Šilutės baldžiams duris atveria Prancūzijos pilių savininkai

5Seniai seniai, kai sovietai dar tvarkėsi Lietuvoje, šis Šilutės pakraštyje stūksantis pastatas buvo įslaptintas. Jis neturėjo adreso, tik pašto dėžutės kodą.

Šeimos verslą sukūrę Dana ir Romualdas Butkai jau gerokai nugyventą statinį įsigijo tik 2007 metais ir ėmė čia realizuoti savo idėjas. „Rodana“ (pavadinimas – tai įmonės savininkų Romualdo ir Danos vardų santrumpa) buvo viena pirmųjų Šilutėje privačių įmonių.

Jie savo veiklą pradėjo 1993 metais ir iš pradžių glaudėsi prie savo namų Šilutėje, Naujakurių mikrorajone. „Rodana“ kurį laiką gamino įvairius baldus ir pavėsines. Su šiais gaminiais sėkmingai prasiskynusi kelius tarptautinėje rinkoje, ji ėmėsi naujo ir daug žadančio užmojo – gaminti SIP skydus, kurie skirti namų statyboms.

Sudomino pavėsinės

„Rodanos“ baldžius geriau žino ne Lietuvos pirkėjai, bet Prancūzijos pilių valdytojai. Būtent iš ten į Šilutę skrieja užsakymai: nuo pageidavimų pagaminti vieną ar kitą baldą iki viso pilies apstatymo. Įmonei teko gaminti ir virtuvės, ir miegamojo, ir biuro baldus, dažniausiai – nestandartinius. Europos Sąjungos struktūrinių fondų remiamas projektas „IĮ „Rodana“ dalyvavimas tarptautinėse parodose“ jiems suteikė galimybių dalyvauti tarptautinėse parodose, užmegzti naujų ryšių užsienyje ir tikėtis dar daugiau užsakymų.

„Mūsų pavėsinės, ypač didžioji „Rusnė“, sulaukė didžiulio parodos lankytojų susidomėjimo, gražių žodžių ir atsiliepimų. Mūsų gaminiais susidomėjo tokios kompanijos kaip „Alinea“ bei „Deco Charpente“ ir pasiūlė bendradarbiauti“, – įspūdžiais po pirmosios parodos Marselyje dalijosi įmonės savininkas R.Butkus. Vėliau įmonės savininkai su gaminiais išvyko į Monpeljė, kitas parodos. Parodose demonstruoti du gaminiai – skirtingo dydžio pavėsinės „Rusnė“ ir „Nida“.

Daugiau apie tai skaitykite lrytas.lt straipsnyje „Šilutės baldžiams duris atveria Prancūzijos pilių savininkai“.