Šilutės „Bočių“ 20-asis gimtadienis – Žemaitijos kolegų apsuptyje

BOCIU Saskrydis_RUSNEJE__3Šeštadienį, Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, kai visa Lietuva šventė savo valstybingumą, Rusnės saloje skambėjo muzika ir dainos. Žemaitijos regiono bočiai čia surengė sąskrydį „Žemaitę, sueikiam į kupetą“. O sąskrydžio šeimininkai Šilutės „Bočiai“ tądien šventė dar vieną sukaktį – savo draugijos 20 metų jubiliejų – prieš tiek metų šilutiškius į draugiją subūrė šilutiškė Janina Vaidekat.

Sąskrydyje dalyvavo 18 visos Žemaitijos bočių kolektyvų, iš viso per 600 žmonių.

Atvykusius svečius pasveikino rajono savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Šeputis ir Rusnės salos šeimininkė – seniūnė Dalia Drobnienė.

Šilutės „Bočių“ draugijos pirmininkas Kostas Buikys „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad draugijai vadovauti buvo išrinktas tik nuo šių metų vasario. Draugijoje dabar yra registruoti 53 nariai, kurie visi mėgsta bendrauti, važinėti į svečius pas kitų savivaldybių bočius ir dalyvauti jų organizuojamuose renginiuose. Draugijoje jau seniai veikia įvairūs rankdarbių būreliai, yra mėgstančių dainuoti ir šokti žmonių, tad prieš pusmetį pavyko suburti ir meno kolektyvus – mišrų dainuojančių žmonių ansamblį ir muzikantų kapelą. Kolektyvams padeda meno vadovas Stasys Genys, kuris į repeticijas atvyksta iš Šilalės rajono. Vadovas puikiai sutaria su kolektyvo nariais ir niekad nepristinga energijos.

„Bočių“ draugijos susirinkti į Žemaitijos regiono sąskrydį buvo pakviestos prieš 6 metus. Taip bedrauti visus sukvietė Skuodo „Bočių“ pirmininkė Joana, tad dabar kasmet viduvasarį bočiai keliauja į sąskrydžius. Šilutiškiai sąskrydžio organizavimo teisę praėjusiais metais parsivežė iš Kelmės savivaldybės, o kitų metų sąskrydį organizuoti bus pavesta raseiniškiams.

Šilutiškiai bočiai, šeimininko teisėmis koncertavo pirmieji. Visi pasirodymai su pertraukėlėmis, pasisveikinimais truko 5 valandas, ir visą tą laiką gera nuotaika ir pozityvumas neapleido nė vieno sąskrydžio dalyvio. Gausu buvo ir „Bočiams“ nepriklausančių žiūrovų, – kaip teigė pirmininkas K. Buikys, į sąskrydžio koncertą žiūrovai nebuvo kviesti, tačiau tie, kuriems patiko muzika ir kurie atvyko, visi buvo priimti kaip savi.