Šilutėje – tapybos darbų paroda „Prūsų Lietuva“

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje atidaryta klaipėdiečio dailininko ir poeto Simo Žaltausko tapybos darbų paroda „Prūsų Lietuva“, skirta Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui.

Į parodos atidarymą atvyko gausus būrys šilutiškių. Matyt daugelį lankytojų sudomino parodos anonsas – „Parodos „Prūsų Lietuva“ tapybos darbuose pateikiamas šių laikų kontekste per dailės žanrą ieškomas identitetas, jį atskleidžiant auditorijai per spalvas, leidžiant ant drobės pamatyti nutapytus potyrius, kuriuose vaizduojamos Klaipėdos krašto vietovės: Karklė, Kretinga, Plikiai, Dovilai, Vanagai, Kintai, Rusnė, Šilutė, Plaškiai, Pagėgiai, Vilkyškiai, Tilžė, Ragainė, Bitėnai, Viešvilė, Smalininkai ir kt.“

Parodos pristatymas vyko lankytojams laisvai vaikštant ir apžiūrinėjant paveikslus. Prie kai kurių norėjosi sugrįžti keletą kartų. Autorius trumpai papasakojo apie save. Sužinojome, kad į dailę pasuko tvirtai apsisprendęs, būdamas jau 19 metų. „Visi šie paveikslai nutapyti per dešimtį metų iš natūros, įvairiais metų laikais važinėjant po Lietuvą. Pavadinimų nėra, kiekvienas žiūrovas gali pats nuspręsti pagal charakteringus pastatus, kuri čia vietovė“, – sakė jis.

S. Žaltauskas yra surengęs daug bendrų ir personalinių parodų Lietuvoje bei užsienyje, dalyvavo ne viename netradiciniame projekte, pleneruose, įvairiuose tapybos-muzikos performansuose.

S. Žaltauskas perskaitė keletą savo kūrybos eilėraščių iš knygos „Rašto ženklai“, papasakojo, kad labai mėgsta Leonardo Gutausko poeziją, o sekdamas jo pavyzdžiu, tai, ko negali sutalpinti į vaizdą, pasako eilėmis.

Parodos lankytojai neskubėjo išsivaikščioti, autorius vaišino ypatingu vynuogių su citrina kompotu ir gardžiu šakočiu, padovanojo knygų ir užrašė autografus. Parodą bus galima apžiūrėti iki gegužės 20 d.