„Šilutės baldams“ – 125-eri! XXL dydžio fiesta su prizais ir istorine dovana miestui

 silutes baldai vadovai DSCN8706Penktadienio pavakarę į Šilutės mažųjų laivų prieplauką nuotaikingas rudens vėjas atnešė įspūdingą, net XXL dydžio šventinę fiestą, skirtą visam akcinės bendrovės „Šilutės baldai“ kolektyvui.

Su 125-erių metų įmonės jubiliejumi pasveikinti visi įmonės darbuotojai, partneriai, akcininkai, buvę vadovai ir visi šventės dalyviai. Be gausybės dovanų, loterijos ir rekordinio dydžio cepelino, kuris prieš dedant į puodą svėrė daugiau nei 72 kilogramus, garsiai paskelbta ir visam miestui svarbi žinia, jog netrukus Šilutės baldininkų ir miesto praeitį įamžins 500 kv. m siena su jaunųjų menininkų piešiniais.

silutes baldai darbuotojams dekoja DSCN8730Svarbiausia – žmogus

„125 metai gamybinei įmonei yra daug, todėl šiandien galime džiaugtis bei didžiuotis, jog minime tokią sukaktį. Mes to nusipelnėme!“ – sveikindama Šilutės baldininkus, kolektyvo šeimų narius, draugus, kolegas, svečius, sakė AB „Šilutės baldai“ direktorė Asta Dijokienė.

Anot vadovės, 125 metai buvo labai reikšmingi įvykiais, raidos etapais ir žmonėmis, kurie formavo tokią įmonę, kokia ji yra šiandien. Šiandieniniai „Šilutės baldai“ – tai įmonė, kuri geba gaminti sudėtingą ir platų asortimentą, geba panaudoti įvairias medžiagas, pati kuria naujas technologijas, įrangą ir produktus.

„Tačiau svarbiausia, ką turi įmonė – kūrybingi, inovatyvūs, draugiški, darbštūs žmonės, kasdien einantys gaminti baldus ar kitaip prie šio proceso prisidedantys“, – linkėdama geros nuotaikos, džiugių prisiminimų ir kitų būsimų švenčių kartu, sakė A.Dijokienė.

Pieš istorinę freską

Renginio vedėjas, aktorius Audrius Bružas į sceną pakvietė tris svarbius asmenis: AB „Šilutės baldai“ direktorę A.Dijokienę, Šilutės rajono merą Vytautą Laurinaitį ir Šilutės rajono vaikų meno mokyklos direktorių Arnoldą Miluką. Susirinkusiųjų akivaizdoje pasirašyta trišalė sutartis, pagal kurią „Šilutės baldai“, minėdami 125 metų sukaktį, miestui ir visiems šilutiškiams dovanoja unikalų kūrinį – 505 metų miesto ir 125 metų fabriko istoriją įamžinantį piešinį ant 500 kvadratinių metrų ploto sienos. Planuojama, kad ta siena atsiras šalia AB „Šilutės baldai“ pastatų.

Dovanos miestui sumanytoja – AB „Šilutės baldai“ suteiks visus reikalingus išteklius, Šilutės meno mokykla padės įgyvendinti projektą, o Savivaldybė jį globos.

Tikimasi, kad šis vizualinis miesto metraštis bus pristatytas 2016 metais, kai minėsime 505-ąsias mūsų miesto paminėjimo istoriniuose šaltiniuose metines.

Šilutės baldininkus sveikino ir SBA koncerno Gamybos vystymo viceprezidentas Egidijus Valentinavičius. Anot svečio, mažai yra tokių įmonių, kurios net 125-erius metus kuria miesto istoriją. „Esu įsitikinęs, kad SBA koncernas atrodytų kitaip, jei nebūtų tokių įmonių kaip „Šilutės baldai“. Ilgaamžiškumo receptas – žmonių tradicijų saugojimas, profesionalumo auginimas, jo perdavimas kitoms kartoms bei begalinis kūrybiškumas“, – sakė E.Valentinavičius neslėpdamas, jog palaiko idėją dėl istorinės metraščio sienos kūrimo.

Purkšdamas mėlynų kaip mūsų krašto vandenys dažų flakonėliu, SBA koncerno atstovas išrašė skaičius 125 ir širdelę ant simbolinės jubiliejaus lentos drobės. Po šio pirmojo potėpio jis pažadėjo, kai tik sulauks patikslinimo iš Šilutės rajono savivaldybės vyr. architekto apie tai, kokios spalvos dažų reikės istoriniams piešiniams, į Šilutę atsiųs jų visą sunkvežimį.

silutes baldai loterija DSCN8811Kitos dovanos ir sveikinimai

„Šilutės baldų“ kolektyvą sveikino Seimo narys Artūras Skardžius su rajono mero pavaduotoju Algirdu Balčyčiu. Pasak A.Skardžiaus, tokios sukakties galėtų pavydėti ne viena įmonė, švietimo įstaiga ar net miestelis. Atvežę sveikinimą nuo Ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus ir padovanoję M.K.Čiurlionio paveikslo reprodukciją, svečiai padėkojo baldininkams ir jų vadovams už nuoširdų darbą bei pasiekimus, kurie yra ir visos šalies sėkmė.

Nuoširdžius linkėjimus perdavė ir „SBA baldų kompanijos“ generalinis direktorius, valdybos pirmininkas Gintautas Vitkevičius, UAB „Germanika“ direktorius Vygantas Kirkutis, AB „Klaipėdos baldai“ generalinis direktorius Vidas Mišeikis.

„Jei apsilankytumėte bet kurioje „SBA baldų kompanijos“ įmonėje Lietuvoje ar užsienyje, visur sutiktumėte žmonių, dirbusių „Šilutės balduose“. Būtent ši įmonė yra vienas iš kertinių pamatų visos baldų grupės veikloje. Visoje kompanijoje dirba daugiau nei 3000 darbuotojų, o iš jų vien „Šilutės balduose“ – apie 800. Tokie skaičiai tik patvirtina, kokie jūs esate svarbūs“, – sakė „SBA baldų kompanijos“ generalinis direktorius G.Vitkevičius. Anot jo, Šilutės baldininkai žino išskirtinės sėkmės paslaptis ir dalijasi jomis su kitomis įmonėmis. Svečias pranešė ir apie dovaną „Šilutės baldų“ kolektyvui – tris futbolo stalus, kurie jau kitą dieną bus pastatyti visuose trijuose gamybos cechuose.

Originalią dovaną šilutiškiams perdavė ir „Mebelain“ fabriko Baltarusijoje vadovas Eimuntas Jankauskas, keletą pastarųjų metų vadovavęs ir „Šilutės baldams“. Iš Mogiliovo, buvusių senosios Lietuvos žemių, jis atvežė lietuvių ainių giminaičių pagamintą ragą. „Jis turi stiprią aurą, tad tikimės, kad iš šio Gausybių rago pilsis gausybės pelno ir dideli atlyginimai“, – linkėjo svečias.
Pagerbti vadovai ir darbuotojai

Į sceną pakviesti visi buvę „Šilutės baldų“ vadovai: šalia A.Dijokienės stojo Antanas Venckus, Eimuntas Jankauskas, Viktoras Adomaitis, Feliksas Degutis, Vygantas Kirkutis.

Sveikinimo žodį ištarti pakviestas A.Venckus neslėpė jaudulio: „Kol širdis pumpuoja kraują, lūpos gali kalbėti“. A.Venckus prisiminė, kaip prieš beveik 40 metų pirmąkart pravėrė „Šilutės baldų“ duris, o vadovavo bene ilgiausiai iš visų – 19 metų. Anot jo, Šilutėje gyvena nepaprastai darbštūs ir puikūs žmonės, su kuriais galima visus kalnus nuversti.

„Džiaugiuosi, kad iš daugelio baldų gamybos įmonių išliko ir taip stipriai klesti būtent „Šilutės baldai“. Kol esate visi kartu, jūs nepakartojami. Atminkite, kad laikas yra dėmesingas bei kantrus tiems, kas kartu dirba ir įsiklauso vieni į kitus“, – linkėjo ilgametis vadovas.

Su 125-erių metų jubiliejumi Šilutės baldininkus sveikino Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos pirmininkė Inga Ruginienė bei AB „Šilutės baldai“ profesinės organizacijos pirmininkė Irena Šiaudvytienė.

Išskirtinio dėmesio sulaukė ir keletas ilgamečių įmonės darbuotojų. Aldonai Arbataitienei, Virginijui Jurjonui, Helmutui Kalviui, Stefai Ražinskienei, Dalei Stankienei, Danutei Putienei, Laimai Kymantienei, Elenai Zimkienei, Romaldui Andrijauskui scenoje įteikti AB „Šilutės baldai“ padėkos raštai ir premijos.

silutes baldai cepelinasLoterija ir kitos linksmybės

Šilutiškiai, gausiai susirinkę atšvęsti įmonės jubiliejų, buvo vaišinami dviejų rūšių šiupiniu, kurio užteko daugiau nei 1000-čiui skanautojų, bei milžinišku cepelinu. Pastarajam, kaip sakė vyr. virėjas Silverijus, prireikė net 300 kg bulvių ir 20 kg mėsos. Šis 72 kg svorio gigantas buvo verdamas visas šešias valandas.

Kol vaikai linksminosi su linksmąja pelyte Mėlyne, piešė ant veidų ir žaidė, scenoje koncertavo energingieji Marius Jampolskis su Irūna Puzaraite ir grupė „Tabasko“. Pertraukų metu kvietė loterija, kurioje dalyvavo visi, turintys žaliąsias apyrankes su numeriais.

„Šilutės baldų“ XXL šventinės fiestos metu sulaukta ne tik gausybės linkėjimų, dovanų, staigmenų, rekordų, bet ir išdalinta daug vertingų prizų: du televizoriai, du kompiuteriai, stalai, komodos ir net miegamojo baldų komplektas.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook paskyroje