Šilutėje saviizoliacijai pasiruošta – priimtas pirmasis emigrantas

RUSNES DARZELISPirmadienį apie vidudienį Šilutės savivaldybės paskirtose patalpose apgyvendintas pirmasis iš užsienio sugrįžęs žmogus. Vyras – Švėkšnos gyventojas, gyventi saviizoliacijos sąlygomis namuose jis negalėtų. Todėl dar būdamas užsienyje praėjusį penktadienį, jis susiderino, kad apsigyvens Savivaldybės patalpose.

Vakar negandos dar neturėjome

Nemažai rajono gyventojų nerimauja dėl iš svetur sugrįžtančių kraštiečių, kurie koronaviruso karantino sąlygomis privalo bent porai savaičių izoliuotis. Karantino sąlygomis jie turi apsigyventi savo namuose arba atskiruose kambariuose, kad neturėtų artimesnių kontaktų su savo šeimos nariais ir aplinkiniais. Jeigu tokios galimybės nėra, grįžtantieji iš užsienio turi kreiptis į Nacionalinės sveikatos priežiūros centro Šilutės skyriaus vedėją Romą Jovaišaitę. Ji organizuoja, kad saviizoliuotis turintys žmonės būtų apgyvendinti Savivaldybės administracijos paskirtose vietose – Šilutėje, Lietuvininkų g. 72 ir Rusnėje, Donelaičio g. 6 esančiuose pastatuose.

Vakar R. Jovaišaitė pasidžiaugė, kad iki kovo 21-osios Šilutėje neturėjome oficialiai registruoto nė vieno sergančiojo koronaviruso infekcija. Savivaldybės medikai kiekvieną dieną pristato tyrimams galbūt infekuotus žmones, bet tokios prielaidos vakar dar nebuvo pasitvirtinusios.

Pasak R. Jovaišaitės, nors dėl saviizoliacijos Savivaldybės paruoštose patalpose domėjosi apie 30 iš užsienio sugrįžtančių žmonių, iki pirmadienio tokių apgyvendintųjų dar neturėjome. Saviizoliacijai pasirengę šilutiškiai jau kol parvažiuodavo iki namų, susirasdavo vietą kur gyvens. Pirmadienį tokio apgyvendinimo paprašė vienas žmogus, kuris dar būdamas kelionėje jau rūpinosi, kur bus apgyvendintas.

Šiuo metu Šilutėje jau ruošiamasi vykdyti Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos nurodymą, jog bus uždrausta grįžtantiems iš užsienio saviizoliacijai pasirinkti savo namus. Tuomet visus sugrįžtančiuosius tektų apgyvendinti Savivaldybės administracijos paskirtose patalpose.

Pirmasis klientas apgyvendintas Šilutės profesinio mokymo centro Šilutės padalinio patalpose. Jį pasitiko ir paskyrė kambarį direktoriaus pavaduotojas infrastruktūrai Juozas Pleikys. „Šilutės naujienoms“ J. Pleikys pasakojo, kad mokymo centras taip vadinamoms Savivaldybės gyventojų saviizoliacijos patalpoms užleido savo patalpas, kuriose yra 7 kambariai. Jose pradžioje bus apgyvendinama po vieną žmogų, jei bus didesnis poreikis – kambariuose galės gyventi viso 17 žmonių.

Rusnėje galės izoliuotis 60 žmonių

Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė sakė, kad dabar jau nebeveikiančiame Rusnės vaikų darželyje Donelaičio gatvėje gyventojų irgi dar nėra. Tačiau prireikus čia galės būti apgyvendinti 22 saviizoliacijos ieškantys žmonės.

D. Drobnienė žino, jog ir tarp rusniškių yra žmonių, kurie izoliavosi savo namuose ar apsigyveno kituose savo butuose. Reikia tikėti, kad jie nepažeidžia saviizoliacijos sąlygų. Savivaldybės administracijos paskirtuose namuose sprendimą apie apgyvendinimą priima tik Nacionalinio sveikatos priežiūros centro Šilutės skyrius.

Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis vakar „Šilutės naujienoms“ sakė, kad jeigu prireiks, buvusiame Rusnės vaikų darželyje galės būti apgyvendinta dar bent 40 žmonių. Be to, jau yra pasiūlymas, kad žmonių saviizoliacijai galės būti panaudotos evangelikų liuteronų parapijos patalpos Žemaičių Naumiestyje.