Šilutėje – rekordinis nusikaltimų savaitgalis

atrankiaiTokio sunkaus savaitgalio Šilutės policijos pareigūnai nėra turėję visą pusmetį. Taip praėjusį savaitgalį apibūdina Šilutės policijos komisariato viršininkas Sigitas Mikutavičius.

Per 3 dienas komisariate pradėti net 22 ikiteisminiai tyrimai. Įprastai per tiek laiko pradedama 10-12 ikiteisminių tyrimų.

Gauta 80 pranešimų

„Įvykių srautas per tris savaitgalio dienas buvo neįprastai intensyvus: mūsų pareigūnams teko reaguoti net į 80 pranešimų“, – sako S.Mikutavičius.

Nuo penktadienio ryto iki pirmadienio ryto Šilutės r. policijoje pradėti 7 ikiteisminiai tyrimai dėl vagysčių, dar tiek pat – dėl smurto artimoje aplinkoje. Pradėti tirti ir 2 sukčiavimo atvejai, įvykusios dvi įskaitinės avarijos, kurių metu buvo sužaloti žmonės.

Dar užregistruota po vieną kūno sužalojimo ir chuliganizmo atvejį. Ankstų sekmadienio rytą Šilutėje, sodų bendrijoje „Aušra“, klientas sužalojo taksi vairuotoją – 53 metų G.S. O penktadienio pavakarę Šilutėje, Stadiono g., 22-ejų M.P. konflikto metu sumušė pažįstamas A.V., kuris vėliau buvo sulaikytas.

Vagys lindo į sodybas, garažus, rūsius

Komisariato viršininkas dar kartą primena apie savojo turto apsaugos būtinybę. Anot jo, susidaro įspūdis, kad nemažai tautiečių tik kartais atvažiuoja į savo sodybas, randa jas apvogtas ir tada skuba policijon. Tuo tarpu iš anksto pasirūpinti savojo turto apsauga jiems vis dar atrodo nesvarbus dalykas.

Pirmadienio rytą pastebėta, kad nesaugomoje įmonės teritorijoje Šilutėje, Ramučių g., buvo sudaužytas elektros šviestuvas, išdaužtas pastato lango stiklas, pavogta 60 metrų elektros kabelio.

Penktadienio naktį vagys pateko į Švėkšnoje esančią mokyklą ir apgadino kabinetų duris, pavogė įvairių buitinių daiktų. Tą pačią dieną apvogtą namo rūsį rado Švėkšnoje gyvenanti 38-erių D.Š. Rūsys buvo nerakintas, o iš jo dingo 2 dviračiai.

Šeštadienį kompresoriaus savo garaže neberado 41-erių V.L., nes Šilutėje, Pievų g. esančio garažo vyras irgi nebuvo užrakinęs…

Ąžuolinis sūpynės suolas šeštadienį dingo iš 87 metų senolės E.J. kiemo, esančio Žemaitkiemio k.

Darbo policijai davė ir Cintjoniškių g. esančio prekybos centro vadovai, nes peržiūrėję vaizdo stebėjimo medžiagos įrašą jie pamatė, kad nenustatytas asmuo iš parduotuvės pavogė įvairių prekių.

Apie vagystę iš negyvenamos sodybos Vilkyčių kaime pranešė I.J. Moteris pasigedo 30 metalinių pastolių, 20 medinių plokščių, 2 žoliapjovių, kitų prietaisų ir daiktų.

„Prie kiekvieno namo ir buto policijos nepastatysime, o jūsų turto niekas neapsaugos, jei nesaugosite patys“, – jau nebe pirmą kartą sako komisariato viršininkas S.Mikutavičius.

Sukčiai naudojo išbandytas schemas

Smurtas šeimose – dar viena problema, apie kurią nuolat kalbama, bet naudos iš to kalbėjimo nėra – smurtaujama vis dažniau. Nesibaigiantis girtavimas šeimose atima protą, tad ir per 3 savaitgalio dienas gesinti šeimyninių konfliktų pareigūnai skubėjo neįprastai dažnai.

Sukčiautojai nesugalvojo naujų būdų: vienas pasinaudojo elektroninės bankininkystės duomenimis ir iš 64 m. vyro sąskaitos pasisavino 600 Lt, kitas penktadienį tiesiog paskambino telefonu pilietei O.N., prisistatė jos sūnumi ir išviliojo 8 000 litų ir 600 eurų. Moteris juos pati perdavė vėliau į namus atėjusiam nepažįstamam vyrui.

Apie elektroninės bankininkystės duomenų saugojimo būtinybę kalbėta jau irgi daugybę kartų, bet S.Mikutavičius sako, kad žmonių patiklumas vis tiek nepaliauja stebinti. Žmonės nepasimoko iš nukentėjusiųjų skaudžių pamokų ir patiki pasakomis apie neva nelaimėn patekusius giminaičius. Kai kas nesuvokia, kad elektroninės bankininkystės duomenų negalima perduoti net artimiems giminaičiams.

Avarijas sukėlė pagyvenę vyrai

Penktadienio vidurdienį automobilių stovėjimo aikštelėje Šilutėje, Šojaus g., 79 metų senolis Z.E., vairuodamas savo automobilį „Renault Safrane“, nepasirinko saugaus greičio ir partrenkė pėsčiąją. Jo bendraamžė E.V. buvo sužalota, automobilis neapgadintas.

Tą pačią dieną, tik apie 14 val., dar viena nelaimė įvyko kelyje Švėkšna – Saugos. 65-erių P.S., darbo metu vairuodamas Šilutės ligoninei priklausantį greitosios pagalbos automobilį „Mercedes Benz“, partrenkė pagrindiniame kelyje ta pačia kryptimi judėjusį mopedo vairuotoją M.J. Septyniolikmetis jaunuolis sužalotas, apgadintos abi transporto priemonės.

O sekmadienio popietę kelyje Šilutė – Klaipėda 52 m. Vokietijos gyventojas A.A., siekdamas išvengti atsakomybės už tai, kad viršijo leistiną greitį, policijos pareigūnams pasiūlė 50 eurų kyšį.