Šilutėje skambėjo jaunųjų giesmės

giesmes vainutasJau penktą kartą artėjant didžiosioms metų šventėms jaunieji rajono dainininkai suvažiuoja į Šilutės Naująją apaštalų bažnyčią. Čia juos sukviečia vaikų ir jaunimo sakralinių giesmių šventė „Teskamba giesmės“, kurią organizuoja Gardamo pagrindinė mokykla ir jos mokytoja Lina Liakšienė.

„Džiaugiuosi, kad jokie sunkmečiai neišbaido entuziastų, mokančių giedoti vaikus“, – sako festivalio organizatorė L.Liakšienė. Ji prisimena, kad prieš 5 metus pradėjusi šią gražią iniciatyvą, šventėje sulaukė 30-ties dalyvių, o šiemet kolektyvų buvo jau 35. Apie 300 dalyvių vienu metu sutalpinti bažnyčioje buvo neįmanoma, be to, mažieji nebūtų ir sulaukę renginio pabaigos. Todėl šiemet nutarta rengti dviejų dalių šventę.

Organizatorė neneigia, kad tokio rajoninio renginio organizavimas nėra lengvas darbas. „Jei lėšų būtų pakankamai, būtų ir lengviau, ir renginį įspūdingesnį galėtume padaryti: ir galingesnę aparatūrą atsivežtume, kuri tokiam renginiui tiesiog būtina, ir vedėjus profesionalius pasamdytume“, – sako L.Liakšienė. Beje, šiemetiniai vedėjai Vydūno gimnazistai Aušra ir Andrius organizatorės irgi nenuvylė.

Šventei surengti projekto autorė prašė daugiau nei 1000 litų, nes tokia suma, jos nuomone, būtų pati minimaliausia. Tačiau skirta tik 600 litų.

Pasak L.Liakšienės, kvietimą dalyvauti šventėje noriai priėmė kone visos ikimokyklinio ugdymo įstaigos ir mokyklos. Tad ir skambėjo po bažnyčios skliautais darželinukų atliekami „Baltas angelėlis“, „Kalėdinė žvaigždelė“, „Ryto malda“, mokyklinukų – „Kalėdinė giesmė“ ir „Ave Marija“.

Dainininkus sveikino Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios kunigas Remigijus Šemeklis, beje, į festivalį atvežęs ir bažnyčios jaunimo ansambliuką. Dalyvių gausa pasidžiaugė  Naujosios apaštalų bažnyčios kunigas Antanas Blynas.