Šilutėje kompleksiškai remontuojami ir sunkiasvoriai automobiliai

sunkiasvoriu servisas vilkikaiKiek Šilutėje yra automobilių servisų, turbūt būtų nelengva suskaičiuoti, tuo tarpu vilkikai, traktoriai, priekabos, specialusis transportas, net ir mikroautobusai iki šiol buvo tarsi podukros vietoje – jų savininkams tekdavo sukti galvas, kur suremontuoti savąją techniką. Ir jeigu dar rasdavo, kas sutaiso vieną – kitą agregatą, tai kompleksinės patikros tikrai nebuvo kas atlieka.

Padėtis pasikeitė, kai duris atvėrė Tilžės g. 24 įsikūręs Arūno ANDRIUŠAIČIO individualios įmonės sunkiojo tranpsorto autoservisas „Transfiksa“.

Oficialaus serviso atidarymo verslininkas nedarė, nes įsikūrimas dar toli gražu nebaigtas, bet prie serviso durų jau rikiuojasi „gydymo“ laukiančių sunkiasvorių eilės.

Idėją puoselėjo du dešimtmečius

Pirmoji informacija apie naują paslaugą Šilutėje teikti pradėjusio A.Andriušaičio autoservisą „Šilutės naujienų“ skaitytojus pasiekė vasario pabaigoje, kuomet Šilutės darbo biržoje buvo surengtas pernai įgyvendintų Vietinių užimtumo iniciatyvų projektų sunkiasvoriu servisas meistraipristatymas.

A.Andriušaitis pernai buvo vienintelis tokį projektą rengęs verslininkas, sumanymui įgyvendinti gavęs 54,5 tūkst. litų valstybės paramą. Jo projektas, be visų kitų privalumų, buvo pasirinktas finansuoti todėl, kad į darbą priimtiems darbininkams jis numatė aukštesnius nei minimalūs atlyginimus.

Tačiau paramos suma tėra lašas jūroje, palyginus su tuo, kiek investicijų iš viso reikėjo steigiant sunkiojo transporto servisą. A.Andriušaitis neslepia – teko kreiptis ir į bankus.

Verslininkas pasakoja, jog idėją kurti sunkiasvorių automobilių servisą skatino ir asmeninė patirtis, mat krovinių pervežimo sunkiasvoriais automobiliais įmonę „Vėjo malūnai“ turintis verslininkas pats nuolat susidurdavo su tokia problema, kai sugesdavo jo technika.

„Serviso, kur sunkiasvoriams būtų atliekama kompleksinė apžiūra ir visapusiškas remontas, Šilutėje iki šiol nebuvo„, – sako jis.

Įstatymuose – daug „nesąmonių“

Steigti servisą jis galutinai apsisprendė prieš metus. Tuomet pradėjo ieškoti tinkamų patalpų, rinkti informaciją apie galimus įrangos tiekėjus. O vienas iš tiekėjų A.Andriušaičiui pakišo mintį, jog galima bandyti dalyvauti Darbo biržos projekte ir gauti valstybės paramą naujoms darbo vietoms kurti.

Šilutiškis sužinojo, jog parama skiriama įdarbinus žmones ir darbo vietas bei numatytus atlyginimus išlaikant 3 metus. Tokie reikalavimai verslininko negąsdina. „Jei abejotum net dėl 3 metų veiklos perspektyvos, tai visai neverta lįsti į verslą“, – sako A.Andriušaitis.

Darbą jo įmonėje gavo automobilių mechanikai Povilas Gumuliauskas ir Giedrius Ruzveltas. Reikalui esant naujokams talkina ir kiti įmonės vairuotojai, daug darbų atlieka ir pats A.Andriušaitis.

„Rinkdamasis darbuotojus visada ieškau techniškai mąstančių, tobulėti siekiančių žmonių, tikiu, kad Lietuvoje tokio darbštaus ir norinčio mokytis jaunimo dar yra“, – sako verslininkas.

Nelįsti į stambesnį verslą jis pataria tiems, kas iki šiol neragavo net smulkaus verslininko duonos, kas nebuvo sukūrę įmonių, ieškoję bankų paramos ir visai neišmano šios srities įstatymų. Nes, pasak A.Andriušaičio, mūsų šalies įstatymuose yra apsčiai ne iš pirmo karto perkandamų vingrybių ir net „nesąmonių“.

sunkiasvoriu servisas andriusaitisPagrindinis prioritetas – kokybė

Sunkvežimių ratų suvedimo įrenginys – vienas brangiausių A.Andriušaičio pastaruoju metu pirktų įrenginių – kol kas vienintelis toks Šilutės rajone. Dar vienas pasididžiavimas – ratų montavimo staklės, kuriomis dabar gali montuoti net ir 2,20 m aukščio padangas. Reikėjo įsigyti ir ratų balansavimo stakles, ir daug kitokios įrangos.

Verslininkas teiks ir važiuoklės bei stabdžių patikros paslaugą. Anot jo, tai irgi didelė problema Šilutėje, nes iki šiol šilutiškiai dėl tos patikros buvo priversti vykti į Klaipėdą.

„Dar ne iki galo įsikūrėme, dar trūksta įrangos, vyksta patalpų remontai“, – vedžiodamas po savo valdas pasakoja verslininkas, kuris duris klientams atvėrė tik pernai gruodžio viduryje.

Bet didelės reklamos naujajai įmonei, pasirodo, nereikia. Ją jau žino visi tie, kas savo sunkiasvoriam automobiliui nori atlikti kompiuterinę diagnostiką, suremontuoti variklį, greičių dėžę, reduktorius, atlikti oro sistemų remontą ir kitus sunkiosios technikos remonto darbus.

Tad ir pasitvirtina A.Andriušaičio nuostata, kad geriausia reklama yra ta, kuri perduodama iš lūpų į lūpas. Na, o verslininkui, anot jo, tai duoda stimulą dirbti itin kokybiškai.