Šilutės atlikėjai ir jaunimas surengė „Pramogadienį“ visam miestui

pramogadienis organizatoriai DSCN8719Norite pramogų – pramogų pasidarysime patys. Tikriausiai tokia idėja paskatino Šilutės atlikėjus, muzikantus, įvairių jaunimo neformalių sambūrių dalyvius sukurti sau ir visai Šilutei puikią laisvalaikio šventę.

Sekmadienį senojoje Šilutės Turgaus aikštėje buvo tiršta ir įvairių pramogų, ir jas panorusių išbandyti miestelėnų.

Žaidimai, varžytuvės bei kitos linksmybės prasidėjo nuo vidurdienio ir tęsėsi iki vakaro, o „Pramogadienio“ rengėjai neslėpė džiugių emocijų sakydami, jog žiūrovų bei pramogautojų gausa pranoko visus jų lūkesčius ir patvirtino, jog linksmintis mes tikrai norime.

Atgaivintos vandens pramogos

Pabūti su šeima ir draugais, pabendrauti ir pasiausti į „Pramogadienį“ rinkosi įvairaus amžiaus šilutiškiai. Žinoma, daugiausia sulaukta vaikų ir jaunimo. Jie ne tik savo jėgas išbandė rankų lenkimo varžybose, bet ir dūko žaisdami batutinį ar „Zorbing“ kamuolinį futbolą, dainavo „Karaokė“ palapinėje, mažieji šokinėjo ant kelių didelių batutų, drąsesnieji plaukiojo pripūstuose burbuluose, kiti žaidė stalo tenisą, šaudė tire.

Renginio metu atgaivintos senos tradicijos, kurios prieš kelerius metus vykdavo miesto šventės metu, tai – vandens pramogos Šyšos upėje, sulaukusios didžiulio susidomėjimo.
pramogadienis futbolas kamuoliuose DSCN8547
Rungtyse, kurias šmaikščiai vedė ir komentavo renginių vedėjas Marijus Budraitis, buvo galima skrieti virve nuo vieno Šyšos kranto į kitą, taip pat skriejant upe viena ranka iš trijų bandymų įmesti krepšinio kamuolį į pripučiamoje valtyje paruoštą „lanką“.

Gabumus atskleidė jaunimas

Renginio scenoje ir šalia jos savo meninius ir sportinius sugebėjimus demonstravo gausus būrys jaunosios kartos atstovų. Kai aplink visi siautė žaidimų sūkuryje, buvo galima pasiklausyti atlikėjų Kornelijos Čepytės ir Mykolo Eivos, kurie buvo ir vieni iš „Pramogadienio“ organizatorių, Monikos Junkarytės, Rimantės Stankutės atliekamų dainų, vėliau – rusniškio Nido Pečkio, šilutiškio Rūtenio Jankausko koncertų. Specialią programą net kelis kartus parodė Šilutės gatvės gimnastų „Qattro“ grupė.

Visą dieną prie muzikinio pultelio stovėjo ir muzikinę atmosferą kūrė jauni Šilutės didžėjai Linas Vaitkus ir Erikas Stupelis, dar žinomi kaip tradicinių ir netradicinių renginių vedėjai.

Daugiausia dėmesio – šokių maratonui

Galima sakyti, kad pirmą kartą oficialiai Šilutėje buvo surengtas šokių maratonas, kuris dar iš anksto organizatoriams kėlė šiek tiek abejonių – ar pavyks pritraukti drąsuolių? Bet jų buvo gana gausiai. Už vieno euro dalyvio registracijos mokestį specialioje palapinėje visą dieną buvo registruojami šokėjai, vakarop jų sąraše išsirikiavo net 26.

17 val. startavę šokėjai, atrodo, būtų galėję trypti net keliolika valandų. Tačiau žvitrios akies vertinimo komisija, rinkdama originaliausiuosius bei ištvermingiausiuosius, greit pastebėjo, kad buvo ir tokių, kurie bandė jėgas pataupyti. Tad jau po dviejų valandų dalyvių gretos praretėjo.

Pertraukos metu pakalbintos šokėjos Evelina Plauškaitė ir Iveta Tamaševskytė „Šilutės naujienoms“ sakė, jog šokių maratone dalyvauja pirmą kartą. Šokti pirmąją ir antrąją valandą 13-metėms nebuvo sunku, tik iš pradžių kaustė nejaukumas, nes aplink būriavosi daug žiūrovų. Tačiau po kelių minučių merginos pamiršo įbestas smalsuolių akis ir sukaupė dėmesį į savo jėgas bei skambančią muziką. Abi sakė, nors kojos jau po truputį sunkėja, tačiau bandys šokti iki galo.

pramogadienis ant vandnesKadangi vakaro danguje ėmė kauptis debesys ir lyti, šokių maratono komisija nutarė paskelbti geriausius šokėjus kiek anksčiau. Beje, dalyviai buvo pamaloninti ne tik organizatorių, bet ir žiūrovų  įsteigtais prizais. Specialusis prizas už ištvermę ir drąsą atiteko ilgiausiai šokių aikštelėje trypusiai mamytei Gintarei Jankauskaitei. Netrukus paskelbti ir nugalėtojai: trečios vietos laimėtoja tapo dvylikametė Ugnė ir jai įteiktas žiūrovų prizas – 15 eurų; antrąją vietą užėmė 11-metis Lukas, gaves 25 eurų prizą, surinktą iš dalyvių registracijos mokesčio; o pirmosios vietos nugalėtoja tapo energinga šokėja 11-metė Saulė. Mergaitei specialų prizą – net 50 eurų – įsteigė restorano „Vilkėnų malūnas“ šeimininkas Mindaugas Gestautas.

Be dovanų neliko ir kiti maratono dalyviai, jiems padovanoti saldieji organizatorių prizai. Vertinimo komisijos narėms: Ilonai, 10 metų šokančiai šokių klube „Dakota“, Daivai, taip pat „Dakotos“ šokėjai, ir Erikai, net 10 metų šokusiai „Žvaigždūnėje“ ir 4 metus „Salūne“, komisijos pirmininkė Reminta Stoškuvienė įteikė po kompaktinę plokštelę „Vėjų dainos“.

Davė naujų idėjų

Besibaigiant „Pramogadienio“ linksmybėms renginio organizatoriai Vygantas ir Reminta Stoškai sakė, jog praūžusi diena bei surengtas šokių maratonas davė nemažai kūrybinių minčių bei idėjų, tad, reikia tikėtis, tokių aktyvių renginių mūsų mieste dar bus surengta ir daugiau. Anot Vyganto, be gausaus būrio pagalbininkų, savanoriškai prisidėjusių prie renginio, jį organizavusių, reklamavusių bei vėliau vedusių įvairius žaidimus, renginys nebūtų pavykęs. Šios dienos linksmybės surengtos už geranoriškai sutikusių ir pasisiūliusių ištiesti pagalbos ranką geradarių rėmėjų – verslininkų, kultūros ir meno atstovų lėšas.

Tarp visų pramogų ir siūlomų paslaugų „Pramogadienio“ dalyviai galėjo susipažinti su nevyriausybinės organizacijos „Šilutės gyvūnų gerovė“ veikla, apsilankyti jos palapinėje bei savanoriškai paremti globojamus benamius gyvūnėlius, taip pat – pasigrožėti Kuršėnų ir Šilutės aviacijos klubų pagamintais lėktuvų modeliais bei jų įsigyti, paskanauti kauniečių japoniško maisto restorano „Yakata“ ir jo šeimininko Roberto Reklaičio egzotinių jūros gėrybių.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ facebook puslapyje!