Šilutėje vyko karo policijos pratybos „Šerifas 2024”

Šilutėje pirmadienį vyko Lietuvos kariuomenės Karo policijos (KP) organizuojamos tarptautinės pratybos „Šerifas 2024“, kurių metu riaušių malšinimo operacijas vykdė karo policijos pareigūnai, Lietuvos sąjungininkų vienetai bei Viešojo saugumo tarnybos (VST) pareigūnai.

kariuomene.lt nuotr.

„Džiugu, kad Karo policijos pratybos „Šerifas“ tapo tokio masto, jog treniruotis drauge galime pakviesti ir kitas teisėsaugos institucijas bei mūsų sąjungininkus iš kitų valstybių. Didžiausias dėmesys pratybų metu skiriamas koordinacijai vykdant bendras operacijas stiprinant tarpusavio paramą, veiksmus ir valdymą, reaguojant į besikeičiančias aplinkybes, taip priartėjant prie šiuolaikinių iššūkių ir grėsmių, teikiant paramą ginkluotosioms pajėgoms įskaitant ikiteismines operacijas“, – Lietuvos kariuomenės pranešime cituojamas KP vadas plk. ltn. Raimundas Ivanauskas.

Šių pratybų tikslas yra treniruoti Lietuvos kariuomenės KP padalinius planuoti ir vykdyti bendras kovinės paramos operacijas su NATO Karo policijos sąjungininkais ir šalies teisėsaugos institucijomis. Pratybose dalyvauja karo policijos pareigūnai iš JAV, Vokietijos, Belgijos, Estijos, Čekijos ir Portugalijos.

Kaip pranešama, riaušių malšinimo pratybose buvo pasitelkta vandens patranka, spec. priemonės, vykdomas minios kontroliavimas, o tokios treniruotės yra svarbios ruošiantis galimoms taikos meto krizėms ir iššūkiams.

Be to, pratybų metu padaliniai vykdo svarbių asmenų apsaugą, asmenų sulaikymo ir jų konvojavimo operacijas. Pratybos toliau vyks šviesiu ir tamsiu paros metu, kariai judės pėsčiomis arba su ratinėmis karinėmis transporto priemonėmis, naudos imitacines – specialiąsias priemones.

Didelė dalis užduočių bus vykdoma civilinėse teritorijose, kurių naudojimas karinių pratybų tikslais yra iš anksto suderintas su vietos savivaldos institucijomis ir jų savininkais. Kariai iki birželio 28 dienos treniruosis Šilutės, Šilalės, Klaipėdos savivaldybių teritorijose.

ELTA inf.