Šilutės bibliotekininkai rengs tarptautinę konferenciją

krastieciu sventePasaulio tarptautinės bibliotekų asociacijos federacijos (IFLA), kurios nare nuo 1936 metų yra ir Lietuvos bibliotekininkų draugija, siūlymu Lietuvoje rengiama IFLA lydinčioji konferencija „Bibliotekos tinkluose: kuriančios, dalyvaujančios ir bendradarbiaujančios“.

Konferencijos vieta pasirinkta Klaipėda. Suburta organizatorių grupė, kurioje dvi Klaipėdos ir Šilutės F.Bajoraičio viešoji bibliotekos.

Lietuvos bibliotekininkystei ir Lietuvos bibliotekininkų draugijai šiame tarptautiniame renginyje organizatorių teisėmis atstovaus Lietuvos bibliotekininkų draugija bei Klaipėdos universitetas, kartu su IFLA Viešųjų bibliotekų sekcija.

Konferencija vyks rugpjūtį. Gerosios patirties dieną (planuojama rugpjūčio 8-ąją), IFLA lydinčiosios konferencijos dalyviai lankysis F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje. Šilutiškiai bibliotekininkai rengiasi svečiams pristatyti savo su savivaldos institucijomis ir įstaigomis kuriamų efektyvių partnerystės tinklų patirtį, apibendrinti inovatyvaus šilutiškių bibliotekininkų bendradarbiavimo su užsienio valstybių bibliotekomis sėkmę, pasidalinti krašto knygininkų ir knygos ženklų aktualinimo įdomybėmis, surengti vandenų kraštą pristatančią pažintinę išvyką laivu po lietuviškąją Veneciją.

Šilutės jaunimui, ugdymo institucijų ir informacijos sričių specialistams  atsiveria unikali galimybė susitikti su būsimais konferencijos dalyviais F.Bajoraičio viešosios bibliotekos renginiuose, sukurti naujus partnerystės ir bendradarbiavimo tinklus su tarptautinės konferencijos dalyviais, atvykusiais į Šilutę iš įvairių pasaulio valstybių.

Išsamesnė informacija apie IFLA renginius Šilutėje bus skelbiama po kovo 1 d. žiniatinklyje www.silutevb.lt