Šilutės aklieji ir silpnaregiai surengė regioninį sąskrydį

akluju saskrydis_sokaNekreipdami dėmesio į negalią, itin aktyvų gyvenimą gyvena Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) Šilutės skyriaus nariai. Prieš savaitę jie suorganizavo Klaipėdos ir Telšių regionų visų aklųjų centrų meninių kolektyvų sąskrydį – festivalį „Aš muzikai lenkiuos“.

Renginyje buvo ne tik muzikos, bet ir šokių, dramos, eilių ir rankdarbių, o svarbiausia – daug bičiulių, kurių gretos po sąskrydžio dar pagausėjo.

Suvažiavo kapelos, dramos ir rankdarbių būreliaiakluju saskrydis_zuviene

LASS Šilutės skyriaus pirmininkas Vytautas Jonikaitis sako, kad nėra paprasta surengti tokį renginį, į kurį suvažiuoja keli šimtai žmonių iš 8 rajonų, LASS vadovai bei rajono savivaldybės atstovai. Tokie meninių kolektyvų festivaliai kasmet vyksta vis kitame rajone, šiemet priimti likimo draugus teko šilutiškiams. Jie tam priėmimui pasirinko rusniškio Algio Svitkino sodybą.

Susirinkusiuosius pasveikino rajono meras Vytautas Laurinaitis bei jo pavaduotojas Algis Bekeris. Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis pasidžiaugė, kad sąskrydžio dalyviai ne dejuoja, o renkasi bendravimą, veiklą, dainą ir kitokį meną.

Suvažiavusieji rodė, ko naujo išmoko, ką sukūrė ir kuo gyveno per praėjusius metus. Klaipėdos miesto skyrius atsivežė savo folkloro ansamblį „Spingsulė“ ir dramos studiją „Meleta“, liaudiškos muzikos kapelą „Vyra“ ir vilnos vėlimo būrelio rankdarbius.

Klaipėdos rajono filialas bendraminčiams parodė savosios mezgėjos rankdarbius, muzikinio lavinimo būrelio „Asablyvi“ programėlę, o uostamiesčio regos ugdymo centras atsivežė teatro trupę „Palėpė“. Iš Kretingos atvyko liaudiškos muzikos kolektyvas „Sodžius“, iš Plungės ir Telšių – meninių gebėjimų ir kilimų audimo būrelių nariai, iš Mažeikių – kapela „Nu, lekam“, iš Skuodo – akordeonininkų duetas.

Sulaukta ir LASS pirmininko Sigito Armono su palyda, kuris taip pat pasidžiaugė tokius renginius organizuoti sugebančiais šios organizacijos nariais, jų veiklumu.

Nuskambėjus „Himnui Rusnei“, kurį vedė rusniškis Valdas Lacko, visų rajonų atstovai rodė savo meninius gebėjimus. Renginį vedė Šilutės skyriaus vadovas V.Jonikaitis ir klaipėdietė Daiva Žiemelienė, tapę jūrų valdovais, o Šilutės skyriaus nariams šiemet atstovavo savo eiles skaičiusi Audronė Domeikienė.

LASS sąskrydžio dalyviai gardžiavosi sodybos šeimininko A.Svitkino virta žuviene, plaukiojo jo laivu.

Renginiuose dalyvauja apie pusšimtis šilutiškių

akluju saskrydis_vedejaiLASS Šilutės skyrius šiuo metu vienija 97 narius, ir, pasak V.Jonikaičio, jų vis daugėja. Daugiau ateina vyresnio amžiaus žmonių.

Meninis sąskrydis – ne vienintelis šiemet Šilutės aklųjų ir silpnaregių renginys. Gegužės pabaigoje beveik pusšimtis skyriaus narių keliavo į miuziklą „Boni ir Klaidas“ uostamiestyje. Birželio pradžioje tokia pat grupė dalyvavo Trakuose vykusioje Maldos dienoje, kur suvažiavo aklieji ir silpnaregiai iš visos Lietuvos.

„Meldėmės, kad sąskrydžio dieną būtų geras oras“, – šmaikštauja V.Jonikaitis, prisimindamas, kad pastarojoje kelionėje visi taip sušalo, jog net nepajėgė įvykdyti visos numatytos pažintinės programos. Ne juokas – juk tądien Trakuose buvo vos 10 laipsnių šilumos.

Pasak pirmininko, nuolat skyriaus renginiuose ir išvykose dalyvauja apie pusšimtis narių. Dar tiek pat silpnaregių jau yra silpnos sveikatos arba turi ir kitų negalių, todėl jiems sunku atvykti į renginius.

Padėka

Norime išreikšti padėką šiems rėmėjams: UAB „Įtampa“, UAB „Danutės šakočiai“, UAB „Jotama“, UAB „Pamario kepykla“, UAB „Smaližiaus kertelė“. Jūsų dovanoti saldūs prizai buvo didelė parama mums, organizuojant LASS festivalį „Aš muzikai lenkiuos“.
Taip pat labai ačiū Rusnės seniūnei Daliai Drobnienei, Šilutės rajono savivaldybei ir Socialinės paramos skyriui, kurie labai padėjo organizuojant renginį.

Ačiū Valdui Lacko už įgarsinimo paslaugas bei dainas.

LASS Šilutės rajono filialo nariai