Šilutės „Bočiai“ keliavo po Aukštaitiją

 

bociaiApie 40 Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Šilutės bendrijos narių keliavo po Aukštaitiją.

Naujai išrinktas bendrijos pirmininkas Kostas Buikys į kelionę prašė pasiimti tik vieną dalyką – gerą nuotaiką, ir bočiai jo mielai paklausė.

Išvykome iš anksto suplanuotu maršrutu: pirmiausia iki Karpynės, iš ten į Ukmergę. Čia mus pasitiko vietos senjorų klubo pirmininkė Valerija Naraškevičienė su pavaduotoja Janina. Šeimininkės aprodė mums savo miesto žymiausias vietas: vienintelį tokį visoje Lietuvoje laikrodį, piliakalnį, į kurį įkopti nebuvo lengva, bet nuo jo atsivėrusi miesto panorama atpirko nuovargį. Toliau kelias vedė į bažnytėlę, kuri sovietiniais metais buvo smarkiai nuniokota, Taujėnų dvarą, kur išgirdome visą Radvilų šeimos istoriją, pamatėme autentiškus baldus.

Anykščiuose mūsų jau laukė tenykščių „Bočių“ pirmininkė, senjorė Irutė. Ji aprodė miestą, bažnyčią, papasakojo apie žymius krašto žmones. Būnant Anykščių krašte būtų nuodėmė neaplankyti Puntuko. Prisilietę prie šio milžino, kilome Lajų taku iki bokšto viršūnės, o tie, kuriems pavyko įveikti, uždainavo… Anykščiuose dar užsukome į Angelų muziejų, kur pamatėme iš Ukrainos atgabentą angelų ir ikonų kolekciją.

Už galimybę nuvykti į kelionę dėkojame Šilutės „Autobusų parko“ direktoriui Artūrui Stonkui ir paslaugiam vairuotojui Rimantui Kuzui.