„Šilutės baldai“ įdiegė naujovių, o svarbiausia – pažangią atlygio sistemą

BALDAI NAUJIENOS_2127 metus veiklą skaičiuojanti  bendrovė „Šilutės baldai“ nuolat diegia technikos, gamybos technologijų, gaminių asortimento, kokybės valdymo ir netgi darbo apmokėjimo naujoves.

Nuo spalio 1 d. didžiausias Pamario krašto darbdavys – AB „Šilutės baldai“ įdiegė naują, pažangią atlygio sistemą. Ankstesnę sudėtingą 7 kategorijų ir vienodų valandinių tarifų sistemą pakeitė kur kas lankstesnė keturių pareigybių sistema.   Vidutinis darbo užmokestis AB „Šilutės baldai“ nuo spalio 1 d. padidėjo daugiau nei 10 proc.

Pažangi atlygio sistema skatina tobulėti

Pasak bendrovės vadovės Astos  Dijokienės, „Šilutės baldai“ – tai įmonė, kurios produkcija keliauja po visą pasaulį. Daugiausia produkcijos išvežama į Ameriką, Angliją, Vokietiją, Austriją, Švediją, Japoniją. Įmonei savo produkcija tenka konkuruoti su stipriausiais pasaulio baldų gamintojais. Todėl  investuoti į pažangias technologijas,  gamybos modernizavimą ir svarbiausia – į darbuotojų  saugią darbo aplinką bei jų motyvaciją kelti kvalifikaciją yra tiesiog būtinybė.    

 „Šilutės baldai“ yra pirmoji iš SBA baldų grupės ir viena iš nedaugelio Lietuvos pramonės įmonių, kuriose taikoma ši lankstumu pasižyminti atlygio sistema.BALDAI NAUJIENOS_6

„Situacija darbo rinkoje ir modernūs darbo santykiai reikalauja kitokio požiūrio į darbo užmokesčio skaičiavimo sistemą. Ji turi būti lanksti, lengvai suprantama tiek vadovams, tiek darbuotojams, ir teisinga. Todėl atsisakėme įprasto darbuotojų skirstymo pagal kategorijas. Nuo spalio 1 d. visiems „Šilutės baldų“ specialistams, atsižvelgdami į jų kvalifikaciją nustatėme pareigybes, o darbuotojų atlygis priklausys ir nuo pareigybės lygio. Kiekviena pareigybė bus apmokama skirtingais  įkainiais. Jie nustatomi atsižvelgiant į darbuotojo rezultatus bei tobulėjimą ir peržiūrimi mažiausiai 2 kartus per metus“, – pasakoja „Šilutės baldų“ direktorė Asta Dijokienė.

Pasak įmonės vadovės, atlygio sistemą nutarta keisti po diskusijų su darbuotojais.

„Ankstesnė sistema buvo nepakankamai lanksti – norint paskatinti kokybiškiau, greičiau dirbantį  specialistą, vienintelis būdas padidinti jam atlyginimą buvo kelti kategoriją. O tai reikalavo daug papildomų biurokratinių sprendimų – reikėjo vadovo teikimo, užduočių formulavimo, egzaminų, vertinimų ir pan. Dabar, kai kiekvienoje pareigybėje yra 3 skirtingi tarifai, nustatyti aukštesniam užtenka tiesioginio vadovo teikimo, kuris patvirtinamas aukštesnio lygio vadovo įsakymu“, – paaiškina direktorė.

Įdiegus naująją sistemą paprasčiau tapo ne tik gauti didesnį darbo užmokestį, bet ir siekti karjeros .
„Šilutės baldai“ – vienas universaliausių baldų gamintojų Lietuvoje. Čia dirba daug aukštos klasės specialistų, tad nenuostabu, jog įdiegus naująją atlygio sistemą, darbo užmokesčio fondas įmonėje padidėjo 10 proc.
Pasak A,Dijokienės, nebuvo nė vieno darbuotojo, kuriam įdiegus naująją atlygio sistemą darbo užmokestis sumažėtų. Užtat geriausiems specialistams be jokių kategorijų egzaminų jis padidėjo iki 30 proc.

Sukurta saugi socialinė aplinka

Naujoji atlygio sistema tapo dar vienu įmonės pranašumu pritraukiant naujus darbuotojus.

Visi „Šilutės baldų“ gamybos darbuotojai yra apdrausti nelaimingų atsitikimų draudimu, kuris galioja ne tik darbo metu, bet ir laisvalaikiu. Įmonės darbuotojams dotuojamas maitinimas, apmokamos pagrindinės odontologo paslaugos, jie aprūpinami darbo drabužiais ir avalyne, transportu į darbą ir iš jo. Įmonėje vykdomos kvalifikacijos kėlimo ir mokymo programos – visa tai leidžia darbuotojams tobulėti ir uždirbti daugiau.

„Stengiamės ne tik sukurti geriausias sąlygas darbui ir tobulėjimui, bet ir palengvinti visus procesus. Nuolat investuojame į naujas technologijas – tai leidžia padidinti našumą ir kartu automatizuoti fiziškai sunkius darbus, kuriuos anksčiau turėdavo atlikti žmonės“, – pasakojo A.Dijokienė.

Technologai formuluoja poreikį, mechanikai kuria gamybą

BALDAI NAUJIENOS_5Per pastaruosius 5 metus į AB „Šilutės baldai“ gamybą investuota 10 mln. eurų. Ypač veiklą suaktyvino prieš tris metus atnaujintas medžio masyvo cechas, kur gamyba, lyginant su pernai metų tuo pačiu laikotarpiu, išaugo 50 proc.

Pasak A.Dijokienės, džiugu, kad „Šilutės baldų“ technologai nuolat ieško įvairių detalių formų stalams ar kitiems gaminiams. Dabar medžio masyvo ceche gaminamos klijuoto masyvo stalų kojos, kurios turi sudėtingus daugiabriaunius paviršius, kuriuos reikia nušlifuoti ir apvilkti vientiso medžio lukštu.

„Galime tik didžiuotis, kad tokioms technologų užduotims įgyvendinti turime aukštos kvalifikacijos mechanikus, kurie parenka ir suderina mechanizmus, kad būtų galima pagaminti reikiamus gaminius“, – sakė direktorė. 
 
Investicijos „Šilutės balduose“ tęsiamos ir toliau – spalio mėnesį paleista visiškai automatizuota nauja lentų rūšiavimo linija. Tai leido visai atsisakyti fizinio darbo, o specialistus nukreipti prie kitų projektų. Ši linija unikali – ją projektavo patys „Šilutės baldų“ specialistai, o pagamino viena Lietuvos įmonių“, – pasakojo „Šilutės baldų“ direktorė A.Dijokienė. Darbuotojai, kuriems anksčiau reikėjo atrinkti iš lentpjūvės atgabentas lentas ir sukrauti į rietuves džiovinti, dabar stebi automatizuoto mechanizmo darbą ir tik atrenka nekokybiškas lentas.

Įmonės pardavimai per pirmuosius devynis 2017 m. mėnesius išaugo 15,6 proc. Planuojama, kad šiemet jie pasieks 39,4 mln. eurų.