Šilutėje – geriausi šalies kultūrizmo ir fitneso atstovai

179097 10151681802303420 315983910 nKultūrizmo ir fitneso pirmenybės – to Šilutėje iki šiol nebuvo. Ir tai įvyko praėjusį penktadienį.

Įspūdingą renginį – atvirąsias pirmenybes „Žemaitijos taurė“ – šilutiškiams dovanojo sporto ir sveikatingumo centras „Oazis“, į Pamarį sukvietęs geriausius šalies kultūrizmo ir fitneso sportininkus, Europos ir pasaulio turnyrų nugalėtojus.

Pusšimtis žymiausių sportininkų, jų treneriai ir sporto kubų vadovai išvažiuodami neslėpė susižavėjimo gerai organizuotu renginiu.

Norėjo parodyti Šilutę, sportą ir čempionus

Šilutė jau turi garsių kultūrizmo ir fitneso srities sportininkų. Keleri metai Pamarį garsina absoliutus Lietuvos jaunimo čempionas Marius Mėgelaitis, Europos kultūrizmo iki 75 kg čempionas Ovidijus Ringys.943186 10151681792763420 264340161 n

Pirmųjų Šilutėje atvirųjų pirmenybių organizatorius, sporto klubo „Oazis“ vadovas Mindaugas Vilkas sako, jog pribrendo laikas parodyti šilutiškiams ir mūsų šalies sportininkus, daugiausia pasiekusius šioje srityje, kurių pavardės jau skamba pasaulyje, ir populiarinti šią gražią sporto šaką, išauginančią tokius čempionus.

Organizatoriai norėjo sudaryti galimybę šilutiškiams pamatyti geriausiai treniruotus kūnus, sužinoti treniruočių galimybes. Dabar jie jau džiaugiasi pirmiaisiais rezultatais – padidėjusiu domėjimusi kultūrizmo ir fitneso treniruotėmis.

„Norėjome ir Šilutę parodyti kitų Lietuvos vietovių kultūristams“, – neslepia M.Vilkas.

Išvykdami namo sekmadienio vakare kitų miestų kultūristai sakė dabar turėsiantys tikresnį supratimą apie kraštą, iš kurio atvyksta tokie stiprūs jų varžovai.

Varžybose Šilutėje dalyvavo apie 50 sportininkų, pusė iš jų – moterys ir merginos. Šilutei atstovavo M.Vilko treniruojami O.Ringys, Toma Aliukonytė ir Kipras Balčiūnas.

Šilutiškiams sekėsi. Merginų iki 23 metų kūno fitneso kategorijoje pasirodžiusi debiutantė T.Aliukonytė iškovojo III vietą, pirmą kartą varžybose dalyvavęs K.Balčiūnas jaunimo iki 23 m. kultūrizmo kategorijoje, kurioje jis buvo jauniausias, iškovojo V vietą. O.Ringys toje pačioje jaunimo iki 23 m. kultūrizmo kategorijoje tapo čempionu.

Šis sportas vystosi ir keičiasi

M.Vilkas pastebi, jog mūsų dienomis kultūrizmo ir fitneso varžybos yra smarkiai pasikeitusios. Vienas skirtumų – šiuo metu sportininkai skirstomi į daugiau kategorijų. Viena naujesnių – bikinio kategorija, kuri dailiosios lyties atstovėms pateikia savus reikalavimus. Šioje 601791 10151681799728420 448625807 nkategorijoje pasirodančioms merginoms tenka ne tik sporto salėje paplušėti. Jos dar turi mokytis gracijos ir elegancijos, gražios eisenos, mokėti įdomiai ir seksualiai pateikti save.

O, pavyzdžiui, klasikinio kultūrizmo kategorijoje vertinamas ne raumenyno dydis, bet jo proporcingumas.
Dar vienas svarbus pokytis – vis griežtėjanti dopingo kontrolė.

„Žemaitijos taurės“ dalyviai buvo apdovanoti įspūdingais prizais, o prizininkai – vertingais buitinės technikos prietaisais, mat generalinis pirmenybių rėmėjas buvo kompanijos „Beko“ atstovas Šilutėje Ričardas Mėgelaitis.

„Ši sporto šaka vystosi, keičiasi ir vis labiau artėja prie kiekvieno žmogaus. Kartu jis ir gražėja“, – pastebi šilutiškių treneris M.Vilkas.

Ar sulauksime tokios gražios sporto šventės ir kitąmet? „Taip, jeigu tik bus poreikis“, – atsako M.Vilkas.