Šilutės baikerius Gibraltare apkandžiojo beždžionės

Dešimties baikerių kompanija šešiais motociklais nuvažiavo 4700 km. / Asmeninio archyvo nuotr.Didžiulė balta kaukolė tuščiomis akiduobėmis žvelgia į Šilutės „Hellions” klubo baikerius jų vadinamoje irštvoje.

Tai – lauktuvės klubo nariams iš kelionės po Europos pietus: Ispaniją, Portugaliją, žemyn pro Prancūziją, Olandiją. Dešimties baikerių kompanija šešiais motociklais nuvažiavo 4700 km.

Šilutiškių kelionių įspūdžiai: nuo makabriškos koplyčios iš vienuolių kaulų, organizuotos beždžionių atakos iki haliucinogeninių grybukų ragavimo ir gluminančių gėjų bučinių miesto centre.

Važiuoti motociklu – kitoks jausmas

Neseniai buvo minima Pasaulinė turizmo diena, skatinanti visame pasaulyje užmegzti kultūrinius ryšius. Šilutiškiai kasmet išsiruošia į tolimas šalis. Klubo prezidentas Arūnas Gečas, baikerių vadinamas Mama, sako, jog įdomiausia keliauti ten, kur mažiausiai turistų.Keliauninkai savo klubo nariams lauktuvių iš Ispanijos parvežė kaukolę. / Asmeninio archyvo nuotr.

Taupydami laiką keliautojai nuskrido į Malagą (Ispanija) lėktuvu. Iki ten vilkiku atvežti baikerių motociklai, kuriuos pasikinkę jie leidosi Ispanijos, Portugalijos pakrantėmis palei vandenyną. Šis kelionės maršrutas – ne pats ilgiausias. Pernai baikerių kompanija nuriedėjo 5200 km į Kroatiją pirmyn ir atgal.

Vienas klubo narys pernai lydėjo draugus kelionėje automobiliu, nes važiavo su vaikais, todėl norėjosi šiek tiek patogumo.

„Po kelionės jo žmona pasakė: „Motociklu keliauti – visai kitas jausmas”. Važiuodamas motociklu jauti gamtą”, – ne kiekvienam suprantamą malonumą įvardija A.Gečas.

Pasak užkietėjusio baikerio, keliaudami motociklu jie pamato tokių vietų, kokių jokiu būdu nepamatysi vykdamas automobiliu. Tai – gyvenimo būdas, susietas su laisvalaikio pomėgiu. Įnoringos ir nenuspėjamos gamtos sąlygos baikeriams – ne problema.

Atvirkščiai. „Karšta, šalta, rūgštu, saldu – fantastinis jausmas”, – patikina A.Gečas. Šios vasaros kelionėje, trukusioje 17 dienų, aukščiausia temperatūra buvo 44 laipsniai. Pasak baikerio, važiuojant motociklu atrodo, kad pučia plaukų džiovintuvas.

Iš pradžių šilutiškiai Gibraltare džiaugėsi beždžionėmis, kol jos jų neužpuolė. / Asmeninio archyvo nuotr.Beždžionė keršijo šilutiškiams

Kelionės maršrutas jau buvo sumodeliuotas iš anksto, užsakyti viešbučiai, kad dideliam žmonių būriui nebūtų nemalonių netikėtumų.

Pirmoji kelionės dalis – pamatyti gamtos stebuklus, antroji – pažinti architektūrą. Kelionę planavo taip, kad atvykę į nakvynės tašką dar turėtų laiko pavaikščioti po miestą.

Baikeriams patiko važiuoti kalnais, keliais – serpantinais. Jie aplankė Ispanijos Chereso kraštą, ragavo to regiono vyną. Portugalijoje daugelį sužavėjo uostas Portas, iš kur kilęs portveinas – garsusis spirituotas portugališkas vynas.

Didelį įspūdį paliko Faro mieste, šalia bažnyčios, esanti makabriška Capela dos Ossos – iš daugiau nei 1000 vienuolių kaulų ir kaukolių pastatyta koplyčia.

Gibraltaras iki šiol yra Jungtinės Karalystės užjūrio teritorija, įsikūrusi tarp pietvakarių Europos ir Afrikos, šiaurėje ribojasi su Ispanija. Ši vieta baikeriams paliko bene daugiausia įspūdžių, mat čia jie buvo užpulti beždžionių.

Beuodegės beždžionės yra tikras Gibraltaro stebuklas ir viena žymiausių vietos įdomybių. Tai vienintelė Europoje aptinkama ir laisvėje gyvenanti primatų rūšis. Net juokaujama, kad kai Gibraltare nebeliks beždžionių – gibraltariečiai praras teises į Didžiosios Britanijos pilietybę.

Kažkas iš turistų nuskriaudė beždžionės mažylį, todėl mama, keršydama už savo vaiką, puolė ant arčiausios aukos, kuria tapo viena baikerių kompanijos moterų. Žmoną Jolantą ginti nuo beždžionių ėmęs Evaldas Deveikis (Efka) irgi pajuto primatų dantų aštrumą.

„Pamatėm, kad tai organizuota bendruomenė – tik sujudo visi krūmai… Gerai, kad aplink buvo kitų žmonių, nes nežinau, kaip būtų reikėję elgtis“, – prisiminė Evaldas. Grįžusi į Lietuvą jo žmona net skiepijosi nuo pasiutligės.

Pakliuvo į gėjų bučinių šventę

Baikeriai Paryžiuje prie Eifelio bokšto. / Asmeninio archyvo nuotr.Tarifoje – piečiausiame Europos taške, kurio vienoje pusėje – Viduržiemio jūra, kitoje – Atlanto vandenynas, kompanija sutiko lietuvaičių turistų porą iš Panevėžio. Pasak A.Gečo, nors Lietuva, rodos, maža šalis, tautiečių galima sutikti visuose pasaulio kampeliuose. Štai ir Porto mieste iš Vainuto kilusi kraštietė baikerių kompanijai aprodė miestą, vaišino vietos nacionaliniais patiekalais.

Kompanijai kelionės metu teko ragauti aštuonkojų šašlykų, ant laužo keptų kalmarų, sraigių. O spalvingoji Prancūzijos virtuvė šilutiškius nuvylė. Važiuodami Prancūzijos greitkeliais ir pailsėti sustodami degalinėse, keliautojai niekur negalėjo rasti karšto maisto. Vien sausi sumuštiniai arba makaronai dėžutėse, užpilami vandeniu.

Olandijos sostinėje Amsterdame – garsėjančiame ne tik Raudonųjų žibintų kvartalu, bet ir legaliais narkotikais, baikeriai ragavo haliucinogeninių grybukų. Arūnas juokauja, kad jie nebuvo labai baisūs.

Laisvių pilname mieste šilutiškius sutrikdė… gėjų bučinių šventė. „Žiūrim – vyrai, persirengę moterimis… Vėliau Lietuvos interneto portaluose perskaitė , kas ten vyko. Mūsų katalikiškai sąmonei tokie dalykai nelabai priimtini…“, – pasakojo A.Gečas.

Prie specialia atributika pasidabinusių baikerių nelabai kas kibo ne tik Amsterdame, bet ir visos kelionės metu, nes vakariečiams, Arūno spėjimu, jie atrodė grėsmingai.