Šilutėje geradariai suaukojo maisto už daugiau nei 10 tūkst. Lt

maisto banko maistasPer Lietuvą nuvilnijusi „Maisto banko“ akcija pranoko organizatorių lūkesčius. Parduotuvių lankytojai nepasiturintiesiems paaukojo 856 tūkst. Lt vertės maisto produktų. Saugyklas papildė 176 tonos maisto. Tai – naujas „Maisto banko“ akcijos metu surinktos paramos maistu rekordas.

Šilutėje labdaringos akcijos metu per dvi dienas suaukota 3461 vnt. ilgai negendančių maisto produktų už 10 tūkst. 559 Lt.

Pasak „Maisto banko“ Klaipėdos padalinio vadovės Loretos Danupienės, šiemetinėje rudens akcijoje didžiausias dėmesys buvo skirtas mažas pajamas gaunančioms ir vaikus auginančioms šeimoms.

Nors prieš akciją socialinės organizacijos nuogąstavo, kad sumažėjo žmonių galimybės aukoti paramai, tačiau įvyko priešingai. L.Danupienės manymu, tokį aktyvų dalyvavimą „Maisto banko“ akcijoje galėjo nulemti ir pamažu atsigaunanti ekonomika.

Šilutės r. evangelikų liuteronų labdaros organizacijos „Sandora“ savanoriai dirbo mažojoje „Maximoje“. Gautos paramos vertė – 988 Lt (299 vnt.). Šilutės r. neįgaliųjų draugija paramą rinko didžiojoje „Iki“. Per dvi dienas organizacija gavo maisto produktų už 4496 Lt  (1402 vnt.).

Reabilitacijos ir resocializacijos centro „Gabrielius“ savanoriai paramą irgi rinko dvi dienas. Mažojoje „Iki“ maisto surinkta už 1986 Lt (672 vnt.), mažojoje „Maximoje“ – už 975 Lt (339 vnt.).

Šilutės „Caritas“ organizacijai didžiojoje „Maximoje“ geri žmonės suaukojo produktų už 2112 Lt (749 vnt.). Iš viso Šilutėje dirbo apie 40 savanorių.

Žmonės nepasiturintiesiems dažniausiai pirko makaronų, kruopų ir cukraus. Brangesnių maisto produktų – aliejaus, margarino, mėsos ir žuvies konservų – surinkta mažiau.

Pasak L.Danupienės, Šilutėje žmonės visuomet labai dosnūs ir tai vienas iš tų miestų, kur paramos surenkama daug. „Dar kartą įsitikinome, kad žmonės yra geri ir moka dalintis. Džiaugiamės kiekvienu, kuris ištiesia pagalbos ranką, randą jėgų ir finansų“, – „Šilutės naujienoms“ kalbėjo Klaipėdos padalinio vadovė.