Šilutėje – nauji greičio ribojimai ir draudimai įvažiuoti

saugus eismas birutes gŠilutėje artimiausiu metu atsiras dar daugiau greičio mėgėjus stabdančių iškiliųjų pėsčiųjų perėjų, taip pat – draudžiančių įvažiuoti kelio ženklų, todėl vairuotojai turi būti itin atidūs, kad nepažeistų jų reikalavimų.

Tokie sprendimai priimti ketvirtadienį vykusiame rajono Saugaus eismo komisijos posėdyje.

Birutės gatve nebeskraidys

Net du prašymus šįkart komisijai surašė Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus.

Pirmasis – dėl saugumo Birutės gatvėje. Čia, pasak seniūno, nuo Žalgirio gatvės iki susikirtimo su Liepų gatve nuolat vyksta ratuoto jaunimo varžybos. Nors greitis šioje gatvėje ribojamas iki 40 km per valandą, tokių nurodymų niekas nesilaiko. Pačiam R.Steponkui yra tekę matyti, kaip šia gatve pralekia ir 100 km per valandą greitį išvysčiusios mašinos.

Pasak seniūno, jau būta atvejų, kai nesuvaldyti automobiliai įskriejo net į privačių namų kiemus, o Birutės – Kęstučio gatvių sankryžoje pastaruoju laiku buvo užregistruotos net 3 avarijos. „Akivaizdu, kad pavojus pėstiesiems, o ir visiems kitiems eismo dalyviams yra didelis, todėl reikėtų Birutės gatvėje įrengti iškiliąją perėją, kuri pristabdytų automobilių greitį“, – sakė R.Steponkus.

Jo prašymui Saugaus eismo komisijos nariai pritarė, bet perėja čia bus įrengta ne anksčiau kaip kitą vasarą, mat šių metų seniūnijos biudžete tam pinigų nėra numatyta.

H.Šojaus dvaro kieme jaunimas nebenaktinės

Saugaus eismo komisija pritarė ir kitam seniūno prašymui – naktimis uždrausti įvažiuoti į H.Šojaus dvaro kiemą.

Seniūnas kartu su Šilutės r. policijos komisariato viršininku Sigitu Mikutavičiumi dalyvavo vakariniame policijos reide miesto gatvėmis. Tuomet ir pastebėjo, kad teisūs buvo miestelėnai, kurie tikino, jog restauruojamo dvaro kiemas tapo jaunimo naktinių sueigų vieta. Čia kasnakt susirenka apie 10 automobilių, jaunimas ne tik bendrauja, bet ir šiukšlina, gadina pastatytą įrangą.

Komisariato viršininkas patarė inicijuoti šios vietos apsaugą naktimis – pastatyti nuo 22 val. vakaro iki 6 val. ryto įvažiuoti draudžiantį ženklą. Išimtis bus daroma tik dvaro teritorijoje gyvenantiems žmonėms.

Tokių draudžiamųjų ženklų reikės dviejų, mat įvažiuoti į dvaro kiemą naktimis bus uždrausta ir iš Lietuvininkų gatvės, ir nuo Kultūros pramogų centro pusės.

Ženklai turi būti pastatyti jau šią savaitę. Jų pastatymas seniūnijai kainuos iki 1000 litų.