Šilutėje skelbiama gripo epidemija

Untitled-2 copyBendras sergamumo gripu ir ūmiais viršutinių kvėpavimo takų katarais rodiklis peržengė epideminę ribą, todėl jau ir Šilutės rajone skelbiama gripo epidemijos pradžia.

Tokį siūlymą rajono savivaldybės vadovams vakar išsiuntė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Jame pateikti penktosios (sausio 29 – vasario 5 d.) metų savaitės duomenys rodo, jog  Šilutės rajone sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis jau pasiekė 122,4 atvejo 10 000 gyventojų. Gripo atvejai sudarė  26,7 proc. visų šių registruotų susirgimų.

Palyginus su šių metų 4 savaite (sausio 22-28 d.) sergamumas gripu ir ŪVKTI  padidėjo  40,1 proc., o registruotų gripo atvejų skaičius – 2,4 karto.

Per savaitę gripu susirgo 128 žmonės, 47 iš jų – vaikai iki 17 metų. ŪVKTI diagnozuoti 352 žmonė,s iš jų 215 vaikų.

Sergamumas laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis yra ne mažesnis nei 100 atvejų 10 000 gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 procentų visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų.

„Atsižvelgdami į tai, kad bendras gripo ir ŪVKTI atvejų skaičius 10 000 gyventojų  viršija nustatytą epideminį rodiklį, rekomenduojame skelbti gripo epidemijos pradžią Šilutės rajone“, – teigė R.Jovaišaitė.

Siūlymus skelbti epidemijos pradžią jau pateikė visi Klaipėdos apskrities rajonai, nes visuose užfiksuoti labai aukšti sergamumo rodikliai.