Šilutėje – „Legenda apie Pilėnus“ Ansamblio „Lietuva“ muzikinė drama pagal Vytauto Klovos operą „Pilėnai“

 Pilenai 3_Liudas_MikalauskasGruodžio 1 d. (penktadienį) 19 val. Šilutės kultūros ir pramogų centre

77-ąjį kūrybinės veiklos sezoną ansamblis „Lietuva“ pasitinka išskirtine premjera – muzikine drama „Legenda apie Pilėnus“. Naujame amplua prikelta nacionalinė V.Klovos opera „Pilėnai“ ansamblio lūpomis subtiliai prabils ne tik liaudiška, bet ir šiuolaikiška kalba.

Operinio kūrinio aranžuotė bei profesionalus pritaikymas liaudies instrumentų orkestrui suteikia šiam kūriniui dar daugiau archajiškumo, patriotiškumo, tačiau tuo pat metu leidžia jam suskambėti ir naujomis spalvomis. Tiek operos libretas, tiek muzikinė dalis yra gerokai redaguota bei adaptuota šių dienų aktualijoms.

Skirtingai nei operos žanre, šiame pastatyme veiksmas intensyvus, gausu prozos, šokio, pantomimos, naujų muzikinės išraiškos priemonių, vyrauja scenografijos minimalizmas, tad žanro prasme jis yra kamerinis ir kur kas artimesnis miuziklui.

Pagrindinius vaidmenis atlieka ilgamečiai ansamblio draugai, žymūs operos solistai Liudas Mikalauskas, Ramūnas Urbietis, Arūnas Malikėnas ir kiti.

Muzikinę kalbą bei kovos dvasią sustiprina variniai Lietuvos kariuomenės orkestro pučiamųjų orkestro grupės sąskambiai.

Kaip ir originalus operos siužetas, ši muzikinė drama pasakoja apie išdavystę, kurią patiria Pilėnų kunigaikštis Margiris. Savo įdukros Mirtos išduotas, Margiris su savo kariais narsiai kaunasi prieš kryžiuočius, tačiau priešo pajėgos pasirodo esą stipresnės. Nematydami vilties atsilaikyti ir suvokdami savo pralaimėjimą, Pilėnų gynėjai galiausiai patys pasirenka mirtį.

Brėkštantį Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį ansamblis „Lietuva“ neatsitiktinai pasitinka būtent šiuo nacionaliniu kūriniu. Pagrindinė kūrinio idėja – verčiau žūti, nei atsižadėti tėvynės ir laisvanoriškai atsiduoti į priešo rankas – ypač aštri dabarties kontekste. Pilėnų istorija verčia peržvelgti savo vertybes ir susivokti, kokių motyvų vedini mes darome esminius savo pasirinkimus ir išsižadame tarnystės Lietuvai.

Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“ šiuo projektu siekia šalies regionuose skleisti profesionalųjį meną bei palaikyti patriotiškumo dvasią Lietuvos žmonių, ypač – jaunosios kartos, širdyse.

Libreto autorius – Jonas Mackonis.
Režisierius – Nerijus Petrokas.
Muzikos aranžuočių autorius – Giedrius Svilainis.
Choreografas – Aleksandras Jankauskas.
Scenografas – Sergėjus Bocullo.
Kostiumų dailininkė – Daiva Petrulytė.
Dirigentai – Egidijus Kaveckas ir Egidijus Ališauskas.

Solistai:
Margiris – Arūnas Malikėnas, Liudas Mikalauskas;
Ūdrys – Rokas Šveisteris, Ramūnas Urbietis;
Eglė – Dovilė Kazonaitė, Ilona Pliavgo;
Mirta – Ieva Filipkauskaitė, Julija Stankevičiūtė;
Rūtenis – Edgaras Davidovičius, Saulius Vasiliauskis;
Ulrichas – Egidijus Dauskurdis, Tadas Girininkas.
Trukmė – 1 val. 30 min.

Bilietus platina kultūros centro kasa ir www.bilietai.lt