„Šilutės balduose“ įsisuko nauja valgykla

 

DSC 0275Jau visą mėnesį UAB „Šilutės baldai“ virtuvėje sukasi nauja komanda. Jai vadovauja Klaipėdos viešojo maitinimo A.Naujokienės įmonės vadovas Laurynas Naujokas. „Baldinukė“ tai pirmoji įmonės valgykla Šilutėje. Klaipėdoje veikia dar aštuonios valgyklos.

UAB „Šilutės baldai“ direktorius Eimuntas Jankauskas sakė, kad yra patenkintas „Baldinukės“ veikla. Ji jau veikia daugiau kaip mėnesį. Jis džiaugiasi ir tuo, kad dar nesutiko nė vieno darbuotojo ar administracijos atstovo, kurie būtų kuo nors nepatenkinti. Tad jam lieka tik džiaugtis išvystyta veikla. 

„Šilutės naujienoms“ L.Naujokas pristatė naująją „Baldinukės“ gamybos vadovę Rasą Vaškylienę. Nuo jos ir dar penkių darbuotojų darbo priklausys čia pavalgyti atėjusių žmonių nuotaika likusiai dienos daliai.

Penkti metai Šilutėje

Pasak R.Vaškylienės, ji yra kilusi iš Jurbarko rajono, o į Šilutę ją atpūtė neplanuoti vėjai. Čia su vyru gyvena jau ketvirti metai, mėgaujasi Šilutės ir jos rajono gamta. Miestu yra labai patenkinti.

Rasa yra maisto technologė, viešojo maitinimo srityje dirba jau ketvirti metai. Prieš susiduriant su Lauryno Naujoko keliais, ji buvo viešosios įstaigos „Kretingos maistas“ Šilutės skyriaus direktorė.

„Lauryno vadovaujamai įmonei buvo reikalingas žmogus, kuris pažinotų šilutiškių valgymo kultūrą, žinotų žmones, galinčius dirbti šioje srityje. Taip pat sutapo mūsų abiejų požiūris į klientą ir maisto gamybą. Todėl ir pradėjome bendrą kelią Šilutėje. Laurynas šaunus darbdavys – visas kilusias problemas sprendžiame kartu, dėl kiekvieno sprendimo tariamės ir apgalvojame, jis išklauso manęs, aš jo – taip ir randame bendrus susitarimus“, – sako Rasa.
  
Dabar kiekvienas „Šilutės baldų“ darbuotojas yra tarsi didelės šeimos narys: „Dėl kiekvieno jaudinamės, kad skaniai ir sočiai pavalgytų, kad kasdien gautų šviežią maistą, bei žinoma, kad jo užtektų. Ypač džiaugiamės sulaukdami vis daugiau žmonių padėkų bei pagyrimų. Kiekvienas jų ištartas „ačiū, buvo labai gardu“, mums labai svarbus įvertinimas“ – pasakojo R.Vaškylienė.

Vadovė dievina bulvių patiekalus

„Ką aš pati mėgstu? Kolektyvas neleis sumeluoti – esu bulvių patiekalų maniakė! Bulvių plokštainis, žemaičių blynai galėtų būti ant mano pietų stalo beveik kasdien“, – pasakoja Rasa. Jos teigimu, labai gerai, kad „Baldinukėje“ labai perkami žemaičių blynai. Šilutiškiai juos mėgsta, todėl jie čia gaminami kasdien. Taip pat kasdien valgiaraštyje rasite kiaulienos guliašą – vietiniai jį tiesiog išgraibsto! Taip pat labai mėgsta kepsnius su įdarais, kurių irgi turima visada.

„Baldinukės“ valgyklos kolektyve, be vadovės Rasos, dar dirba keturios virėjos ir viena jų padėjėja. Visos virėjos anksčiau yra dirbusios viename ar kitame R.Vaškylienės vadovaujamų padalinių. Tad gamybos vadovė, žinodama, kaip puikiai jos gali dirbti, net nedvejodama paskambino ir pasiūlė joms naujas darbo vietas. Visos moterys sutiko pabandyti ir jau yra apsisprendusios pasilikti ilgam.

„Kolektyve vyrauja draugystė, supratimas ir pagalba vienas kitam. O jeigu kažkas nespėja, tuoj visos pribėgame padėti. Mano nuomone, toks kolektyvas ir turi būti valgykloje, kurios klientai yra keli šimtai žmonių“, – sako Rasa.

Visos virėjos yra dirbusios valgyklose, kai kurios ir kavinėse, todėl yra labai laukiamos daugelio Šilutės darbdavių. Gamybos vadovė įsitikinusi, kad jai labai pasisekė, jog virėjos sutiko dirbti būtent „Baldinukėje“. „Visos turi nemažą patirtį maitinimo srityje, taip pat daug idėjų ir noro tobulėti“, – sako ji.

Valgykla nauja – valgiai dar konkuruojaBALDU VIREJOS

Pasak Rasos, patiekalai „Baldinukėje“ dažniausiai atrenkami atmetimo būdu: kažkas sugalvojama, pagaminama, ir jei perkama, vadinasi bus gaminama ir toliau. Jei ne, to patiekalo daugiau asortimente nebus. Tačiau gamybos vadovė tikina tokių patiekalų dar neatradusi…

Šilutiškiai, pasak pašnekovės, mėgsta viską – kažką labiau, kažką mažiau. Labai perka tiek patiekalus iš mėsos, tiek iš varškės, ypač mėgsta lietinius blynelius su mėsa ir varške. Idėjų Rasa sako turinti labai daug, tad „Baldinukės“ valgiaraštis skiriasi kiekvieną dieną, ir naujų patiekalų dar tikrai atsiras. Kaip tik dabar ruošiamas ir firminis patiekalas, kuris ir vadinsis „Baldinukė“.

Jau sklido kalbos, kad į „Baldinukę“ maistas iš kažkur atvežamas. Visus taip manančius Rasa nuramina: viskas, ką valgo šios valgyklos lankytojai, yra pagaminta kiekvienos dienos rytą jos virtuvėje. Iš tiekėjų kasdien gaunamos tik žaliavoss patiekalams gaminti.

„Jokių pusgaminių „Baldinukės“ valgykloje nebuvo ir nebus. Jeigu dėl kokio maisto kokybės negalime atsakyti patys, to neduosime ir savo klientams“, – sako Rasa.

Ji taip pat primena, kad neilgai trukus kiekvienos dienos valgiaraštį bus galima matyti Facebook paskyroje „Šilutės „Baldinukė“, taip pat sekti ten visas naujienas.

Be to, valgyklos kolektyvas gali pagaminti užkandžius šventei ar kitai progai. Viskas suderinama susisiekus per Facebook puslapį arba atvykus į vietą, Dariaus ir Girėno g. Nr.7, AB „Šilutės baldai“ patalpose.