Šilutėje prasidėjo pabėgėlių iš Ukrainos ir grįžusių emigrantų mokymai

Šilutės turizmo informacijos centras (TIC) pradėjo veiklas, skirtas migrantų ir pabėgėlių socialinei integracijai. Čia iki metų galo vyks seminarai, lietuvių kalbos mokymai, renginiai ir išvykos, skirti į visavertį visuomeninį gyvenimą įtraukti sugrįžusius iš emigracijos kraštiečius bei imigrantus, įskaitant ir pabėgėlius.

Karo pabėgėliams iš Ukrainos jau vyksta lietuvių kalbos pamokos

Numatytose veiklose dalyvaus tiek kraštiečiai, gyvenę užsienyje ir nusprendę grįžti į gimtąjį kraštą, tiek kitų šalių piliečiai, naują gyvenimo etapą pradėję Šilutės rajone, tiek pastaruoju metu nuo karo siaubo bėgę ir prieglobstį čia radę ukrainiečiai.

Visų minėtų grupių atstovai į veiklas kviečiami neatsitiktinai. Taip siekiama gerinti jų socialinę integraciją, stiprinti bendrystę ir socialinius bei kultūrinius ryšius.

Siekiama, kad į rajoną sugrįžę ar naujai atvykę žmonės nesijaustų izoliuoti, galėtų pažinti ar iš naujo atrasti šį kraštą, vieni kitus, susikurti profesines, asmeninio tobulėjimo galimybes, palengvintų įsitvirtinimą darbo rinkoje.

Susipažinimo renginys įvyko dar pernai rugpjūtį, o šiuo metu TIC įgyvendina konkrečias veiklas: vyksta lietuvių kalbos mokymai, seminarai, orientuoti į dalyvių bendravimą, išvažiuojamieji renginiai.

Numatyta ir konferencija valdžios, verslo, valstybinių įstaigų atstovams, pažintinė išvyka, kurios metu dalyviai galės bendrauti neformaliai ir gilinti žinias apie šį kraštą. Į dalį veiklų bus įtraukti verslo, politikos, įstaigų atstovai, savanoriai.