Šilutėje sužibo Kalėdų eglė, suskaičiuotos kalėdinės pasakos puošmenų išlaidos

Kelionė į stebuklų laukimą, svajonių išsipildymą – šv. Kalėdų bei Naujųjų metų sutikimą - Šilutėje šiemet prasidėjo gruodžio 10 d., kai sužibo didžioji miesto eglė.

Šalia pagrindinės miesto eglės šiemet sužibo ir skaičius 2022. F. Bajoraičio viešosios bibliotekos nuotr.

 Kartu su įžiebta visų žaliaskarių karaliene, stovinčia prie Šilutės kultūros ir pramogų centro pastato, nuvilnijo per miestą ir rajoną šventiška banga. Kalėdiniais papuošimais, lemputėmis ir dekoracijomis nušvito ir pagrindinė Lietuvininkų gatvė. Pabūti kartu, pasidžiaugti laukimu, viltingu tikėjimu, pakvietė tradicinė eglučių alėja, šventiškai išpuoštas ir Šeimų skveras, ir Geltonasis tiltas.

Nuotaiką apgaubė pasaka

Svarbiausios akimirkos laukimą, kada sužibs didžioji eglė ir miestas, penktadienį pradėjo „kaitinti“ šventinis judesys prie Šilutės Hugo Šojaus muziejaus. Čia tradiciškai gyventojai buvo pakviesti sukurti kalėdinę eglučių alėją. Idėjų nestokojantys muziejininkai šiemet visus pakvietė į E. T. A. Hofmano pasaką „Spragtukas ir pelių karalius“, visi buvo raginami šia tema ir papuošti žaliaskares.
Išmoningumo ir kūrybiškumo šilutiškiai nepritrūko. Alėjoje eglutės pasipuošė balerinomis, pelytėmis, spragtukais, riešutais ir kitais akcentais, kurie primena minėtą pasaką. Tuo pačiu vidurdienį atidarytas ir muzikinis Kalėdų senelio paštas, laukiantis vaikų svajonių, norų, surašytų laiškuose.

Pakvietė surasti nykštukus

Į renginį susirinko gražus mažųjų „nykštukų“ būrys.

Laukimas, kol Šilutę apgaubs Kalėdų laukimo dvasia, šiemet sugrįžo į seną tradiciją. Pagaliau nebereikėjo stebėti didžiosios eglės įžiebimo per kompiuterių ar televizijos ekranus kaip pernai, o buvo galima šiltai apsitaisius atvykti prie Kultūros ir pramogų centro (KPC). Čia atvykusiųjų laukė kalėdinė mugė ir prekeiviai įvairiais gaminiais: blizgančiais ir lemputėmis žybsinčiais žaislais, ką tik iškeptais skanėstais, rankų darbo saldėsiais.

Šventinę vakaro dalies ceremoniją pradėjo ir pajudėti šąlančiuosius pakvietė vaikų pop choras „Spindulys“. Po kalėdinių dainų scenoje pasirodė du linksmuoliai nykštukai. Jie pasveikino susirinkusiuosius su džiugia akimirka, kad tuoj tuoj bus įžiebta

Pamatyti eglės įžiebimą panoro tūkstantinė šilutiškių minia.

miesto eglė. Tuo pačiu raudonkepuriai pakvietė visus linksmai sutikti šventes bei aktyviai dalyvauti iki šv. Kalėdų truksiančiame žaidime „Surask kalėdinius nykštukus“.

„Į Šilutę kartu su Kalėdų seneliu atvyko būrys nykštukų, kurie padės suruošti dovanėles ir šv. Kalėdų rytą jos pradžiugins mažuosius gyventojus. Bet atsitiko netikėtas dalykas – nepažinodami mūsų miesto dešimt nykštukų kažkur dingo…“, – sakė nykštukė Tvarkelė. Ji pakvietė visus prisijungti prie nykštukų paieškos ir smagiai praleisti laiką su šeima.

Žaidimo organizatorius – Šilutės KPC jau savo „Facebook“ puslapyje yra paskelbęs šio žaidimo taisykles ir dėkoja Šilutės meno mokyklos Dailės skyriaus mokiniams bei mokytojams. Pastarųjų dėka šie nykštukai atsirado mūsų mieste, ir „pasislėpę“ įvairiose erdvėse jau laukia, kada bus surasti.

Dėkojo už kalėdinius akcentus

Su švenčių laukimu šilutiškius pasveikino ir Kalėdų senelis, jam scenoje draugiją papildė rajono meras Vytautas Laurinaitis su seniūnu Raimondu Steponkumi.

„Miesto eglė – tai daugiau negu miesto puošmena. Tai ženklas, kad prasideda laikotarpis, dovanojantis ramesnes, bet visiems mums svarbias šventes. Dėkoju mūsų bendruomenės nariams, kurie kasmet prisideda prie šventinės nuotaikos kūrimo puošdami Šilutę. Džiaugiuosi eglučių alėja, kasmet suvienijančia įmonių ir įstaigų bendruomenes, kuriančias miesto išskirtinumą ir kalėdinį spindesį“, – sakė V. Laurinaitis. Jis pakvietė visus dovanoti artimiesiems džiugias akimirkas ir būti mažų stebuklų kūrėjais, linkėjo, kad visi vaikai sulauktų savo svajonių išsipildymo – dovanų, apie kurias labiausiai galvoja.

Džiugių švenčių ir sveikatos linkėjo ir seniūnas R. Steponkus. Jis taip pat dėkojo miestelėnams, įmonių vadovams, kurie susibūrė ir kartu padėjo kalėdiniais akcentais išpuošti miestą – parduotuvių vitrinas, ir daugiabučių balkonus, kiemus.

Vakaro metu apdovanoti ir išmoningiausi kalėdinių puošmenų kūrėjai. Meras V. Laurinaitis specialiu prizu atsidėkojo Šilutės meno mokyklos Dailės skyriaus mokiniams ir mokytojai Reginai Astasevičienei už sukurtus kalėdinius atvirukus. Apdovanoti ir eglučių alėjos išmoningiausi žaliaskarių puošėjai. Tarp švietimo įstaigų nugalėtoja paskelbta Šilutės pirmosios gimnazijos bendruomenė, tarp įmonių – UAB „Stamela“.

Laukiant, kada nušvis miesto eglė, susirinkusieji buvo pakviesti skaičiuoti nuo 10 iki 1. Miniai vienu balsu ištarus paskutinįjį skaičių, ne tik sužibo eglių karalienė, bet ir šalia jos sušvito 2022 m. instaliacija, kuri tikrai šiemet taps pagrindine fotografavimosi vieta.

Skambant P. Čaikovskio muzikai, sukurtai baletui „Spragtukas“, Šilutės dangų perskrodė ir šventiniai fejerverai. Taip mūsų miestą ir žmones apgaubė kalėdinė dvasia ir stebuklų laikas.

Išleido 20 tūkstančių

Šilutės seniūnijos specialistas Algirdas Ivanauskas sakė, kad šiemet miesto kalėdiniams papuošimams buvo skirta apie 20 tūkst. eurų. Į šią sumą įeina kalėdinių „svarstyklių“ nuoma, jų muzikinio įgarsinimo ir skaičių „2022“ instaliacijos, pastatytos prie eglės kaina. Taip pat – elnias su karieta ir šviečiantis tunelis Šeimų skvere. Linksma pramoga, kurią šilutiškiai gali išbandyti su šeimomis užlipdami ant minėtų „svarstyklių“ kainavo apie 10 tūkst. eurų. Šiomis svarstyklėmis bus galima džiaugtis iki Trijų Karalių. Dar apie 9 tūkst. eurų kainavo Šeimų skvero puošmenos.

Apie 1000 eurų seniūnija išleido papildydama miesto puošmenas – kalėdiniams žaisliukams, apšvietimui. „Šiemet nenorėjome išleisti daug pinigų. Nors eglės papuošimas toks kaip pernai, tikimės, kad šilutiškiai nepyks. Taip pat, manome, kad elnią su karieta galėsime kitąmet padovanoti kokiai nors seniūnijai, o miestiečiams surasime naujų puošmenų“, – sakė A. Ivanauskas.