Šilutėje – save pažinti kviečianti mados paroda

pramogu centre madu renginysKetvirtadienį ir penktadienį (rugsėjo 17-18 dienomis) Šilutės kultūros ir pramogų centre (Lietuvininkų g. 6) veiks netradicinė paroda „Who are you? Kas tu esi?“.

Joje lankytojai išvys jaunų ir jau pripažintų mados ženklų ekspoziciją bei ją lydinčią kūrybinių kolekcijų parodą.

Intensyvaus dviejų dienų renginio metu smalsaujantieji bus kviečiami ir į mados ženklų pristatymus, diskusijas su kūrėjais, susitikimus su dizaineriais bei trumpametražių mados filmų peržiūrą.

„Who are you? Kas tu esi?“ yra pirmasis šiemečio vakarų Lietuvoje didžiausio tarptautinio mados festivalio IKRA MADA žingsnis. Kasmet tobulėjanti mados šventė šįkart išaugino ir švietėjišką iniciatyvą, edukacinį projektą „IKRA MADA – Tavo mieste“. Jau vykusi Palangoje, dviem dienoms sustosianti Šilutėje, ši paroda, kaskart kiek kisdama, rugsėjo ir spalio mėnesiais aplankys dar keturis regiono miestus: Klaipėdą, Gargždus, Plungę bei Kretingą.

„Who are you? Kas tu esi?“ rengėjai tiki, kad mada domimasi ne tik didžiuosiuose šalies miestuose, nors pagrindiniai su mada susiję įvykiai skleidžiasi būtent juose. Į regioną keliaujanti mados paroda sudaro sąlygas kiekvienam iš arčiau susipažinti su lietuviais mados kūrėjais: ne tik įvertinti jų kuriamus produktus, bet ir pažinti juos pačius iš arčiau, sužinoti, kokios idėjos įkvepia, ar pasmalsauti apie kūrybinės veiklos užkaborius.

Parodos pavadinimas supažindina ir su šių metų IKRA MADA festivalio tema. Jo organizatoriai inicijuoja klausimų seriją susijusią su tapatybės ir identiteto klausimais mados industrijos kontekste.

Tie klausimai bus retoriškai keliami tiek renginių lankytojams, tiek jų dalyviams skatinant vis daugiau dėmesio kreipti į funkcinę ir simbolinę vartojamų prekių ir įvaizdžių reikšmę. Anot festivalio prodiuserės ir sumanytojos Jurgos Sutkutės, žmonės persisotinę ir persivartoję masinės  mados ilgainiui pavargo ir pradeda ieškoti savęs, savo identiteto madoje. Drauge ieškoma naujų mados industrijoje aktyvių ženklų, kuriančių ir diktuojančių savą ideologiją, išskirtinumą ir kryptingai dirbančių dėl tokių ieškotojų.

Viena iš kertinių parodos organizatorių idėjų yra ta, kad kiekvienas žmogus yra madingas – taip mados terminas susigrąžinamas iš siauro mados kūrėjų diktato ir atiduodamas kiekvienam ir visiems. Tai kvietimas apmąstyti, kas yra mada, kiek svarbus individualizmas ir ką reiškia pati madingumo sąvoka. „Tu esi madingas’ – provokuoja parodos sumanytojai, tikėdamiesi paskatinti aktyvų žmonių domėjimąsi mados reiškiniu ir pastangas jį interpretuoti savaip.

„Who are you? Kas tu esi?“ parodoje Šilutėje dalyvaus mados kūrėjai „LT-Identity“, „BIS A BIS“, „FUMparFUM / created by Aistis Mickevičius“, „Naked Bruce“, „DD workshop“, Agnė Kišonaitė AgneArt ir kiti.

Lankymasis renginyje – nemokamas.

 

 

Keliaujanti mados paroda sudaro sąlygas kiekvienam iš arčiau susipažinti su lietuviais mados kūrėjais.