Šilutėje veiklą pradeda didžiausia Lietuvos įdarbinimo agentūra

BIURO TEKST 2Šilutėje įsikūrė UAB „Biuro“, kurios tikslas – padėti darbo ieškantiems žmonėms, o įmonėms – parinkti kuo geriausius darbininkus ir specialistus laikinam darbui. Ne paslaptis, kad nemaža dalis laikinai įdarbintų žmonių įgauna įmonių vadovų pasitikėjimą ir sulaukia pasiūlymų sudaryti ilgalaikes darbo sutartis.

Prieš mėnesį Šilutės centre, Lietuvininkų g. 55-5, atvėrė minėtos įmonės biuras, kuriame dirba šilutiškė verslo administravimo specialistė Rūta Sadauskaitė.

UAB „Biuro“ generalinis direktorius Valdas Strazdas „Šilutės naujienoms“ sakė, kad įsteigti filialą Šilutėje paskatino besiplečiančios gamybinės, o ypač baldų pramonės įmonės, kurioms nuolat reikia įvairių darbininkų.

Lyderė Baltijos šalyse

Pasak V.Strazdo, „Biuro“ yra laikinojo įdarbinimo ir personalo atrankos lyderė Baltijos šalyse. Įmonė veiklą pradėjo 2004 metais, laikinojo įdarbinimo srityje aptarnaudama užsienio atlikėjų koncertus, kurių metu reikėdavo trumpam įdarbinti nuo keliasdešimt iki kelių šimtų darbuotojų. Tuomet ir buvo sumanytas verslo planas, kaip operatyviai išspręsti trumpalaikio darbuotojų poreikio problemą.

Dabar „Biuro“ klientų įmonėse kiekvieną mėnesį dirba apie 1500-2000 laikinųjų darbuotojų. Didžioji dauguma darbuotojų yra nekvalifikuoti arba mažai kvalifikuoti gamybos darbuotojai. Įmonėse jie gali dirbti krovos, pakavimo, rūšiavimo darbus. „Biuro“ turi ir aukštos kvalifikacijos specialistų bei administracijos darbuotojų, kurie klientams gali atlikti buhalterijos, apskaitos, administravimo darbus. Įdarbinamų laikinųjų darbuotojų skaičius kasmet auga.

„Biuro“ padaliniai iki šiol Lietuvoje veikė Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Utenoje ir Plungėje, todėl laikinojo įdarbinimo projektai vykdomi visoje Lietuvoje. Liepos mėnesį pradėjęs veikti Šilutės padalinys prisidės prie „Biuro“ veiklos plėtros Lietuvoje bei kokybiško klientų aptarnavimo Pamario krašte.

Latvijoje „Biuro“ padaliniai įsikūrę Rygoje, Cesyje ir Ventspilyje, Estijoje – Taline.

Kas yra laikinasis įdarbinimas?

Laikinasis įdarbinimas (anksčiau vadintas personalo nuoma) darbdaviams – tai paslauga, kuri suteikia galimybę lanksčiai samdyti darbuotojus ilgalaikiams arba trumpalaikiams projektams, jų tiesiogiai neįdarbinant. Tokiu būdu darbdaviu tampa „Biuro“, kuri atsako už darbuotojų atranką, darbo santykių administravimą, mokesčių bei personalo apskaitos dokumentų atitikimą Lietuvos įstatymams. Klientui tik lieka laikinajam darbuotojui suteikti darbo vietą, vadovauti darbui ir prižiūrėti.BIURO TEKST RUTA 2

Laikinasis įdarbinimas darbuotojams – tai tokia darbo forma, kai darbo sutartį darbuotojas sudaro su laikinojo įdarbinimo įmone „Biuro“, kuri ir yra darbdavys. Įdarbintas žmogus darbus atlieka kitoje įmonėje. Pasibaigus darbo užduotims vienoje darbo naudotojo įmonėje, „Biuro“ gali žmogui pasiūlyti darbą kito kliento įmonėje.

Visos paslaugos ieškantiems darbo yra nemokamos. Visi laikinieji darbuotojai instruktuojami darbų bei priešgaisrinės saugos klausimais, dirba pasitikrinę sveikatą.

Nauda darbuotojams ir darbdaviams

UAB „Biuro“, pasak V.Strazdo, skiriasi nuo įprastos valdiškos darbo biržos tuo, kad ji neteikia jokių pašalpų, o rūpinasi kuo greičiau žmogui surasti nors ir laikiną darbą.

Biuro filialai turi didelę duomenų bazę, kur ir kokios profesijos bei kvalifikacijos specialistų trūksta. Kartais žmonės sutinka laikinai padirbėti net ir toliau už savo gyvenvietės ar rajono ribų.

Laikinasis įdarbinimas ypač patogus žmonėms, kurie nori lanksčiai derinti darbo laiką su studijomis ar turimomis atostogomis. Be kita ko, tai geras būdas gauti patirties įvairiose darbo srityse.

„Biuro“ paslaugos vis labiau domina tas įmones, kurios neturi ar nenori turėti daug savo darbuotojų. Yra įmonių, kurioms prireikia papildomų darbuotojų, tačiau priimti juos nuolatiniam darbui nesiryžta dėl verslo aplinkos neapibrėžtumo ar užsakymų svyravimų.

V.Strazdo nuomone, „Biuro“ veikla prisideda mažinant nelegalų darbą. Nes visi laikinai įdarbinti žmonės yra socialiai apdrausti ir už jų pajamas sumokami visi būtini mokesčiai.

Pirmieji rezultatai Šilutėje

UAB „Biuro“ projektų vadovo asistentė R.Sadauskaitė „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad Šilutės filialas jau turi veiklos rezultatų. Baldų gamybos įmonėje laikinajam darbui įdarbinti 39 žmonės. Kai kuriems iš jų, pasibaigus laikinosioms sutartims, įmonės vadovybė ketina pasiūlyti ir nuolatinį darbą savo įmonėje.

Kelioms moterims vasaros pradžioje buvo surastas laikinasis darbas – medelių sodinimas. Baigusios darbus sode moterys dabar darbuojasi gamybinėje įmonėje.

UAB „Biuro“ taip pat dirba ne tik su gamybos, bet ir su paslaugų bei prekybos įmonėmis, kurios ieškosi darbuotojų Šilutėje ir jos apylinkėse. Tai – prekybos tinklai, telekomunikacijų, apklausų atlikimo bei kitos bendrovės.