Šilutėje konservatoriai įveikė krikščionis demokratus

© silutesnaujienos.ltŠeštadienį Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus visuotiniame rinkiminiame susirinkime įsiplieskė rimta kova dėl skyriaus pirmininko posto.

Rajono politikai Albina Bumblauskienė ir Šarūnas Laužikas konkurencijoje dėl valdžios pasitelkė „sunkiasvorius“ politikus – Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atsakingąjį sekretorių Raimundą Alekną, Seimo narius Aureliją Stancikienę, Petrą Lomaną bei TS-LKD vicepirmininką Vitą Matuzą.

Susirinkimo dalyviams buvo pademonstruotas net vaizdo įrašas, kuriuo apgailestaujantis, kad negalėjo susitikti su šilutiškiais, partijos pirmininkas, ministras pirmininkas Andrius Kubilius džiaugėsi Š.Laužiko pasiekimais partinėje kovoje ir nuopelnais Šilutės krašte ir nedviprasmiškai linkėjo vadovauti skyriui toliau.

Be pertraukų posėdžiavo 4 valandas

Į visuotinį susirinkimą atėjo 93 nariai. Skyriuje registruotų partijos narių yra 240.

Kilus abejonėms dėl kvorumo, atsakingasis sekretorius R.Alekna paaiškino, kad partijos reglamente yra įteisinta nuostata, jog jeigu skyriaus nariai į visuotinį susirinkimą pakviesti ne vėliau kaip prieš mėnesį, susirinkimas yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja trečdalis narių.

Prasidėjus susirinkimui, daugiau nei valandą truko koncertas ir padėkų dalybos aktyviausiems ir nusipelniusiems partijos nariams.

Tokią susirinkimo pradžią kritikavo Seimo narė A.Stancikienė, sakydama, kad žmonės jau nuvarginti, o jiems dar reikia spręsti svarbiausią klausimą – skyriaus vadovybės rinkimą. Ji buvo teisi – susirinkimas užsitęsė net 4 valandas.

Norėjo permainų ir susitaikymo

Diskusijas, kad būtina keisti Šilutės skyriaus pirmininką, pradėjo Seimo narė A.Stancikienė, kuruojanti Klaipėdos apskrities skyrių veiklą. Ji stebėjosi, kad po Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų skyrių susijungimo Šilutėje buvo surengti 14 šio skyriaus tarybos susirinkimų, tačiau ji, kaip kuratorė, į posėdį buvo pakviesta tik vieną kartą.© silutesnaujienos.lt

A.Stancikienė peikė skyriaus pirmininko Š.Laužiko užsispyrimą jungtis į koalicijas su nesuderinamais partijos politikos priešininkais – „tvarkiečiais“ ir „darbiečiais“. Ji stebėjosi, kodėl Š.Laužikui perėmus vadovauti skyrių su 600 narių, ir dar prisijungus kelis šimtus narių turėjusioms partijoms (politiniams kaliniams ir tremtiniams, tautininkams, demokratams, krikščionims demokratams), per 14 metų skyriuje liko tik 240 registruotų narių.

A.Stancikienę stebina ir tai, kad iki šiol skyriaus pirmininkas Š.Laužikas elgiasi tarsi nežinodamas, jog partijos vadovybė patvirtino A.Stancikienę kandidate į Seimą Šilutės – Pagėgių rinkimų vienmandatėje apygardoje. Taip įvyko todėl, kad Šilutės skyrius nekėlė kandidato į Seimą iš savo kraštiečių.

Susirinkusiems partiečiams parlamentarė pacitavo ištrauką iš Š.Laužiko kalbos Šilutės televizijoje. Kalboje Š.Laužikas abejojo, ar A.Stancikienė kandidatuos šiame krašte, ir apskritai abejojo sėkme tų kandidatų, kurie yra ne iš šio krašto.

A.Stancikienė tokius skyriaus pirmininko pasisakymus vertino kaip išankstinį pasidavimą. Ji sakė mananti, kad reikia skyriaus vadovybėje pasikeitimų ir ragino skyriaus pirmininke rinkti A.Bumblauskienę.

Permainoms ir susitaikymui ragino ir Seimo narys Petras Lomanas, kuris teigiamai vertino moterų iniciatyvą imtis atsakingų pareigų sunkiu Lietuvai laikotarpiu.

Apie prastus santykius jungtiniame Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriuje, santarvės, vienybės, bendravimo su partijos nariais trūkumą ir pašlijusį skyriaus pirmininko Š.Laužiko autoritetą tarp rajono žmonių kalbėjo šilutiškiai Stasys Daugalas, Gintaras Verbus, Stasė Dikčiuvienė, Jurgita Gurevičiūtė.

Gelbėjo bendražygiai

Pasitikėti Š.Laužiku ir leisti jam toliau vadovauti skyriui ragino jo ištikimiausi bendražygiai – Vida Giedrikienė, Antanas Krušnauskas, Vincenta Bubilienė, Zigmantas Jaunius, Birutė Kleinaitė. Jie kalbėjo, kad pasitiki Š.Laužiko vedama skyriaus politika, pasitiki juo kaip bendražygiu, dirbančiu nuo skyriaus įkūrimo pradžios, vertina jo įžvalgų protą, sugebėjimą greitai susigaudyti sudėtingose politinėse situacijose ir imtis ryžtingų veiksmų. Z.Jaunius ir V.Bubilienė priekaištavo A.Bumblauskienei dėl per menkos veiklos po partijų susijungimo, dėl ilgo galvojimo, jungtis ar ne į vieną frakciją rajono savivaldybės Taryboje.

KONSERVAI 4Antanas Balvočius, atstovaujantis buvusios Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos nariams, ragino pasirinkti skyriaus pirmininką vadovaujantis širdies balsu.

Bene svariausią palaikymą Š.Laužikui skleidė partijos vadovybės atstovai R.Alekna bei V.Matuza. Jie kalbėjo apie būtinybę susitelkti ir ryžtinga rinkimų kova palaikyti A.Kubiliaus vykdomą politiką, gelbstint Lietuvą iš finansinės krizės. Š.Laužikas pavadintas A.Kubiliaus pasirinktu komandos nariu.

Lyderis – Š.Laužikas

Po pretendentų į skyriaus pirmininkus A.Bumblauskienės ir Š.Laužiko bei jų rėmėjų kalbų įvyko slaptas balsavimas. 48 susirinkimo dalyviai balsavo už Š.Laužiką, o 39 norėjo permainų ir balsavo už A.Bumblauskienę. Keli biuleteniai buvo sugadinti.

Kaip būtų balsavę skyriaus nariai, kurie neatvyko į susirinkimą, dabar mažiausiai porą metų nebebus įdomu. Šiam laikotarpiui skyriaus pirmininkas bus Š.Laužikas.

Susirinkime, Š.Laužikui pasiūlius, buvo išrinkti šeši pirmininko pavaduotojai – Vincenta Bubilienė, Birutė Kleinaitė, Sandra Tamašauskienė, Albina Bumblauskienė, Zigmantas Jaunius ir Antanas Balvočius.