Šilutės bibliotekininkai atveria duris vasarai

atverk duris_vasarai_bibliotekaJau treti metai Švietimo ir mokslo ministerija bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras Lietuvos mokyklas, daugiafunkcius centrus, įvairius užimtumo bei bendruomenių centrus ir kitas organizacijas pakviečia atverti duris vasarą atostogaujantiems vaikams, kurie galbūt negali įsigyti brangių kelialapių į stovyklas. Todėl šios įstaigos gali pasiūlyti atviras erdves ir suteikti jiems galimybę prasmingai leisti atostogas, ar tiesiog rasti gerą vietą betarpiškam ir įvairiapusiškam bendravimui su bendraamžiais.

Šilutės biblioteka tradiciniam ir novatoriškam vaikų užimtumui turi geras sąlygas, modernias įrangas ir instrumentus: elektronikos konstruktorių rinkinius, Xbox konsolę (šokiai, kopimas į viršukalnes, boulingas, kai paimti virtualų kamuolį gali ir fizinę negalią turintys vaikai nejausdami atskirties), interaktyvų ekraną, kt.

Bibliotekoje taip pat vyks įvairios tradicinės kūrybiškumo pamokėlės (siuvimas rankomis ir siuvimas mašina, piešimas, karpymas, lipdymas, įvairių darbelių gamyba, kt.), tradiciniai lauko (gigantiniai šachmatų ir šaškių, domino) ir stalo žaidimai, interaktyvios kelionės virtualios realybės akinių technologijos pagalba, lėlininkų stovyklos (Vilnius „Lėlė“), kūrybiškumo veiklos: sportiniai-teatriniai treningai, improvizacijos, vaidyba, fotografija, išėjimas į didžiąją sceną, kt. Bet kokia biblioteka be knygų? Vyks knygų skaitymai balsu, jų aptarimas, galvosūkių ir mįslių valandėlės, inscenizacijos su teatrinėmis lėlėmis.

Užregistruotos erdvės ir organizuojami renginiai yra atvaizduoti Lietuvos žemėlapyje (https://www.lmnsc.lt/atviros_edukacines_erdves_2018/?m=1). Tai leis mokiniams lengviau rasti atvirą erdvę aktyviam poilsiui. Šis žemėlapis – patogus būdas iš kitų rajonų, miestų ar užsienio šalių atvykusiems atostogauti pas senelius, giminaičius. Prisijungus per internetą prie šio tinklalapio, matyti kokioje vietovėje yra siūlomas vasaros užimtumas.

Maloniai kviečiame visus atostogaujančius vaikus užeiti į Šilutės F.Bajoraičio viešąją biblioteką ir joje atrasti save. Į akciją įsijungė ir viešosios bibliotekos Kintų bei Pašyšių filialai.