„Šilutės baldų“ 125-mečio renginius atvėrė įmonės veteranai

baldu veteranai direktorePenktadienį 125-mečio jubiliejaus renginių ciklą pradėjusi stambiausia Šilutės rajono įmonė – UAB „Šilutės baldai“ pirmiausia pagerbė savo veteranus.

Kelios dešimtys po kelis dešimtmečius įmonėje dirbusių žmonių buvo pakviesti pamatyti, kaip šiandien gyvena ir dirba įmonė, kurioje jie kažkada pagamino pirmąsias taburetes ir stalus.

O jie, vaikščiodami po milžiniškus cechus ir matydami darniai dirbančius šiandienos baldininkus ir jų valdomą kompiuterizuotą įrangą, nepajėgė nuslėpti nustebimo, kaip viskas čia pasikeitę.

Atėjo tie, kas buvo mokytojaibaldu veteranai visi

„Kiek čia daug žmonių“, – net aiktelėjo Šilutės baldininkų vadovė Asta Dijokienė, pamačiusi administracinio pastato fojė besibūriuojančius svečius. Tądien jie buvo tik svečiai, nors kažkada jie čia įžengdavo kasdien daugelį metų iš eilės.

„Kada tai buvo?..“ – vienas kito klausinėjo senjorai, tyrinėdami kelių dešimtmečių senumo  fotografijose užfiksuotus vaizdus, ieškodami juose savo ir kolegų veidų bei dalindamiesi prisiminimais.

Pakviesti apžiūrėti šiandien įmonėje gaminamų baldų pavyzdžių, veteranai stebėjosi ir jų įvairove, ir dizainu. O direktorei A.Dijokienei demonstruojant ekrane pirmuosius įmonėje pagamintus stalą ir spintelę, prisiminė, jog pati pirmoji visgi buvusi taburetė…

„Jūs daug anksčiau nei mes pradėjote gaminti baldus, jūs maišėte dažus, jūs kūrėt šios įmonės vertybes ir kultūrą, puoselėjote tai, kuo šiandien mes visi didžiuojamės. Jūs buvot ir mūsų mokytojai, mano asmeniškai – taip pat“, – kalbėjo direktorė, dėkodama veteranams, kad jie rado laiko ateiti pabendrauti, pasidalinti prisiminimais.

Auga ir turi ambicijų

baldu veteranai cechasDirektorė sakė nepasakosianti visos įmonės istorijos, kurią veteranai, ko gero, ir taip gerai žino, bet priminė keletą išskirtinių faktų.

1890-aisiais Šilutės baldų įmonė paminėta pirmą kartą; 1958-aisiais pradedami gaminti baldai, 1990-ieji – data, nuo kurios Šilutės baldininkai jau minimi kaip SBA grupės narys, ir keletas kitų.

Šiandien, pasak direktorės, „Šilutės baldai“ gamina labai platų produkcijos asortimentą, sugeba greitai jį keisti ir įdiegti naujus modelius, džiaugiasi inovatyviais techniniais sprendimais, kurių reikia, kad būtų galima greit įvykdyti užsakovų pageidavimus.
Šilutės baldininkai kasmet pradeda gaminti naujas baldų kolekcijas – štai tik 2014-aisiais pradėti 44 nauji gaminiai.

Šiandien didžiausioje rajono įmonėje dirba 768 žmonės ir šis skaičius jau daug metų beveik nekinta. Anot direktorės, vis dar daugiau yra vyrų, bet jų šioje įmonėje ir reikia daugiau. Savo kolektyvą įmonės vadovė pavadino labai šeimynišku, mat čia dirba 48 šeimos, 11 žmonių „Šilutės balduose“ darbuojasi jau daugiau nei 40 metų.

Simboliška, kad šiandien įmonėje gaminami 125 gaminiai, tarp jų yra tokių, kuriuos Šilutės baldininkai gamina vieninteliai pasaulyje. Stengiantis, kad užsakovams patektų tik aukštos kokybės gaminiai, čia atliekamos nuolatinės ir atsitiktinės patikros.
Per pastaruosius 5 metus „Šilutės baldų“ gamyba išaugo 40 proc., anot A.Dijokienės, turima ambicijų augti ir toliau.baldu veteranai su meistre

Įmonės vadovė priminė, jog baldininkai ne tik dirba – jie dar ir kartu švenčia, sportuoja, ir visa tai tam, kad žmonės geriau suprastų vienas kitą, kad nedingtų taip vertinama kolektyviškumo dvasia.

Veteranų vardu direktorei dėkojusi Zita Golubovskaja pasidžiaugė, kad įmonė toliau plečiasi, kad darbo joje turi daugybė šilutiškių, ir linkėjo taip sėkmingai dirbti ir toliau.

Įmonė pasikeitė neatpažįstamai

Pakviesti į ekskursiją po savo senąją darbovietę, veteranai kiekviename žingsnyje aikčiojo iš nuostabos. Tose teritorijos vietose, kur kadaise nebuvo nieko, šiandien stovi nauji modernūs cechai ir produkcijos sandėliai. O ką jau kalbėti apie naujausias įmonėje taikomas technologijas, kompiuterizuotą gamybos procesą, nuolat atnaujinamas linijas ir įrenginius, kurių dalį sumontavo patys „Šilutės baldų“ technikai.

Ekskursijas po cechus vedė ir pati direktorė A.Dijokienė, ir vyr. meistrai Jovita Siaurusevičienė bei Algirdas Juška. Po cechus vaikščiodami senjorai tik kraipė galvas ir traukė pečiais, matydami tokius gamybos būdus, kokių jie čia dirbdami nė įsivaizduoti negalėjo.

baldu veteranai fotoparoda„Nebeįmanoma atpažinti. Atrodo, lyg visas amžius būtų praėjęs nuo tada, kai mes čia dirbome“, – kalbėjosi tarpusavyje, vaikščiodami kelių tūkstančių kvadratinių metrų ploto cechais „Šilutės baldų“ pradininkai.

Žavėjo juos ne tik cechų plotai, bet ir kompiuteriais valdomos staklės: „Kiek čia dabar dirbantiems reikia žinių turėti? O mes kažkada viską rankomis darėm“, – rodė vieni kitiems sutartinai dirbančius aparatus.

Pastebėjo jie, kad dirbama ne tik modernia įranga, bet naudojamos ir kur kas brangesnės nei anksčiau medžiagos.

Veteranus žavėjo ir gražiai įrengtos darbuotojų poilsiui skirtos patalpos ir jose pastatyti dailūs baldai.

„O laboratorijoje iš tų senų laikų tik langai belikę. Nepaprastai nuostabu! Kaip mūsų įmonė pasikeitė!“ – komentavo 27 metus čia dirbusi Kristina Šveikauskienė.

Iš cechų sugrįžusius senuosius baldininkus pasitiko vaišių stalai, prie kurių dar ilgai buvo dalijamasi prisiminimais ir tarpusavyje, ir su įmonės vadovais.