Šilutėje išaiškinti sukčiai, telefonu iš moterų vilioję pinigus

telefoninis-sukcius-54d2811befabbTauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnams įkliuvo vyrai, iš dviejų 72-ejų ir 74-erių metų amžiaus moterų išvilioję pinigus.

Tačiau sulaikius du sukčius, vos po kelių dienų sukurpęs panašią melagysčių apie į bėdą patekusius artimuosius istoriją apgavikas pinigus išviliojo iš dar vienos 81-erių moters.

Sulaikyti senolių pinigus pasisavinę sukčiai

Šių metų birželio 12 d. apie 13.50 val. 72 metų šilutiškė sulaukė skambučio iš vyro, kuris, prisistatęs policijos pareigūnu, moteriai pasakė, kad jos sūnus, lipdamas laiptais sužalojo mergaitę. Moteris, žinoma, supanikavo ir paprašyta sumokėti 200 eurų už tai, kad nebūtų pradėtas ikiteisminis tyrimas ir būtų apmokėtas mergaitės gydymas, ilgai nedvejojo ir sutiko duoti šią sumą.

Netrukus į jos namų, esančių Šilutėje, Melioratorių al., duris pasibeldė vyriškis, kuris paėmė pinigus.

Analogiška situacija įvyko dar po kelių dienų, nuo sukčių nukentėjo dar viena 74 metų šilutiškė. Tie patys asmenys, ta pati situacija bei išviliota tokia pat pinigų suma.

Bet ilgai džiaugtis lengvu grobiu vyrams neteko. Prie vieno iš namų stovėjusi filmavimo kamera užfiksavo automobilio numerius, kuriuo vyriškis atvažiavo paimti pinigų. Pareigūnai greit nustatė ir automobilio savininką.

Paaiškėjo, kad nusikaltimo organizatorius – 19-metis Kauno r. gyventojas. Jam nusikaltimuose pagelbėdavo bendraamžis, kuris motinai priklausančiu automobiliu iš Kauno r. atveždavo kitus nusikaltimo bendrininkus paimti pinigų, o juos paimdavo 54 metų Jonavos r. gyventojas.

Pareigūnai taip pat turi duomenų ir apie ketvirtą asmenį, kuris iš pataisos namų skambino senyvo amžiaus moterims ir iš jų išviliojo įvairias pinigų sumas.

Dėl įvykių pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Už sukčiavimą įtariamiesiems gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 3 metų.

Vienus sukčius sulaikė, kiti siaučia toliau

Birželio 15-ąją į policiją kreipėsi 81-erių moteris, kuri taip pat pakliuvo į sukčių pinkles. Į jos fiksuoto ryšio telefoną paskambinusi moteris prisistatė senolės dukra ir pranešė, kad ji nukrito nuo laiptų.

Po to telefonu kalbėjo vyras, kuris, prisistatęs gydytoju, pasakė, kad dukra krisdama sužalojo mergaitei galvą ir už jos gydymą reikia sumokėti 500 eurų. Moteris turėjo tik 200 eurų, kuriuos ji ir atidavė atėjusiam vyrui.

Policija ragina gyventojus būti budrius ir nepakliūti į telefoninių sukčių pinkles. Gyventojai turėtų įsidėmėti, kad policijos pareigūnai ar kitų įstaigų darbuotojai niekuomet nesiūlo „padėti” į bėdą patekusiems artimiesiems, neprašo telefonu atskleisti konfidencialios informacijos apie gyventojų asmens duomenis, santaupas, kortelių ir sąskaitų numerius bei prisijungimo kodus.