Šilutėje kalakutų nedovanojo, bet šventiniai vakarėliai vyko

1105757 46928318Kalėdinių kalakutų, tūkstantinių premijų ar sovietmečiu populiarių 13-ųjų atlyginimų Šilutės dirbantieji metų sandūroje iš savo darbdavių negavo. Bent jau „Šilutės naujienos“ tokių nerado.

Įmonių vadovai savo darbuotojams skyrė nebent kuklias simbolines dovanėles, kai kurie dar nupirko keliasdešimt litų kainuojančias kalėdines dovanėles jų vaikams. Tai ir viskas, kuo prieššventiniu laiku džiaugėsi šilutiškiai.

Kalėdų Senelis atvyko į Savivaldybę ir biblioteką

Nors Savivaldybės pastatą nemažai šilutiškių vadina Baltaisiais rūmais, šių rūmų darbuotojai ypatingomis Kalėdų Senelio privilegijomis nepasinaudojo. Komunikacijos skyriaus vedėjas Romualdas Eglinskas informavo, jog visi čia dirbantys specialistai prieš Kūčias per pietų pertrauką buvo sukviesti į didžiąją salę. Čia atėjo ilgamečiai partneriai – Žibų pradinės ir Pamario pagrindinės mokyklų mokinukai, kurie parodė kalėdinę programėlę.

Darbuotojus pasveikino savivaldybės vadovai, visi vieni kitiems palinkėjo gražių švenčių. Po Kalėdų egle visų administracijos ir seniūnijų darbuotojų laukė dovanėlės – stalo kalendoriai su Gyvatės metų simboliu, o skyrių vedėjų – dar ir užrašinės.

Metų palydos surengtos jau po Kalėdų, šiam vakarėliui po 20 litų susidėjo patys Savivaldybės darbuotojai.

Darbuotojų vaikams profsąjunga skyrė po 20 vieno prekybos centro litų, už kuriuos dovanėles jiems pirko patys tėvai.

F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje šventinis rytmetys porą valandų vyko gruodžio 31-ąją. Tądien surengta ir humoristinė viktorina, kurios metu išsiaiškinta, kaip kiekvienam bibliotekininkui sekėsi praėjusiais metais, kur, anot direktorės Dalios Užpelkienės, jie laimėjo, o kur pralošė.

Visiems darbuotojams tądien įteiktos ir 10 litų tesiekiančios dovanėlės – užrašinės, rašikliai ir knygelės. Skyrių vadovams direktorė tą rytą dar įteikė po darbo kalendorių.

Su kaimų bibliotekininkais senieji metai panašiai palydėti gruodžio pradžioje vykusio paskutinio gamybinio pasitarimo metu.
„Dovanoms įstaiga neišleido nė lito, bet turime labai gerų draugų, kurie kasmet mus paremia. Ačiū jiems ir šiemet“, – sakė D.Užpelkienė.     

Paslaugų teikėjai neišlaidauja

„Šilutės šilumos tinklų“ direktorius Algis Šaulys sakė, jog ši įmonė neturi iš ko rengti kalėdinių vakarėlių, o jokių 13-ųjų atlyginimų čia dirbantys žmonės irgi nematė jau daug metų. Įmonės sąskaita tik suruoštos dovanėlės mažosioms darbuotojų atžaloms – jų suskaičiuota 14, o kiekvienam skirta po 35 litus.

Šilumos tiekėjai simboliškai suvalgyti tortą, kartu išgerti kavos ar arbatos bei palinkėti vieni kitiems gerų kitų metų draugėn rinkosi paskutinės metų dienos pavakarę. „Labiau išlaidauti neturime iš ko“, – sakė direktorius.

UAB „Šilutės vandenys“ – ne kitaip. Anot direktoriaus Alfredo Markvaldo, įmonė dirba nuostolingai, todėl kalėdinėms dovanoms lėšų neskiriama. Administracija saviškiams dovanojo pakabinamus kalendorius, o administracijos darbuotojams – dar po užrašinę. Jau keleri metai čia neperkama ir kalėdinių dovanėlių darbuotojų vaikams.

Anot A.Markvaldo, tie, kas norėjo pabūti kartu, prieš Kūčias surengė vakaronę vienoje miesto kavinių, tam patys darbuotojai dėjo po 60 litų.

UAB „Šilutės polderiai“ suruošė dovanėles ne tik saviškių darbuotojų vaikams, bet ir patiems darbuotojams. Anot direktoriaus Arūno Jagmino, eglutės šventės čia nebuvo, tik administracijos darbuotojai vieną prieššventinę pavakarę susirinko salėje simbolinei atsisveikinimo su praėjusiais metais valandai.

Visiems daugiau nei 100 šios įmonės darbuotojų suruošti apie pusės šimto litų vertės dovanų maišeliai. „Visus pagerbėme vienodai, nes visi mūsų žmonės pernai dirbo gerai, visi ir padėkos nusipelnė“, – sakė A.Jagminas.

Sūrių gamykloje – solidžiai, ligoninėje – tradiciškai

Akcinėje bendrovėje – firmoje „Šilutės Rambynas“ – geriau. Šios įmonės direktorius Algirdas Bladžinauskas neslėpė, kad pernykščiai mūsų sūrininkų rezultatai buvo geresni nei 2011-ųjų, todėl ir prieš šventes darbuotojai paskatinti. Tiems, kurie visus metus nebuvo pelnę nuobaudų, skirtos iki 15 proc. mėnesio atlyginimo dydžio premijos bei po 50 litų pridėta apsipirkti firminėse „Žemaitijos pieno“ parduotuvėse.

15 geriausių darbuotojų pagerbti kalėdinio vakarėlio metu, jiems įteikti padėkos raštai bei piniginės premijos. Kalėdinis vakarėlis beveik visiškai finansuotas iš įmonės lėšų.

Sūrių gamintojų administracija pasirūpino ir savo darbuotojų mažaisiais – visiems vaikams iki 7 metų čia nupirktos kalėdinės dovanėlės.

Šilutės ligoninėje laikomasi ilgamečių tradicijų – anot jos vadovo Dariaus Steponkaus, medikai konservatyvūs. Ikimokyklinio amžiaus darbuotojų vaikams čia kasmet rengiama Kalėdų eglutės šventė, kurioje apsilanko ir Kalėdų Senelis. Jo atvykimas ir dovanėlių pirkimas finansuojamas iš ligoninės lėšų.

Lietuvos gydytojų sąjungos Šilutės skyrius irgi kasmet surengia saviškiams metų palydas, bet susimokėti keliasdešimt litų už vakarėlį tenka patiems medikams. Šiemet tokios metų palydėtuvės įvyko gruodžio 27-ąją.

Dar viena šios įstaigos tradicija, kad administracija suruošia kuklias dovanėles kiekvienam skyriui. Ir šiemet vieno rytinio pasitarimo metu skyrių vadovams įteikti lauknešėliai, kuriuose buvo kavos, arbatos, saldumynų. Tiesa, tos dienos pasitarimas nebuvo visai įprastinis – jo metu medikai 10-čiai išrinktųjų dar skyrė linksmas nominacijas.