Šilutės autobusų parkas – ant iškraustymo slenksčio

AUTOBUSU AUT 2Šilutės miesto „vizitinė kortelė“ – betonine tvora aptvertas ir aptriušęs Šilutės autobusų parkas netrukus gali pasikeisti. Planuojama jau šių metų rudenį Autobusų parką su visa technine baze perkelti į kitą miesto galą – į techninių apžiūrų stoties UAB „Transkona“ kaimynystę Gluosnių gatvėje.

Dabartinėje Autobusų parko vietoje kitais metais numatyta pastatyti naują kompleksą – 7 peronų autobusų stotį su prekybos centru. Tokie kompleksai jau paplitę Lietuvoje (Klaipėdoje, Palangoje ir kt.).

Senąją autobusų stotį su žemės sklypu planuojama parduoti.

Savivaldybei nekainuotų

Spaudos konferencijoje Šilutės r. savivaldybės meras V.Laurinaitis ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis sakė, kad jau mažiausiai dešimtmetį kalbama apie tai, kad Autobusų parkas nepuošia miesto ir kad visa techninė Autobusų parko bazė turėtų būti iškelta į kitą vietą. Jie sakė, kad turi dviejų verslo investuotojų pasiūlymus dėl tokio sumanymo įgyvendinimo.

Rajono vadovai tikisi, kad vasaros pradžioje derybos bus baigtos ir pereita prie konkrečios sutarties. Jie patikino, kad naujos autobusų stoties bei Autobusų parkui būtinos technikos bazės statybos ir įrengimas Savivaldybei nieko nekainuos, nes autobusų stotį statančiam prekybos centrui bus perleistas naudoti žemės sklypas. Sandorio pradžia turėtų būti Autobusų parko naujos vietos įrengimas.

Senąją autobusų stotį ir šalia jos esančias dvi aikštelės, pasak S.Šepučio, planuojama parduoti viešajame konkurse kaip nebereikalingą Savivaldybei turtą.

Apsisprendimas – netrukus

Spaudos konferencijoje nebuvo paminėta, koks investuotojas imasi finansuoti Autobusų parko perkėlimą ir naujos autobusų stoties su prekybos centru statybas. Rajono vadovai sakė, kad greičiausiai tai bus paviešinta birželio mėnesį. Meras V.Laurinaitis įsitikinęs, jog po sutarčių pasirašymo per vienerius metus Autobusų parko teritorija taps tinkamai miestą reprezentuojanti vieta su modernia autobusų stotimi.

UAB „Šilutės autobusų parkas“ direktorius Artūras Stonkus „Šilutės naujienoms“ sakė, kad kolektyvas perkėlimo nesibaimina. Bendrovės savininkas – Šilutės savivaldybė, todėl nėra ko ginčytis. Reikia tik tikėtis, pasak A.Stonkaus, kad naujajame parko kieme bus autobusų plovykla, degalinė ir nemažesnės už dabartines – 1,7 tūkst. kv. metrų ploto – remonto dirbtuvės.