Šilutėje bus paminėta Šeimos diena

 

seimu dienaŠilutės kultūros ir pramogų centras (KPC) pirmą kartą paminėdamas Tarptautinę šeimos dieną – gegužės 15 d. organizuoja renginius šeimoms visai dienai. Tądien bus stengiamasi suburti visus šilutiškius – nuo mažiausio iki didžiausio.

KPC kultūros projektų vadybininkė Jolita Raštutienė pasakojo, jog kultūrininkai pastebėjo, kad Šilutės mieste trūksta renginių visai šeimai. Jų nuomone, reikia tokių, kuriuose galėtų pabūti, praleisti kartu laiką visi šeimos nariai. Todėl ir kilo ši mintis – paminėti Šeimų dieną.

Gegužės 15-ąją visi renginiai vyks atvirose erdvėse ir vyks jie visą dieną. Vaikai galės piešti savo šeimą, bus galimybė nusifotografuoti visiems kartu, šeimos turės ir atskirą žaidimų erdvę, kurioje galės kartu žaisti įvairius žaidimus. Taip pat vyks šeimų turgelis, kuriame bus galima keisti, parduoti ar dovanoti jau išaugtus vaikų rūbelius ir kitus daiktus, suteikti jiems naują gyvenimą. Vakarop mažieji galės leisti laiką su animatoriais Kake Make ir Šunyčiu Patruliu.

J. Raštutienė pabrėžė, jog visi renginiai, vykstantys visą dieną bus nemokami. Išskyrus spektaklį „Debesų gaudyklė“, kuriame laukiami tėveliai su pačiais mažiausiais 6 – 18 mėn. vaikučiais.
Spektakliai tokiems mažiems vaikams – naujiena mūsų krašte, bet jau dabar jaučiamas didelis bendruomenės susidomėjimas. Vakare bus rodomas filmas visai šeimai „Karalienės Korgis“.

J. Raštutienė atviravo, jog jei šių metų renginys bus sėkmingas, tai planuojama jį organizuoti ir kitais metais.

 

Nemokami dėvėti drabuželiai vaikams

 

Šventės metu veiks šeimų turgelis. Turgelio metu tėvai galės parduoti ar išmainyti savo vaikų išaugtus daiktus ar žaislus. Taip pat nemokamai arba už simbolinę auką bus galima išsirinkti dėvėtų vaikiškų drabužėlių iš Vokietijos, tinkančių ir kūdikiams, ir vyresniems vaikams.

<ttt>Jau daugiau kaip 12 metų, „Senjorų Eldorado“ vadovės Laimutės Giedraitienės ir diakono iš Vokietijos Konrado Gesmano (Conrad Geesmann) dėka Šilutės rajoną pasiekia humanitarinės labdaros – kokybiški dėvėti drabužiai, avalynė, slaugos įranga, vaikštynės ir kt. Kaskart, kai Šilutės rajoną pasiekia labdara, ji paskirstoma Vainuto bei Žemaičių Naumiesčio Gerumo namų filialams, kitoms įstaigoms. Šiemet dalis vaikiškų drabužių buvo skirta išdalinti šilutiškiams, tad visi norintys galės ateiti pasirinkti vaikiškų drabužėlių.

Ši veikla vykdoma savanorystės pagrindu, negaunat už tai jokio atlygio, o aukos, surinktos už drabužėlius bus skirtos kitiems geriems darbams.

„Tikimės, kad šie drabužėliai kažkam atneš naudos ir ateityje šią veiklą galėsime vykdyti ir toliau“, – sako savanorės.