Šilutėje įsismarkauja gripo epidemija

1 _207804b5b27ecŠeštąją metų savaitę gripu susirgo 245 žmonės, 66 iš jų – vaikai. Viršutinių kvėpavimo takų katarai diagnozuoti 245 žmonėms, 177 iš jų – vaikai. Sergamumo rodiklis jau siekė 127,5. Praėjusiais metais šiuo laiku gripas buvo diagnozuotas 382 žmonėms, 199 iš jų buvo vaikai, VKTK sirgo 383 rajono gyventojai, iš jų 261 vaikas. Sergamumo rodiklis siekė 195,1.

Gripo epidemija skelbiama, kai sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 procentų visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų. Šilutėje ji paskelbta vasario 4-ąją.

Šiemet dominuoja A H1N1 gripo tipas, kuris yra labai agresyvus. Todėl svarbu susirgus laiku kreiptis medicininės pagalbos ir neiti į darbą.

Gripo epidemijos metu būtina laikytis nespecifinių gripo bei ŪVKTI prevencijos priemonių. Čiaudint ir kosint būtina užsidengti nosį ir burną bei naudoti vienkartines nosinaites arba rankų dezinfekcijos priemones (pvz., dezinfekuojančias servetėles rankoms); kuo dažniau plauti rankas (ne trumpiau kaip 20–30 sekundžių), svarbu rankas plauti šiltu vandeniu ir su muilu; neliesti paviršių, kurie gali būti užteršti gripo virusu, neliesti nešvariomis rankomis akių, nosies ar burnos, dažniau vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas; vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis ir masinio žmonių susibūrimo vietų, susirgus kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, gerti daug skysčių, likti namuose.

Svarbu nuolat stiprinti savo sveikatą – grūdintis, laikytis sveikos mitybos, fizinio aktyvumo rekomendacijų.

Sergantys gripu asmenys apsaugoti kitus gali dėvėdami medicinines kaukes, kurios sulaiko kvėpavimo takų sekretus kosint ar čiaudint. Sveiki žmonės, slaugydami sergantį asmenį, taip pat turėtų dėvėti medicinines kaukes.