Šilutėje lankėsi Seimo narė Dovilė Šakalienė

sakaliene savivaldybe_D._akalien_ir_padjja_Silvinija_Simonaityt2Pirmadienį Šilutės rajono savivaldybėje viešėjo Seimo narė Dovilė Šakalienė. Ji, kartu su Savivaldybės Švietimo, Socialinės paramos, Vaiko teisių apsaugos skyrių, Šilutės policijos komisariato, Socialinių paslaugų centro atstovais diskutavo apie reikalingus įstatymų pakeitimus, esamą situaciją socialinėje ir švietimo srityse, planuojamus pokyčius. Viešnia taip pat apsilankė Šilutės M.Jankaus pagrindinėje mokykloje, Saugų vaikų globos namų šeimynoje „Gilės“, įkurtoje Švėkšnos miestelyje, apžiūrėjo Savivaldybės perimtą Kintų „Vėtrungės“ poilsiavietę.   

Susitikimo su savivaldybės įstaigų vadovais metu Seimo narė prašė išsakyti savų sričių problemas, kurias grįžusi ji pažadėjo perduoti Socialinės apsaugos ir darbo ministrui Linui Kukuraičiui. Ji taip pat domėjosi, ką šilutiškių nuomone, reikėtų koreguoti Vaiko teisių apsaugos įstatyme, kuris įsigalios nuo liepos mėnesio.

„Be kita ko pasidžiaugėme, kad esame savivaldybė, kurioje visos institucijos atsakingos už pagalbą šeimai, vieningai sprendžia problemas, randa dialogą. Pažadėjome Seimo narei pasidalinti savo žiniomis ir darbo organizavimo modeliu“, – po susitikimo sakė meras Vytautas Laurinaitis.

Viešnia D.Šakalienė buvo informuota, jog Šilutės r. savivaldybė jau pasirūpino, kad visi socialiniai darbuotojai, dirbantys su rizikos šeimomis, turėtų automobilius, kurie labai palengvino jį darbą. Dabar jie gali bet kuriuo metu reaguoti į informaciją ir suskubti į šeimas, kuriose skubiai prireikia pagalbos. 

Po susitikimo savivaldybėje D.Šakalienė su lydinčiais asmenimis apsilankė Kintuose ir Švėkšnoje.

„Aplankėm Šilutę, Švėkšną, Kintus. 700 km, 7 valandos kelyje, 7 valandos pokalbių. Ir daugybė įdomių dalykų, gerų ir blogų. Smagu, kad Šilutė vaiko teisių apsaugoje imasi gerų praktinių žingsnių, kad stipriai dirba ir turi aibę pasiūlymų kaip patobulinti reformą. Liūdna, kad teturi vieną budinčių globėjų šeimą – labai tikiuosi, kad jų bus daugiau. Smagu, kad parengė projektą, pagal kurį jau 500 žmonių gavo psichologinę pagalbą. Liūdna, kad vis tiek susiduria su iššūkiu pritraukti psichologų nuolatiniam darbui – nes jų pagalbos kritiškai reikia. Smagu, kad įsigijo miestas puikiame pušyne esančią stovyklavietę – liūdna, kad šią vasarą dar negalės joje priimti 9 pamainų vaikų, nes į šių metų investicijų biudžetą netilpo ši ant marių kranto esanti fantastiška vaikų aktyvaus poilsio vieta, galinti taip gerai prisidėti atliepiant į Lietuvos šeimų poreikį.

PS. Pirmąsyk gyvenime mačiau amfibiją!!! Tik selfio su kariais viešinti negaliu“, – tokiais įspūdžiais po vizito Pamario krašte pasidalijo D.Šakalienė.