„Šilutės būstas“ gyventojus pasitiko su rytine arbata

butu ukis arbataPastarąją savaitę rytais į darbą einantys ir vakarais namo grįžtantys šilutiškiai prie namų sutiko žmones, kurie vaišino juos arbata ir saldainiais. Stabtelėję pasikalbėti sužinojo, jog tai bendrovės „Šilutės būstas“ vadybininkai, kurie išsamiai aiškino apie paslaugas, teikiamas daugiabučių namų gyventojams, išklausė žmonių pastebėjimus, dalijo lankstinukus.

„Būkime pažįstami“, – pažinties akciją tokiu pavadinimu pora savaičių mieste surengė UAB „Šilutės būstas“.
„Malonu, kad jūs nesislapstote, kad jums rūpi mūsų problemos“, – sakė vadybininkams šilutiškiai.

Pasakojo apie paslaugas

Trečiadienio rytą Jaunimo alėjos gyventojus stabtelti kvietė „Šilutės būsto“ vadybininkai Rita Šulcienė ir Marius Stankus ir įteikė po spalvingą lankstinuką.

Kelias minutes pažinčiai radę šilutiškiai sužinojo, kokiais telefonais turėtų skambinti, jei jų name dingtų šaltas ar karštas vanduo, nebeliktų elektros ar įvyktų kokia avarija: sprogtų vandentiekio ar kanalizacijos vamzdynai, prakiurtų stogas ar supleškėtų elektros laidai laiptinėje.

Vadybininkai taip pat paaiškino, kokiu telefonu galima išsikviesti visą parą veikiančią „Šilutės būsto“ avarinę tarnybą, kokias nuolaidas gyventojai, turintys specialius kuponus, gauna santechniko ir elektriko darbams.„Kodėl siekiame asmeniškai susipažinti su gyventojais? Turėdami tiesioginį ryšį su žmonėmis, žinodami jų rūpesčius iš pirmų lūpų, galėsime dirbti taip, kaip siekiame – kaip gyventojai gyventojams“, – aiškino bendrovės vadybininkai.

Administruoja ir bendrijas

Kai kurie žmonės guodėsi savo name negalintys pradėti remontų, nes nemaža dalis butų savininkų išvykę į užsienį. O tam, kad būtų, pavyzdžiui, pakeisti laiptinių langai ar stogas, sutikimus turi pasirašyti daugiau nei pusės butų savininkai. Nuomininkų nuomonė šiuo atveju nieko nelemia, nes mokėti už remontą vis tiek teks savininkams.

Pagal įstatymą, mokestis už remontą (stogo ar langų pakeitimą) turi būti dalijamas pagal butų plotą. Bet jeigu gyventojai susitaria, jie gali mokėti ir lygiomis dalimis.

R.Šulcienė ir M.Stankus aiškino, jog paslaugos teikiamos ir tiems namams, kuriuose įkurtos bendrijos, jei žinoma, jų gyventojai to pageidauja. Anot vadybininkų, ir tuose daugiabučiuose kartą per mėnesį reikia atlikti nuolatinius stebėjimus: apžiūrėti stogą, sienas, jei yra galimybė – aptarti problemas su gyventojais. Kartą per metus atliekama profilaktinė vamzdynų ir elektros instaliacijos apžiūra, 2 kartus per metus namą turi apžiūrėti trijų specialistų komisija.

R.Šulcienė informavo, jog mieste yra bendrijų, kurios irgi sudarė sutartis su „Šilutės būstu“ dėl namo administravimo.

Administravimo kaina priklauso nuo namo bendrojo ploto. Ne vienas bendrijose gyvenantis žmogus irgi paėmė lankstinukus – kas žino, ar paslaugų neprireiks ateityje?..