Šilutėje ir jos apylinkėse vyks Lietuvos karių ir sąjungininkų pratybos

pratybosKrašto apsaugos ministerija informuoja, kad  kasmetinės tarptautinės Specialiųjų operacijų pajėgų pratybos „Liepsnojantis kalavijas“ šiais metais vyks visoje Lietuvos teritorijoje bei teritoriniuose vandenyse, taip pat ir Šilutės rajono savivaldybės teritorijoje.

Pratybas organizuoja ir joms vadovauja Lietuvos Specialiųjų operacijų pajėgos. Mokymuose taip pat dalyvauja JAV Specialiųjų operacijų pajėgų kariai, atstovai iš kitų NATO šalių ir partneriai. Pratybų metu sąjungininkai praktiškai bandys įgyvendinti NATO greitojo reagavimo pajėgų galimo panaudojimo koncepciją.

Pagrindinis specialiųjų operacijų pajėgų uždavinys – nedelsiant reaguoti į bet kokią krizę veikiant NATO pagrindinių pajėgų smaigalyje Aljanso šalių teritorijoje. Taktiniame lygyje bus derinami veiksmai fiksuojant agresijos faktą bei stabdanti priešo pajėgas, koordinuojant Specialiųjų operacijų pajėgų vienetų ir tolimojo nuotolio ugnies sistemų bei oro pajėgų platformų sąveiką. Lietuvos kariai ypatingą dėmesį skirs kovai su teroristais, diversinėmis priešo grupėmis, įsiveržėliais ir infiltruotais agentais,  identifikuojant ardomosios veiklos židinius ir užkertant kelią bet kokioms galimoms provokacijoms. Šios pratybos užtikrina NATO ir partnerių siekį stiprinti regioninį saugumą ir stabilumą bei pasirengimą tinkamai reaguoti į naujo pobūdžio karinius veiksmus, atsižvelgiant į Krymo okupaciją ir Rytų Ukrainos įvykius.

Pratybomis NATO sąjungininkai užtikrina, kad pagalba bus teikiama nedelsiant, nes ir Lietuva nedvejodama teikė pagalbą Aljansui Afganistane ir kitose NATO vadovaujamose tarptautinėse operacijose.

Prie pratybų organizavimo prisideda Šilutės rajono savivaldybės, kitų Šilutės miesto ir rajono institucijų, organizacijų atstovai. Taip įgyvendinama vienas esminių Lietuvos kariuomenės tikslų – užmegzti ir palaikyti draugiškus santykius su vietos gyventojais, skatinti jų pasitikėjimą, plėtoti karių ir civilių gyventojų bendradarbiavimą.

Pratybų organizatoriai tikisi gyventojų supratimo ir iš anksto dėkoja už bendradarbiavimą.

Daugiau informacijos  tel.   +37067570107