Šilutėje paminėta Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos diena

sausio 15Sausio 15-osios vidudienį, kaip jau įprasta, Šilutės savivaldybės prieigose surengtas trumpas minėjimas prie paminklinio ženklo, skirto 1923 m. sausio įvykiams paminėti. Tuomet prie Lietuvos buvo prijungtas Klaipėdos kraštas, kurį valdė prancūzų kariškiai.

Šilutės savivaldybės vicemeras Sigitas Šeputis renginio metu sakė, kad mes turime būti dėkingi tuometiniams krašto sukilėliams, Lietuvos kariškiams, už tai, kad Lietuva prie Baltijos jūros prasiplėtė savo pakrantę nuo valdytų 7 km ruožo iki šiek tiek daugiau nei 100 kilometrų. Dabar esame jūrinė valstybė ir tuo didžiuojamės.

Prie Klaipėdos krašto prijungimą prie Lietuvos žyminčio paminklo buvo padėtos gėlių puokštės – tose kovose žuvusiems žmonėms atminti. Šilutės meno mokyklos pedagogas Gražvydas Raila kornetu sugrojo šventines fanfaras, dainavo politinių kalinių ir tremtinių choras „Pamario aidas“. Renginyje dalyvavo Šilutės šaulių kuopa, o KASP Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės Šilutės 305 kuopos kariai triskart saliutavo už Lietuvos valstybę, kariuomenę ir Lietuvos žmones.

Šventės dalyviai buvo pakviesti į parodos „Eksponatai laikmečio liudininkai“ atidarymą. Parodoje pristatomi įdomiausi eksponatai, papildę Hugo Šojaus muziejaus fondus 2019 metais.

Beje, www.ve.lt tą pačią dieną pranešė, kad Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos dienos proga Dakare iškelta Mažosios Lietuvos vėliava. Ją iškėlė lenktynininkas Benediktas Vanagas.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.