Šilutėje ruošiamasi steigti nemokamo interneto vietas

 

INTERNETAS -_DRYZIENEReikia ar nereikia steigti nemokamus bevielio interneto taškus Šilutės miesto laisvalaikio erdvėse? Tokia diskusija kilo Savivaldybės tarybos Socialinių reikalų komitete. Aštuntojo šaukimo tarybai tai buvo paskutinis komiteto posėdis, o Taryba baigs savo kadenciją kovo 28 dieną, kai įvyks ir pats paskutinis šio šaukimo Savivaldybės tarybos posėdis.

Socialinių reikalų komitete, kuriam vadovavo Laimutė Uselienė, tai buvo bene paskutinis šios Tarybos Socialinių reikalų komiteto posėdis, kuriame politikai energingai diskutavo. Beje, keli šio komiteto nariai – Saulius Vytuvis, Jonas Jatautas, Antanas Kubaitis – į kito šaukimo Tarybą jau nebeišrinkti.

Laimėjo vieni pirmųjų

Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Simona Bokštaitė – Dryžienė pristatė komiteto nariams projektą „Nemokamo bevielio interneto tinklo plėtra Šilutės rajono savivaldybėje“. Ji paprašė pritarti jo įgyvendinimui. Jos teigimu, Savivaldybės administracija galės sėkmingai įgyvendinti „Wifi4EU“ programos projektą. „WiFi4EU“ iniciatyva skatina laisvą prieigą prie Wi-Fi ryšio piliečiams viešose erdvėse. Taip būtų įrengtas nemokamas bevielis interneto ryšys Šilutės parkuose ir skveruose. Jau dabar yra parinktos konkrečios vietos, kuriose galėtų būti įrengtas nemokamas bevielis interneto ryšys: H. Šojaus parko ir dvaro teritorijoje, Šeimos skvere, Šilokarčemos kvartale, Šilutės istoriniame parke (šalia miesto stadiono), Meno mokyklos aikštėje, Atgimimo alėjoje, Laisvės alėjos krepšinio aikštelėje.

Pasak S. Bokštaitės – Dryžienės, sausio 22 d. buvo pasirašyta projekto finansavimo sutartis. Maksimali projekto vertė 15 000 Eur, visą šią sumą sumoka ES paramos ir projekto teikėjas. Šilutės savivaldybei tektų įsipareigoti apmokėti tokias išlaidas, kurios nėra finansuojamos pagal projekto finansavimo sutartį – bevielio interneto teikimo mėnesinis mokestis. Projektu Savivaldybė įsipareigotų užtikrinti nemokamo bevielio interneto tiekimą 3 metus nuo jo įrengimo.

Politikai abejoja, bet jie už ES projektą

Sprendimo projekto autorę S. Bokštaitę – Dryžienę klausinėti pradėjo Algirdas Gečas. Jis klausė, kam tokia paslauga yra reikalinga, nes bene kiekvienuose namuose jau dabar yra interneto prieigos.

S.Bokštaitė – Dryžienė sakė, kad Wi-Fi ryšio paslaugos viešose erdvėse yra populiarios ir žmonių pageidaujamos. Jomis dažnai naudojasi mamos ir tėvai, einantys pasivaikščioti su vaikais į skverus su vaikų žaidimo aikštelėmis. Be to, jos manymu, Šilutėje vieši ir užsienio svečiai, kurių ne visi norėtų naudotis savo šalių interneto operatorių paslaugomis.

S. Vytuvis pastebėjo, kad Europos Sąjungos šalių intereneto operatorių paslaugų tarifai yra artimi Lietuvos operatorių tarifams. O pasak A. Gečo, gal tėvai taip pat galėtų pailsėti be interneto – daugiau pabendrautų su savo vaikais. J. Jatautas sakė, kad nemokamas internetas Olandijos viešosiose vietose pasirodė prieš 8 metus, ir ten tai buvo tikrai pažangi ir žmones nustebinusi paslauga. Tačiau, kaip ši paslauga bus priimta pas mus, jam kyla abejonių.

Politikus domino ir kiek kainuos tokia paslauga Savivaldybei. Pasak S.Bokštaitės – Dryžienės, Savivaldybės išlaidos priklausys nuo to, kiek nemokamo interneto taškų bus pasirinkta ir koks interneto ryšys bus pageidautas. Vieno taško abonementas gali kainuoti nuo 30 – 50 Eur per mėnesį.

Diskusijos klausęsis meras Vytautas Laurinaitis, nežinia – juokais ar rimtai, kvietė politikus tokiam ryšiui aukoti savo kanceliarines lėšas.

Socialinių reikalų komiteto politikai vienbalsiai pritarė šį sprendimo projektą svarstyti Tarybos posėdyje. Kaip teigė J. Jatautas jam apsispręsti padėjo tai, kad projektas atėjo su ES paramos lėšomis.