Šilutėje netrukus važinės elektra varomas autobusas

castr-versus1Savivaldybės politikams komitetuose pristatytas naujas Plėtros ir planavimo skyriaus projektas „Šilutės autobusų parko atnaujinimas“, kuriam įgyvendinti numatyta apie 290 000 Eur suma, iš jų 246 500 Eur – ES lėšos (85 proc.), 43 500 Eur – Šilutės rajono savivaldybės biudžeto prisidėjimo dalis (15 proc.).

Minėto projekto lėšomis ketinama įsigyti nekenksmingą aplinkai viešojo transporto priemonę – elektrinės traukos autobusą.

Plėtros ir planavimo skyriaus vyriausioji specialistė Asta Jagelavičienė politikams pasakojo, kad yra gautas Regioninės plėtros departamento prie VRM Klaipėdos apskrities skyriaus kvietimas iki 2017 m. vasario 15 d. pateikti projekto „Šilutės autobusų parko atnaujinimas“ pasiūlymą su investicijų projektu. Šilutės rajono savivaldybės administracija projektą įgyvendins kartu su partneriu – UAB „Šilutės autobusų parku“.

Pasak A.Jagelavičienės, Klaipėdos regiono 6 savivaldybės turi galimybę įsigyti po nekenksmingą aplinkai transporto priemonę – elektrinės traukos autobusą. Tokio pirkinio finansavimą užtikrina 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programa „Energijos efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių energijos gamybos ir naudojimo skatinimas“.

Transporto priemonė privalės atitikti šiuos reikalavimus: turės turėti ne mažiau kaip 16 sėdimųjų vietų, iš jų bent 1 vieta turės būti skirta neįgaliesiems. Bendras įrengtų sėdimųjų ir stovimųjų vietų skaičius turi būti ne mažesnis kaip 20.

Šilutės valdžia planuoja nupirkti autobusą, kuris turėtų apie 24-30 sėdimųjų vietų ir apie 10 stovimųjų vietų. Jis turės visą transporto priemonės saloną fiksuojančią vaizdo stebėjimo sistemą, skirtą keleivių ir vairuotojų saugumui užtikrinti.

Vairuotojo valdoma įranga turės būti aprūpinta antialkoholiniu variklio užraktu (alkoholio matuokliu, sujungtu su variklio paleidimo mechanizmu ir galinčiu užblokuoti variklio paleidimą, jeigu į jį kvepiamame ore alkoholio koncentracija viršija numatytąją).

Ar pritarti minėtam projektui ir tokios transporto priemonės įsigijimui, Šilutės savivaldybės Taryba spręs sausio 25 dieną.