Šilutėje siaučia ne tik vagys, bet ir finansiniai sukčiai

Vakar, kovo 15 d., Tauragės AVPK įvykių suvestinėje užregistruotos dvi nusikalstamos sukčių veiklos -  įmonė apgaulės būdu neteko virš 38 000, moteris - 66,64 eurų.

Pixabay nuotr.

Kovo 15 d., antradienio pavakarę policija gavo bendrovės pranešimą, kad kovo 7 d. iš įmonės sąskaitos apgaulės būdu buvo pasisavinta 38 220 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 182 str. 2 d. dėl sukčiavimo.

Pagal baudžiamąjį kodeksą tas, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo didelės vertės svetimą turtą ar turtinę teisę arba didelės mokslinės, istorinės ar kultūrinės reikšmės turinčias vertybes arba išvengė didelės vertės turtinės prievolės, arba ją panaikino, arba sukčiavo dalyvaudamas organizuotoje grupėje, baudžiamas laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.

Tą pačią kovo 15-ąją policijai pranešta apie dar vieną panašų įvykį – nenustatyti asmenys su 63 m. moters mokėjimo kortele atliko neteisėtas finansines operacijas ir padarė jai 66,64 eurų nuostolį.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 215 str. 1 d. dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo.

Pagal baudžiamąjį kodeksą tas, kas neteisėtai inicijavo ar atliko vieną ar daugiau finansinių operacijų viena ar daugiau svetimų, netikrų ar suklastotų elektroninių mokėjimo priemonių arba neteisėtai panaudodamas vieną ar daugiau svetimų elektroninių mokėjimo priemonių ar jų naudotojo tapatybės patvirtinimo priemonių duomenis, arba panaudodamas žinomai netikrus vienos ar daugiau tapatybės patvirtinimo priemonių duomenis, arba žinomai neteisėtą vienos ar daugiau svetimų, netikrų ar suklastotų elektroninių mokėjimo priemonių panaudojimą pripažino teisėtu, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.