Šilutėje teistų kandidatų – tiek pat, kiek Vilniuje, pretendavo ir… mokesčių nemokantis

Šiemet, kaip niekada anksčiau, šilutiškiai pastebi, kad viešojoje erdvėje labai trūksta informacijos apie kandidatus, dalyvausiančius kovo 5 dieną vyksiančiuose rinkimuose. Tą išsakė dalis neseniai laikraščio vykdytos apklausos dalyvių, tą beveik kasdien tvirtina skambinantys į redakciją šilutiškiai.

Asociatyvi Giedrės Minelgaitės-Dautorės/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Todėl pabandėme šiek tiek praskleisti nežinios uždangą.

Kandidatai į Šilutės rajono savivaldybės mero postą:

Tomas Budrikis, Lietuvos socialdemokratų partija; Tomas Dulkys, Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai); Lijana Jagintavičienė, Lietuvos regionų partija; Žygimantas Kurlianskas, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai; Vytautas Laurinaitis, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“; Daiva Plikšnienė, Liberalų sąjūdis; Vaida Pocė, Darbo partija; Daiva Žebelienė, partija „Laisvė ir teisingumas“.

Iki savaitgalio šiame sąraše buvo ir Roberto Kuncaičio, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovo pavardė. Tačiau, kaip žinia, po savaitgalį vykusių kandidatų debatų jis pašalintas iš partijos ir rinkimų.

Daugiausia teistų – tarp darbiečių ir Regionų partijoje

VRK paviešintoje informacijoje galima rasti labai įdomių faktų apie kandidatus. Todėl panagrinėti tą informaciją turėtų kiekvienas, tautos gerove ir jos ateitimi bent kiek besidomintis rinkėjas.

Tai padaryti galima čia: https://www.vrk.lt/kandidatai-2023-sav?srcUrl=/rinkimai/1304/rnk1630/kandidatai/savKandidataiApygardoje_rpgId-22008.html

Vieni labiausiai netikėtų neabejotinai yra faktai apie teistus asmenis, pageidaujančius tapti merais ar bent jau ateityje spręsti aktualiausias rajono problemas. Pasirodo, Šilutėje tokių jau teistų, bet visgi norinčių tapti rajono tarybos nariais, yra net dvi dešimtys!

O du iš jų – T. Dulkys ir R. Kuncaitis – netgi kandidatavo į mero poziciją!!! (Dabar beliko vienas toks kandidatas).

Iš viso šalyje merų posto siekia net 513 teistų kandidatų – 433 vyrai ir 80 – moterų.

Daugiausia teistų asmenų – net 80 – rinkimuose dalyvauja su Darbo partija, net 64 – su Regionų partija, 62 – su socialdemokratais, 54 – su „valstiečiais“, 50 – su Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“.

Beje, praėjusią savaitę Seime subyrėjo Lietuvos regionų frakcija – jos tiesiog nebeliko. Taip nutiko pasitraukus keturiems parlamentarams, o apie tai ketvirtadienį, neeilinio Seimo posėdžio metu pranešė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Šilutėje teistų – kaip didmiesčiuose!

Tikrai netikėtas daugeliui bus faktas, kad Šilutės rajonas vėl vienas iš dviejų pirmaujančių pagal teistų kandidatų skaičius. Mat aiškėja, kad daugiausia teistų kandidatų yra Šilalės savivaldybėje (23), o antroje vietoje – Šilutė su 20-čia teisėsaugos įstaigų slenksčius mindžiusių kandidatų (tiesa, dabar beliko 19).

Ir šioje vietoje mes netgi lygiuojamės į didmiesčius, mat tokiame jau kone megapolyje, kaip sostinė Vilnius, irgi kandidatuoja 20, Alytuje 19, o Šiauliuose 19 teistų asmenų.

Tarp daugiausia mokesčių už praėjusius metus sumokėjusių pretendentų pirmoje vietoje dabartinis meras Vytautas Laurinaitis – 7658 Eur. O kitame gale iki savaitgalio ir vėl matėme R. Kuncaičio pavardę, mat jis deklaravo sumokėjęs net… 0 eurų mokesčių.

D. Žebelienė teigia sumokėjusi 5668 eurų mokesčių, T. Budrikis – 4374 eurus, L. Jagintavičienė – 1242, V. Pocė – 929, Ž. Kurlianskas – 498, T. Dulkys – 309, D. Plikšnienė – 126 eurus.