Šilutėje įkurta savanorių gaisrininkų draugija

gaisrininkai savanoriaiŠilutėje vėl įsteigta savanorių gaisrininkų draugija, – toks faktas įvyko antradienį, kai į Šilutės priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą susirinko ne tik šios tarnybos, bet ir savivaldybės ugniagesių komandų vyrai.

Susirinkusieji išsirinko ir pirmininką, ir valdybą, patvirtino įstatus, tad dabar jau gali pradėti veiklą.

Savanorių gaisrininkų draugijos – sena, bet jau gerokai primiršta tradicija, Lietuvoje gyvavusi sovietmečiu, o „numirusi“ po 1997-ųjų metų. Toji draugija turėjo net savo ženkliuką, kai kuriose rajoninėse draugijose buvo ir jaunimo padaliniai.
Pastaruoju metu tokią draugiją buvo išsaugoję tik klaipėdiškiai.

Savanorių gaisrininkų draugijos nariai turėjo teisę tikrinti įmonių ir automobilių gesintuvus ir taip užsidirbdavo lėšų veiklai. Didelį dėmesį tokios draugijos skirdavo ir švietėjiškai veiklai, dirbo ir su vaikais, ir su suaugusiaisiais.

Šilutės PGT viršininkas Rimantas Mačijauskas įsitikinęs, kad jo vadovaujamos tarnybos vyrams tokia draugija – tik į naudą. Mat draugijoje užsidirbę lėšų, jie galės įsigyti būtiniausių priemonių savo tiesioginiam darbui, o tai jau bus naudinga visiems rajono žmonėms.

„Ne mažiau tai aktualu ir savivaldybės ugniagesių komandų nariams, nes draugijos nariai gali talkinti kolegoms gesinant gaisrus“, – antrina jam Savivaldybės civilinės ir priešgaisrinės saugos tarnybos vedėjas Romualdas Renčeliauskas.

Vis dėlto abu vadovai sutinka, kad šioje srityje dar apstu neaiškumų, mat Seimas kol kas nėra priėmęs įstatymo dėl tokių draugijų veiklos. Gali būti, kad ateityje šios draugijos pakeis dabartines savivaldybių ugniagesių komandas.gaisrininkai savanoriai macijauskas

Į Šilutės draugiją susibūrė beveik keturios dešimtys ugniagesių profesionalų ir kitų sričių atstovų. Savo žmones į draugiją artimiausiu metu deleguos ir seniūnai.

Šios visuomeninės organizacijos nariai žada priešgaisrinės saugos klausimais konsultuoti fizinius ir juridinius asmenis, mokyti visus tinkamai reaguoti gaisro ar kitos ekstremalios situacijos atvejais, organizuoti įvairius turistinius ir sveikatingumo renginius, sporto varžybas.

Taip pat jų planuose – paskaitos, kursai ir seminarai, kvalifikacijos kėlimo ir profesinio tobulėjimo priemonės draugijos nariams. Draugija gali turėti rėmėjų.

Iš visų rajono kampelių suvažiavę ugniagesiai gelbėtojai naujosios draugijos pirmininku panoro matyti Šilutės PGT viršininką R.Mačijauską. Pirmininkui talkins 4 narių valdyba: R.Renčeliauskas, Šilutės PGT skyrininkas Saulius Šneideraitis, Žemaičių Naumiesčio ugniagesys gelbėtojas Mindaugas Lileikis ir visuomenės atstovas, šilutiškis Rolandas Žalgevičius.