Šilutėje patikrinta ar motociklų ir mopedų garsas neviršija normų

Vasaros sezono metu gatvėse ir keliuose padaugėjo dviračių motorinių transporto priemonių, o tuo pačiu ir gyventojų nusiskundimų, kad motociklų ir mopedų skleidžiamas garsas vakaro metu trikdo jų ramybę.

Reaguojant į gyventojų nusiskundimus, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato
Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai 2020 m. liepos 3 d. nuo 16.00 val. iki 24.00 val.

Šilutės mieste ir rajone vykdė prevencinę priemonę, skirtą dviračių motorinių transporto priemonių skleidžiamo triukšmo lygio nustatymui, taip pat buvo tikrinami transporto priemonių vairuotojų blaivumai, fiksuojami kiti teisės pažeidimai. Siekiant patikrinti ar motociklų ir mopedų vairuotojai laikosi gamintojo numatytų reikalavimų dėl transporto priemonei numatyto leidžiamo triukšmo lygio, ar jų transporto priemonės atitinka techninius reikalavimus dalyvauti viešajame eisme, prevencinės priemonės metu buvo bendradarbiaujama su UAB „Transkona“ Šilutės techninių apžiūrų stoties darbuotojais. Policijos pareigūnai patruliavo mišriu patruliavimo būdu, skiriamaisiais ženklais pažymėtomis ir nepažymėtomis tarnybinėmis transporto priemonėmis bei dviem tarnybiniais motociklais.

Prevencinės priemonės metu nustatyti 28 pažeidimai: 5 pažeidimai pagal LR ANK 424 str. 2 d.
(vairavimas neturint vairuotojo pažymėjimo), 5 pažeidimai pagal LR ANK 432 str. 1 d. (vairavimas
nesegint saugos diržo), 3 pažeidimai pagal LR ANK 417 str. 3 d. (naudojimasis mobiliuoju telefonu), 3 pažeidimai pagal LR ANK 415 str. 1 d. (nedrausta transporto priemonė), 2 pažeidimai pagal LR ANK
415 str. 2 d. (neįregistruota transporto priemonė), 1 pažeidimas pagal LR ANK 415 str. 2 d. (tamsinti
priekiniai stiklai, anuliuota techninė apžiūra), 3 pažeidimai pagal LR ANK 417 str. 7 d. (žibintuose
sumontuotas gamintojo nenumatytas šviesos šaltinis, anuliuota techninė apžiūra), 3 pažeidimai pagal LR ANK 417 str. 7 d. (motorinės transporto priemonės variklio skleidžiamo triukšmo lygio viršijimas leistiną ribą, anuliuota techninė apžiūra), 1 pažeidimas pagal LR ANK 428 str. 8 d. (neblaivus dviratininkas), 2 pažeidimai pagal LR ANK 485 str. 1 d. (neblaivus asmuo viešoje vietoje (vienas nepilnametis)).

Džiaugiamės, kad po prevencinės priemonės savaitgalis buvo ramesnis ir gyventojai turėjo
mažiau nusiskundimų. Taip pat policija informuoja, kad ateityje pareigūnai rengs ir toliau įvairias akcijas,prevencinio pobūdžio priemones susijusias su eismo saugumu, Kelių eismo taisyklių laikymusi, neblaivių vairuotojų, pėsčiųjų elgesio keliuose kontrole bei dėl dviračių motorinių transporto priemonių skleidžiamo triukšmo.

Raginame eismo dalyvius atšilus orams būti atsargesniais, dėmesingesniais kelyje, saugoti save
ir kitus eismo dalyvius.