„Šilutės baldai“ investavo į naują liniją ir darbuotojus

baldai juosteles_perkirpimasNuo birželio 22-osios AB „Šilutės baldai“ veikti pradėjo moderni MDF plokščių kalibravimo linija. Į naują, du kartus greitesnę ir dar tiksliau veikiančią įrangą bendrovė investavo 1,5 mln. EUR. Sparčiai augant užsakymų kiekiui ir gamybos apimtis didžiausias Šilutės krašto darbdavys investuoja ne tik į naujas linijas, bet ir į darbuotojų motyvavimą. 2017 m. pabaigoje įvedus naują atlygio sistemą, darbo užmokestis bendrovėje vidutiniškai išaugo 10 proc., o šiemet jis pakeltas dar 6,5 proc.

Pardavimai nuosekliai didėja

„Šilutės baldai“ – vienas lanksčiausių baldų fabrikų visame regione. Esame įdiegę net 12 skirtingų baldų gamybos technologijų, šiandien gaminame 60-ies skirtingų pavadinimų baldus. Tai labai svarbus konkurencinis pranašumas, nes gebame greitai išvystyti ir įvesti į gamybą naujus produktus – to negali pasiūlyti dauguma kitų baldų fabrikų. Užsakymų skaičius auga, tad investicijos į gamybos efektyvumą yra būtinos ir mes jas nuosekliai įgyvendiname“, – pasakojo AB „Šilutės baldai“ direktorius Eimuntas Jankauskas.

Per pastaruosius penkerius metus investicijos „Šilutės balduose“ siekė 11,26 mln. EUR, 2018 m. fabrike suplanuotos 2,8 mln. EUR investicijos. Didžiausia jų – naujoji kalibravimo linija.

„Ypač moderni kalibravimo linija veiks ne tik 2 kartus greičiau nei turėta įranga, bet ir dar tiksliau. Gaminant baldus svarbus kiekvienas milimetras, o naujoji linija suteiks itin tikslius matmenis MDF plokštei, milimetro dalies tikslumu formuos kraštų profilius, šlifuos“, – modernią liniją pristatė E. Jankauskas.

„Šilutės baldų“ rezultatai nuosekliai auga – 2017 m. bendrovės pardavimai padidėjo 14,2 proc., fabrikas per metus pagamino produkcijos daugiau nei už 37 mln. EUR. Šių metų pirmojo ketvirčio rezultatai irgi džiugina – pardavimai nuosekliai didėja.

Išaugo darbo užmokesčio fondasbaldai cecho_darbuotojai

„Mūsų stiprybė – kūrybinga ir labai patyrusi darbuotojų komanda. Patys kuriame daugelį techninių sprendimų, patys, jei reikia, galime pasigaminti ir reikiamą įrangą. Todėl nuolat investuojame ne tik į naujausias technologijas, bet ir motyvacinę sistemą, sąlygas darbuotojams“, – sakė AB „Šilutės baldai“ direktorius.

2017 m. pabaigoje „Šilutės baldai“ tapo viena pirmųjų gamybos įmonių Lietuvoje, kuri atsisakė darbuotojų skirstymo pagal kategorijas ir įvedė pareigybes bei kiekvienos jų skirtingus valandinius tarifus, nustatomus atsižvelgiant į darbuotojo rezultatus bei tobulėjimą ir peržiūrimus mažiausiai 2 kartus per metus.

Įdiegus naująją sistemą darbo užmokesčio fondas „Šilutės balduose“ išaugo 10 proc., o nuo šio birželio 1 dienos buvo padidintas dar 6,5 procentais.

„Atlygio sistemos lankstumas yra labai svarbus – darbuotojai žino, kad nuo jų pastangų, iniciatyvos, noro tobulėti tiesiogiai priklauso darbo užmokestis, o geriausių specialistų atlyginimai per pusmetį išaugo daugiau nei 30 proc.“, – džiaugėsi E. Jankauskas.

Be nuosekliai augančio darbo užmokesčio „Šilutės baldai“ darbuotojams siūlo daug kitų skatinimo priemonių – visi įmonės gamybos darbuotojai yra apdrausti nelaimingų atsitikimų draudimu, kuris galioja ne tik darbo metu, bet ir laisvalaikiu, ne tik Šilutėje, bet ir bet  kurioje pasaulio vietoje. Taip pat nuo 2018 m. balandžio visi fabriko specialistai ir vadovai įmonės sąskaita apdrausti sveikatos draudimu. „Šilutės balduose“ dirbantiesiems dotuojamas maitinimas, apmokamos pagrindinės stomatologo paslaugos, jie aprūpinami darbo drabužiais ir avalyne, transportu į darbą ir iš jo. Įmonėje vykdomos kvalifikacijos kėlimo ir mokymo programos – visa tai leidžia darbuotojams tobulėti ir uždirbti daugiau.

Perkirpo atidarymo juostelę

baldai pirma_detalePenktadienį viename iš „Šilutės baldai“ cechų įvyko naujosios gamybos linijos atidarymas. Juostelę perkirpęs E.Jankauskas pasidžiaugė, kad jau keletą metų jo vadovaujamoje įmonėje atsiranda nauji įrengimai, kuriais galima dirbti, geriau, kokybiškiau ir greičiau.

„Su tokiais naujais įrengimais ir gabiais žmonėmis kaip jūs, mes galime savo gaminius išvežti į Europą“, – darbuotojams gerų žodžių negailėjo direktorius.

Jis, kartu su cecho vadove Jūratė Būdvytienė, pasidžiaugė ir prie šios linijos dirbsiančiais žmonėmis – Žydrūnu Leliuga, Laurynu Auškalniu ir Martynu Kuisiu. Ir nors šie vyrai pripažįsta, kad naujoji linija yra viena sudėtingiausių fabrike, tačiau labai stengėsi išmokti jos veikimo subtilybes. Daugiausiai iniciatyvos rodė Žydrūnas, „Šilutės balduose“ dirbantis jau ketvirtus metus.

„Pradėjau dirbti, kaip operatorius, vėliau išmokau dirbti su kitomis įvairiomis mašinomis. Dabar atėjo laikas darbui prie šios linijos, nes smagu kažką naujo išmokti“, – sakė perspektyvus darbuotojas.

Dirbti su naująja linija šilutiškius apmokė iš Vokietijos atvažiavęs specialistas, šį darbą dirbantis jau 30 metų. Vaikinai sako, kad su juo susikalbėdavo ir angliškai, ir vokiškai, ir rusiškai. O jeigu ko nesuprasdavo gelbėdavo Žydrūnas, puikiai žinantis anglų kalbą.

Pasiruošimas linijos paleidimui – nuo įrangos montavimo, iki linijos paleidimo užtruko du mėnesius. Dabar Žydrūnas, Laurynas ir Martynas jau yra pasirengę savarankiškai dirbti. Įgytus savo įgūdžius jie pademonstravo ir penktadienį, kada pagamino pirmąją detalę.

Naująja įranga bus gaminamos įvairios baldų deatalės – stalviršiai, lentynos, lovos detalės.