Šilutės apylinkėse sulaikyta kontrabandinių cigarečių siunta

cigareciu siunta masina2Šilutės apylinkėse po gaudynių muitininkai sulaikė ukrainietiškų kontrabandinių cigarečių siuntą, pranešė Muitinės kriminalinė tarnyba (MKT).

Antradienio vakarą apie 18 val. Klaipėdos teritorinės muitinės mobilioji grupė patruliavo kelyje Šilalė – Šilutė. Vykdant sustiprintą kontrolę, buvo stabdomi ir tikrinami automobiliai.

Tačiau vienos iš mašinų vairuotojas nepakluso pareigūnų reikalavimui sustoti ir padidinęs greitį, automobiliu „Audi“ nuvažiavo link Šilutės.

Pareigūnai ėmėsi persekioti pažeidėją – maždaug už kilometro nuo stabdymo vietos bėglys pavytas, jo mašina blokuota. Čia paaiškėjo, kad prie vairo sėdėjo šilutiškis R.C., o jo automobilio salonas pilnas cigarečių „Winston“ pakelių su ukrainietiškomis banderolėmis.

Automobilis ir 5990 pakelių nelegalių rūkalų buvo sulaikyti. Cigarečių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – daugiau nei 14 tūkst. 615 eurų.

Vairuotojas po apklausos paleistas, skyrus kardomąsias priemones – dokumentų paėmimą ir rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

Vairuotojui dėl nepaklusimo muitinės pareigūnų teisėtam reikalavimui surašytas administracinių teisės pažeidimų protokolas. Jam gresia ir baudžiamoji atsakomybė dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Ikiteisminis tyrimas atliekamas MKT Klaipėdos skyriuje.