„Šilutės baldai“ kviečia dirbti operatorius: ką reikia žinoti būsimam darbuotojui?

Didžiausia ir moderniausia gamykla Pamario krašte sparčiai didina gamybos apimtis – įdiegiami nauji įrengimai bei kuriamos papildomos darbo vietos operatoriams ir gamybos darbuotojams.

Įrengimus valdantys operatoriai išmano ne tik technines įrenginio valdymo subtilybes, bet ir pastebi galimą gaminio broką.

Kalibravimo įrengimų, įvairių gręžimo ir medienos tekinimo staklių, dažymo sistemų valdymas, patrauklus atlyginimas patyrusiems specialistams, tobulėjimo ir karjeros perspektyvos – visa tai siūlo didžiausia Šilutės rajone gamybinė įmonė. „Šilutės baldai“ iki vasaros pradžios į naujai sukurtas darbo vietas kviečia įsidarbinti net 27 įvairių specializacijų operatorius bei vyresniuosius operatorius.

Plačiau apie tai, kokia yra operatoriaus darbo diena, pasakoja įmonėje dirbantys vadovai ir darbuotojai.

Atsakinga ir svarbi pozicija

Baldus klientui IKEA gaminanti įmonė privalo laikytis itin aukštų standartų – gaminio kokybei skiriamas ypatingas dėmesys. Įrengimus valdantys operatoriai čia tampa savo srities profesionalais, kurie išmano ne tik technines įrenginio valdymo subtilybes, bet ir geba pastebėti galimą gaminio broką.

Operatoriaus darbas gamybos įmonėje vienas reikšmingiausių: „Operatorius yra tarsi įmonės širdis. Be operatoriaus joks įrengimas pats neįsijungs, joks gaminys pats nepasigamins. Nuo operatoriaus tiesiogiai priklauso visas gamybos procesas ir darbas yra labai atsakingas,“ – pasakoja gamybos vadovas Viktoras Pivorius.

Operatoriaus darbo diena prasideda įrengimo parametrų peržiūra, patikrinimu, jei reikalinga – naujų parametrų pagal pateiktus gaminio techninius brėžinius nustatymu kompiuterizuotoje įrenginio sistemoje. Kompiuterinis raštingumas ir gebėjimas skaityti techninius brėžinius – vieni svarbiausių gebėjimų būsimam operatoriui. Mažiau patyrę operatoriai žinių semiasi ne tik iš labiau patyrusių kolegų, tačiau ir dalyvauja įvairiuose mokymuose, kur naujausias technines žinias apie įrengimus jiems perduoda ir iš užsienio atvykę specialistai. Tad didelis privalumas operatoriui – užsienio kalbos mokėjimas.

Neturintys patirties, tačiau rimtai nusiteikę jos įgyti kandidatai taip pat laukiami. „Nuoširdžiai stengiamės perduoti savo turimas žinias pradedantiesiems operatoriams. Naujas darbuotojas darbą pradeda stebėdamas vykstančius procesus, jam paskiriamas kuratorius, kuris padeda perprasti užduotis ir prisijungti prie komandos. Svarbu, kad kandidatai būtų nusiteikę mokytis ir išmanytų bazinius įrengimų veikimo principus, mokėtų dirbti kompiuteriu, nebijotų klausti“ – supažindina pirmojo gamybos cecho vadovas Aidas Skersis ir priduria: „Operatoriaus specialybė puikiai tinka tiems, kurie mėgsta techniką“.

Trys gamybos cechai, iš kurių pirmasis – labiausiai automatizuotas, atlieka skirtingus veiksmus nuo plokštės išpjovimo iki pagaminto baldo supakavimo. Nuo skyriaus, kuriame dirbama, priklauso operatorių atsakomybės ir darbo pobūdis. Operatoriai valdo medienos tekinimo, frezavimo, kalibravimo, gręžimo stakles, prižiūri dažymo ir kitus įrengimus. Vienas darbuotojas negamina vieno konkretaus gaminio nuo pradžios iki pabaigos – „Tai komandinis darbas. Vieno baldo gamybos procese dalyvauja visų cechų darbuotojai. Svarbu, kad visi procesai būtų kruopščiai suderinti ir nenutrūktų“ – subtilybes atskleidžia gamybos vadovas.

Darbas įmonėje vyksta nenutrūkstamai, tad į darbą atėjusi pamaina pakeičia prieš tai dirbusią, dalyvauja susirinkime, gauna naujausią informaciją iš vadovų. Nors darbas organizuojamas pagal keletą skirtingų darbo grafikų, didesnė dalis darbuotojų dirba dieninėmis ir naktinėmis pamainomis, nuo 08:20 iki 20:30 val., bei nuo 20:20 iki 08:30 val. Tokiu grafiku dirbantis darbuotojas per savaitę naudojasi vidutiniškai trimis – keturiomis laisvomis nuo darbo dienomis, tad gali patogiai net ir darbo dienomis susitvarkyti asmeninius reikalus.

Nuo skanaus maisto iki nemokamo transporto

Šilutės mieste jau spėjusi gerą vardą užsitarnauti valgykla „Baldinukė“ tiekia maistą įmonėje dirbantiems darbuotojams. Didelis gardžių patiekalų pasirinkimas ir speciali nuolaida, skirta tik darbuotojams – privalumas, kurį gali pasiūlyti tikrai ne visos stambios įmonės. „Džiaugiuosi valgyklos teikiamomis paslaugomis, o ir kaina nesikandžioja“ – pasakojo įmonėje sutiktas darbuotojas Vytautas. Jo kolega Andrius paantrino: „Labai smagu, kad darbovietė apmoka dalį pietų išlaidų. Tiesą sakant, tai buvo viena iš priežasčių, dėl ko nusprendžiau čia įsidarbinti ir tikrai nesigailiu“.

Darbovietė ne tik aprūpina darbuotojus pilna darbine apranga, bet ir skiria didelį dėmesį papildomoms naudoms. Vienas iš tokių pavyzdžių – visų darbuotojų draudimas ligos, nelaimingų atsitikimų ir kitais atvejais. Papildomas sveikatos draudimas užtikrina galimybę pasinaudoti privačių gydymo įstaigų teikiamomis paslaugomis ir dalį jų apmokėti, o pageidaujantys – pagalbos visada sulauks ir „Šilutės balduose“ veikiančiame medicinos punkte.

„Šilutės baldų“ personalo vadovė Indrė Varkulevičienė džiaugiasi, kad įmonė gali pasiūlyti nemokamą transportą visiems darbuotojams: „Iki balandžio 1-osios įmonės autobusai vežiojo tik dirbančius dienomis. Nuo šiol visiems toliau gyvenantiems yra sudarytos galimybės nemokamai ir patogiai atvykti į darbą bei grįžti į namus“.

„Šilutės balduose“ šiuo metu dirba apie 780 darbuotojų, dalis jų atvyksta iš Tauragės r., Jurbarko r., Pagėgių savivaldybių. Šiuo metu darbuotojų patogumui siūlomi du maršrutai: Tauragės krypties, vykstantis per Skaudvilę – Norkiškes – Juodpetrius – Tauragę – Balčius – Vainutą – Degučius – Ž. Naumiestį – Laučius – Šilutę; taip pat Pagėgių krypties, vykstantis per Pagėgius – Šilgalius – Žemaitkiemį – Usėnus – Katyčius – Degučius – Žemaičių Naumiestį – Kulėšus – Šilutę.

Didinant gamybos apimtis statomi nauji įrengimai,
kuriais dirbti apmokomi operatoriai.

Karjeros galimybės – ne mitas

Priklausomai nuo įmonėje išdirbto laiko ir turimų įgūdžių, visi darbuotojai gali laikyti specialius testus arba egzaminus ir kelti savo kvalifikaciją. Atsižvelgiant į įgytą kategoriją – didėja ir darbo užmokestis. Gamybos darbuotojai gali tapti operatoriais, vyresniaisiais ar vadovaujančiais operatoriais.
„Šilutės baldų“ direktorius Eimuntas Jankauskas kviečia įsidarbinti tiek profesionalius operatorius, tiek ir norinčius išmokti naujos profesijos: „Visada laukiame perspektyvių, motyvuotų žmonių, kurie norėtų mokytis, ugdytis. Turime puikių pavyzdžių, kai pradėję dirbti gamybos darbuotojais ar operatoriais, netrukus persikvalifikavo į technologus ar meistrus. Visada skatiname ir palaikome tuos, kas nori siekti karjeros įmonėje ar kitose SBA Grupės bendrovėse“.

Iki vasaros „Šilutės baldai“ yra pasirengę naujose darbo vietose įdarbinti net 27 operatorius, gebančius dirbti su kalibravimo įrengimais, gręžimo staklėmis, medienos tekinimo staklėmis, dažymo ir kitais įrengimais.

Susidomėjusieji karjeros galimybe kviečiami kreiptis el. paštu info@silutesbaldai.lt arba telefonu +370 626 66527.