Šilutėje pradedamos 11 milijonų eurų vertės statybos

D KPC_LAUZYNAI_3_copyRugpjūčio 22 dieną Šilutės savivaldybės administracija perdavė Šilutės kultūros ir pramogų centro (KPC) pastatą statybininkams. Savivaldybės vadovai tikisi, kad pramogų centras bus baigtas rekonstruoti 2022 metais.
Spalio mėnesį statybininkai įžengs ir į būsimą daugiafunkcį sporto ir sveikatingumo kompleksą – pradės jo statybas.

Abiejų šių objektų statybos kainuos 11 milijonų eurų.

Savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Šeputis „Šilutės naujienoms” pasakojo, kad Šilutės KPC pastato remontas galėjo būti pradėtas jau prieš pusmetį. Konkursą laimėjo Vilniaus statybos bendrovė „Irdaiva“, kuri dirbs jungtine sutartimi su Šilutės statybos įmone UAB „Stamela“. Tačiau bendrovėms sutarties pasirašymo ir darbų pradžios teko laukti, o savivaldybei – bylinėtis teismuose. Viena Klaipėdos statybinė organizacija, nors pati konkursui dokumentų nebuvo pateikusi, apskundė Šilutės savivaldybę, neva ji neteisingai parengė statybos darbų pirkimo sąlygas.D KPC_LAUZYNAI_4

Pasak S. Šepučio, Šilutės savivaldybė laimėjo bylą Klaipėdos apeliaciniame teisme. Skundo pareiškėjams teko susimokėti 3800 Eur teismo išlaidoms padengti. Tačiau labai gaila prarasto gero laiko statybos remonto darbams vykdyti.

Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis mano, kad bendrovės sugebės darbus atlikti laiku – per 16 mėnesių projekte nurodytą laiką ir galimą 8 mėnesių pratęsimą, jeigu kuriuo nors metu strigtų projekto finansavimas. Šių metų vasaros laikas jau baigiasi, tačiau statybininkai Šilutės KPC pastate turi daug darbo ir pastato viduje: reikia tvarkytis ir keisti kai kuriuos įrengimus. Todėl lietingas ruduo ar snieguota žiema jiems dirbti nesutrukdys. Stogo ir pastato išorės šiltinimo darbai galės būti atliekami kitų metų pavasarį ir vasarą.

Visam projektui įgyvendinti skirta 4,8 mln. Eur.

Pasak V. Pozingio, šių metų spalio mėnesį konkrečius darbus pradės ir UAB „Neostata“, kuri balandžio 30 dieną pasirašė daugiafunkcio sporto ir sveikatingumo komplekso statybų Šilutėje sutartį. Šiam projektui įgyvendinti yra skirta 6,6 mln. Eur. Statybų pradžia spalio mėnesiui atidėta, nes projektas buvo koreguotas ir buvo atliekami projekto patikros darbai.