Šilutės „Bočių“ išvyka į Pakruojo dvarą

bociai pakruojo_dvareMinint pasaulinę Pagyvenusių žmonių dieną, Šilutės „Bočių“ bendruomenė ir senjorai iš kitų bendruomenių įdomių įspūdžių patyrė ekskursijoje į Pakruojo dvarą.

Kelionė surengta gavus finansavimą iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, iš nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių stiprinimo programos. Projektą parengė Šilutės „Bočiai“ pirmininkas Zenonas Karnauskas.

Pakruojo dvare šilutiškiai patekome į 19 amžiaus „Dvariškio dieną“, o tiksliau – į teatralizuotą 1896 metų susitikimą su dvaro prievaizdu, tijūnu.

Karieta atvyko Baronas su Baronaite. Jie šilutiškius pasveikino kaip samdinius, pristatė kitus dvaro samdinius.

Ekskursijos po centrinius dvaro rūmus metu šilutiškiai sužinojo Pakruojo dvaro istoriją ir jo atgimimą Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, apžiūrėjo eksponatus. Aplankė ir šiurpiausią vietą – Bausmės muziejų.

Plačiai duris atvėrė „Žaldoko bravoras“. Šilutiškius pasitiko bravoro šeimininkas su muzikantais, papasakojo apie alaus gaminimą, jo receptus, vaišino alumi. Visi kartu dainavo dainas, vėliau stebėjo žirgų lenktynes, klausėsi kamerinio orkestro koncerto, sudalyvavo tradicinėse vestuvėse.