Šilutėje skambėjo fortepijono muzika

Šilutės meno mokykloje vyko Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorės, M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytojos ekspertės, pianistės Aleksandros Žvirblytės seminaras, kuriame lektorė skaitė pranešimą tema „Garsinio meistriškumo ugdymo metodika nuo pirmųjų žingsnių iki koncertinio repertuaro“. Seminaro metu grojo Meno mokyklos mokiniai, vakarą užbaigė Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokinio Jorio Mikužio koncertas.

Šilutės meno mokykla tęsia klasikinio žanro koncertinį ciklą. Gruodžio mėnesį koncertavo Kasparas Mikužis, šiuo metu studijuojantis Londono Karališkojoje muzikos akademijoje ir grojantis didžiosiose Londono salėse. Penktadienio vakarą pasirodė J. Mikužis.

Profesorė A. Žvirblytė, grojusi kartu su Joriu, džiaugėsi Šilutėje ugdomais mokiniais. Ji pasakojo, kad du šilutiškiai gros Lenkijoje, o Joris pakviestas jau antrąjį kartą. „Joris ne tik grojo, bet ir dirigavo orkestrui. Be to, Joris dar ir kuria muziką“, – sakė A. Žvirblytė.

Paklausyti Jorio muzikos atvyko tėveliai, muzikos mokytojos, būrelis šilutiškių (klasė, kurioje stovi geriausias mokyklos fortepijonas ne per didžiausia, o aktų salė dar remontuojama). Joris atliko F. Šopeno, L. van Bethoveno ir C. Debiusi kūrinius. Jaunojo pianisto grojimas užbūrė susirinkusius, daugiau kaip valandą trukusią programą Joris grojo atmintinai.

Jorio mokytoja Liuda Mikkelsen sakė, kad Jorio grojimas – savitas, atliekamas ypatinga maniera. „Tikiuosi, kad ir šiemet jam gerai seksis Lenkijoje“, – sakė L. Mikkelsen. Mokytoja apgailestavo, kad vaikų pasiekimais per mažai domisi valdžios atstovai, nors jaunieji atlikėjai garsina rajoną, grodami respublikos renginiuose ir už jos ribų.