„Šilutės baldai“ inicijuoja dar vieną miesto puošimo akciją – „sekretus“

BALDUŠilutės Hugo Šojaus dvaro freskų salėje antradienį buvo pristatytas dar vienas bendruomenės projektas – „Šilutės istorijos paslaptys atgis „sekretuose“. 18 – 20 „sekretų“ – žaismingi vaikystę primenantys meno kūriniai po stiklu bus instaliuoti į miesto šaligatvių takus ar primontuoti prie centrinės Šilutės gatvės namų sienų.

Naują akciją inicijuoja bendruose darbuose jau „užgrūdinti“ partneriai: Šilutės rajono savivaldybė, Šilutės meno mokykla ir UAB „Šilutės baldai“, kuriuos atstovauja rajono meras Vytautas Laurinaitis, mokytojas Andrius Sirtautas ir fabriko direktorė Asta Dijokienė.

Pasidžiaugė ankstesniu darbu

UAB „Šilutės baldai“ direktorė A.Dijokienė ir SBA koncerno viešųjų ryšių vadovė Virginija Dunauskienė pasižiaugė sėkmingu praėjusių metų projektu „Šilutės siena“. Pasak jų, vaizdai su bendrovės sienų paveikslais apie istorinius Šilutės miesto įvykius apskriejo visą Lietuvą ir netgi Europą. Visi džiaugiasi įmonės, savivaldybės ir meno mokyklos bendru darbu, kuris pagyvino miestą, o kartu į kūrybinį darbą įtraukė ir daugyvę šilutiškių.

Pasak A.Dijokienės, džiugu ir tai, kad „Šilutės sienos“ vaizdai patiko miesto žmonėms – per metus nė vienas vaizdas nebuvo suniokotas. Tai skatina ir toliau dirbti.

„Sekretai“ – apie veiklą istoriniuose namuose

Nuo Naujųjų metų pradžios iki gegužės mėnesio paskutiniojo savaitgalio bus įgyvendinamas naujas socialinis projektas, kuris skatins miesto bendruomenę labiau pažinti gimtojo miesto istoriją, stiprins jos narių pilietiškumą ir bendruomeniškumą bei palaikys kūrybiškumą.

Meno mokyklos mokytojas A.Sirtautas bus įgyvendinamo projekto kuratorius. Jis susirinkusiems projekto iniciatoriams ir rajono žiniasklaidos atstovams pristatė naujo projekto esmę. 2018 metų pirmąjį pusmetį bus sukurta 18 – 20 „sekretų“ – dėžutėse sumontuotų ir stiklu užklotų vaizdelių. „Sekretuose“ vaizdeliai galimai turės ir apšvietimą, kad būtų matomi ir tamsesniu paros metu. „Sekretai“ bus tiesiog įmontuoti į šaligatvius o kai kurie primontuoti prie namų sienų.

Pirmasis „sekretų“ maršrutas bus nuo H.Šojaus dvaro iki pirmosios šviesoforo sankryžos Lietuvininkų gatvėje.

„Sekretai“ –  grūdintu stiklu dengti požeminiai „kambariukai“, o gal kai kur – ir nameliai ant sienos, kuriuose bus įrengti tikri kambariai, kadaise buvę šiuose miesto pastatuose. Šilutė bus bene pirmasis miestas Europoje, kuris savo istoriją įamžins tokiais išskirtiniais mažosios architektūros akcentais.

Į „sekretų“ kūrimą ketinama įtraukti ir rajono mokyklų moksleivius, kuriems bus duota užduotis išsiaiškinti kas vyko tuose istoriniuose namuose, apie kuriuos duomenų dar trūksta ir siūlyti „sekretų“ temas. Meno mokyklos dailės moksleiviai su pedagogais ieškos sprendimų, kaip tas idėjas paversti miniatiūriniais vaizdeliais.

Taigi, „sekretuose“ bus vaizdelių su kambarių baldais, gėrimų gamybos detalėmis, pašto, odontologijos ir kitokios veiklos detalėmis. Savivaldybės meras V.Laurinaitis kartu su fabriko direktore A.Dijokiene įsipareigojo pasirūpinti, kad sukurti „sekretai“ būtų įmontuoti suplanuotose vietose.

Projekto iniciatoriai ikisi, kad susidomėjimą projektu išreikš ir verslo bendruomenė. „Šilutės siena“ daugeliui mūsų tapo įrodymu, kiek daug svarbaus ir gražaus galime sukurti kartu“, – sakė rajono meras V.Laurinaitis.